Víkendové retreaty a semináře

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA a kontinuum movement

Připojte se na víkendové akce a retreaty na krásných místech v přírodě

Zimní ztišení a spočinutí ~

Jemný tichý retreat ve Svaté Máří

18.1. – 21.1. 2024

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního podvečera do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Čas regenerace a návrat k sobě s tichou částí pro hlubší spočinutí sami se sebou

Zimní zachumlání se do sebe pro výživu svých zdrojů a vnitřního klidu

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová.

 

Nyní platí „early bird“: snížená cena kurzovného při včasném přihlášení – ještě na 4 místa

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle a znovunalézání svého vnitřního klidu, který je pro nás velmi vyživující.
Skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy, kontinuum movement
a momenty jednoduchého spočinutí na krásném místě … a v Sobě.

 

Tento víkend je pozvánkou pro vyživení sebe sama a svých zdrojů skrze jemnou praxi a spočinutí sami se sebou i v tichu
 
 
Co vás na retreatu čeká?
Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc na závěr zpěv manter s harmoniem či večer jemná pohybová meditace Tandava či jóga nidra.
 
 
Dále si v rámci zimního otužování můžete užít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na zimní procházku do Boubínského pralesa aj.
 
Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂

 

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní  Tandava a v neděli večer rituál Beltain.

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb

a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

 

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

————
 
TICHÉ USEBRÁNÍ
 
Tiché usebrání – cesta do svého nitra v zimním čase, který je i v přírodě časem zvnitřnění, vyživení, zachumlání se do sebe. Návrat k hloubce sebe sama a vyživení až do kostí. Doslova zakostění a usazení. V těle, v sobě. Pokud si v zimě dopřejeme dostatek odpočinku podobně jako příroda kolem nás, i my pak na jaře můžeme mít větší hojnost energie a svěžesti pro nové probouzení a rozkvétání.
 
Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy a s tím i více energie použitelné tam, kam ji posílat chceme.
 
Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.
Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/
 
Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.
 
Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší a v menší skupince než v Indii. Vedu praxi jemné jóga terapie pro tělo i psýché, kontinuum movement – probouzení vnitřní moudrosti těla a jeho sebe-léčivé kapacity, Tandavu – kašmírský tanec Šivy, meditace sebepřijetí a na závěr otevírání síly hlasu s harmoniem.
 
Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.
 
 
 
PROGRAM RETREATU
Jógová praxe vedená s metodikou kontinuum movement (praxe tekutinového těla) a uvolňování psoatu (svalu duše). Opečujeme i bloudivý nerv a celkově nervový systém.
Jsme-li přetížení a ve stresu, tělo nás ani do meditace nepustí.
Nemůžeme se ani snažit uvolnit. Uvolnění přijde, když si to dovolíme.  
 
Praxí bude i jemná tantrická hatha jóga s energií čaker
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží.
 
Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.
Tantra praví, co máme uvnitř nalezneme i venku a co je venku nalezneme i uvnitř. Učíme se tedy být upřímní sami k sobě a přijímat sami sebe ve své celistvosti.
 
Začínáme ve čtvrtek v 17h setkáním a jógovou praxí. V pátek se začneme nořit do ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor. Praxe v pátek bude ráno před snídaní a odpoledne. Po večeři dle chuti pohybová meditace Tandava.
Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační blok a před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe.
 
V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.
 
Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.
Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem.
Nejedná se o meditační retreat, kde byste museli sedět stále na zemi. Program je pestrý, jemný.
 
Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.
 
Doporučuji také třeba alespoň na jeden-dva dny vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.

 

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

Kurzovné, ubytování a strava:

Při včasné rezervaci je kurzovné 3800 Kč (ještě na 4 místa), později 4300 Kč.

Platbu kurzovného je také možné rozložit: záloha 2000 Kč splatná s přihláškou a doplatek pak první týden v Novém roce. Informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře. Pro vystavení faktury prosím do formuláře do poznámky uvést fakturační info.

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4500 Kč za 4 dny pobytu (3 noci).

Strava je kvalitní vegetariánská plná penze (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem). Vařit nám bude opět skvělá Jamnotri.

 

Termín: 18.1. – 21.1. 2024

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří, končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě část kurzovného převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

 

 

Přihlášení ZDE

Jarní retreat ve Svaté Máří

s rituálem probouzení životní síly

18.4. – 21.4. 2024

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního podvečera do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová, harmonizační rituál probouzení životní síly povede Klára Marušincová

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly

To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet a probouzet se do jara a své životní síly.

Tento víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů.   Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid.

 

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc zpěv manter s harmoniem a jemná večerní meditace Tandava.

Terapeutka a konstelářka Klára Marušincová také povede jeden večer irský keltský rituál Saol pro probouzení svého potenciálu a životní síly. Více o něm níže.

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂

Součástí bude i tichý den, abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou.

Dále si v rámci otužování můžete užít koupání v zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na jarní procházku do Boubínského pralesa aj.

 

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní  Tandava a v sobotu večer harmonizační rituál.

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

 

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

 

 

Rituál životní síly Saol 

Jaro je prostoupené pučícím životem, nasycené zdravím, potenciálem, znovuprobuzením. A ač to vše zní velmi vzletně, tento rituál bude velmi praktický, jemný, k oživení našich vnitřních zdrojů a k podpoře čerstvého zdravého těla. A to nehledě na věk:-). 
Při své šamanské praxi vycházím z inspirace holandského šamanského učitele Daana van Kampenhouta, z keltské tradice, která je mi někdy tak blízko, až mne to překvapí a hlavně a především z přírody a z kruhu 4 směrů. 
Na co se tedy můžete těšit? Na povídání, které vás uvede do obrazu rituálu, na zvuky bubnu a zpěvu, na vnitřní obrazy, na oheň a hlavně …na kontakt se sebou a s životem v nás.  Juj, na to se těším i já, Klára Marušincová (www.klara-mar.cz

Klára Marušincová:
„Jsem psychoterapeutka a konstelářka. Ale nejvýstižněji se cítím jako překladatelka. Kromě toho, že miluji cizí jazyky, tak jádrem mé práce je propojování různých světů, tak, aby si mohly porozumět a setkat se ve větší blízkosti. V praxi rodinné psycholožky překládám svět dětí do světa dospělých a obráceně. V mé šamanské praxi přináším obrazy z rituálů do našeho moderního světa. A věřte, že to funguje i obráceně, protože ten nehmotný svět je zvědavý na ten náš:-)  Jsem velmi vděčná, že na tomto retreatu budu moci spolu-tvořit Beltainový rituál. Spolu s vámi a úchvatným duchem místa ve Svaté Maří.“

 

Kurzovné:

Při včasné rezervaci do 22.2. je kurzovné 3900 Kč,

později 4500 Kč.

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4500 Kč za 4 dny pobytu (3 noci)

Termín: 18.4. – 21.4. 2024

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

Přihlášení ZDE

Na rok 2024 dále připravujeme: 

Letní retreat ve Svaté Máří:

18. – 21.7. 2024

(s hostem z Indie: Marií Meerou Karanath)

 

Podzimní Tichý retreat v Lozicích:

27. – 29.9. 2024

 

(více info a možnosti přihlášení přidáme začátkem prosince, zatím uvádíme alespoň datum, abyste stihli konzultovat své diáře 🙂 )

 

 

Letos již proběhlo:

Tichý retreat pro vnitřní rovnováhu v čase NAVARATRI

~ jógově-meditační usebrání na usedlosti Lozice

20.10. – 22.10. 2023   (již proběhlo)

Víkendový meditačně-jógový pobyt v přírodě na usedlosti Lozice v magickém čase podzimního Navaratri

Vede Dagmar Volfová

Obsazeno – lze se přihlásit jako náhradník

Více info

Tiché usebrání – cesta do svého nitra v magickém čase podzimního Navaratri.

Navaratri se v Indii slaví jako 9 dní a nocí oslavy bohyně. Hlavním smyslem svátku je však podpora vnitřní transformace – přeměny. Pozvedání vědomí.

Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy.  

Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.
 
Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/

 
Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.
 
Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší, víkendové, v menší skupince. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.
 
Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.
 
PROGRAM RETREATU
 
Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.
 
Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí a po večeři se začínáme nořit to ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor.
 
Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační blok a před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe. Po večeři dle chuti pohybová meditace Tandava.
 
V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.
 
Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.
 
Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami či intuitivním pohybem. Není nutné sedět stále na zemi, pokud s tím vaše tělo nesouhlasí.

Možností je i hodinová meditace s mantrou bohyně pro Navaratri – speciální kundalini mantra pro NAVARATRI přímo od mého učitele tradiční tantry pravé ruky. Každý rok pracujeme během Navaratri s jinou mantrou, která pomáhá harmonizovat systém člověka a propojit s přírodními silami na vlně změn, které se energeticky dějí v daném čase. Navaratri je dle védské astrologie jedno z nejvýznamnějších období v roce pro meditační praxi.
 
Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.
Ubytování je na usedlosti Lozice, což je krásný prostorný dům ze 17. století, kde jsou větší pokoje (není možnost bydlet na jednolůžkovém pokoji), pokoje ovšem jsou s různými zákoutími, tj. je možnost mít i soukromí. Navíc se retreat koná opravdu v tichu, tj. nebudou vás rušit hovory spolubydlících.
 
Doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.
 
Adresa: Usedlost – statek Lozice, Lozice 32, 538 54 Lozice
 
Strava je místní, na usedlosti pečou i kváskový selský chléb z tradiční pece na dřevo. Staré cesty jídla, které je čisté. Na usedlosti se vaří excelentně vegetariánsky. Všechna jídla jsou formou švédského stolu.
 
Kurzovné:  3300 Kč
Ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 2250 Kč, platí se v hotovosti na místě.
 
Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Jinak je při zrušení účasti potřeba uhradit storno reterat centru za neobsazené lůžko.
 
 
Lektorka:
 
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)
 
Dáša – Kala absolvovala mnoho meditačních retreatů v Indii a Thajsku obvykle v délce 8 – 35 dní a má svou každodenní praxi, kterou předává dále.
 
Tento retreat je možností jak ticho ochutnat a snad si jej také zamilovat. Může nám to mnoho přinést i v běžném životě. Neb meditace není něco, kam unikáme, ale cesta integrace našeho nitra pro život v tomto světě.

Podzimní retreat ve Svaté Máří na téma Hojnost

28.9. – 1.10. 2023

(již proběhlo)

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního odpoledne do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví   (čtvrtek 28.9. je státní svátek)

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová.

OBSAZENO (pouze náhradníci)

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly a hojnost (nejen) podzimu.

To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy, kontinuum movement a konstelační cvičení. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet

…a umění otevírání se hojnosti v životě.

 

Tento víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů.   Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid a zažívat opravdový pocit hojnosti.

 

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement, zpěv manter s harmoniem, jemná večerní pohybová meditace Tandava a jako bonus malá konstelační cvičení, která pomohou odhalit, jaký vztah k hojnosti vlastně máme a třeba i to, co nám brání ji naplno prožívat v životě.

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂

 

Součástí bude i tichý den, abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou.

Dále si v rámci otužování můžete užít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na zimní procházku do Boubínského pralesa aj.

 

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní  Tandava a v neděli večer rituál Beltain.

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

 

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

 

 

 

 

Kurzovné:

Při včasné rezervaci je kurzovné 3800 Kč (ještě 2 místa)

později 4300 Kč.

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4350 Kč za 4 dny pobytu (3 noci). Strava je kvalitní vegetariánská plná penze (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem).

Termín: 28.9. – 1.10. 2023

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří (28.9. je státní svátek), končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

 

 

Přihlášení ZDE

 Májové rozkvétání pro ženy

Sobota 20.5. 2023  (již proběhlo)

 

Jednodenní retreat na krásném místě v přírodě kousek od Prahy ~ tentokrát pouze pro ženy

Abychom se mohly v životě rozhodovat v souladu samy se sebou, nevyčerpávaly své zdroje a cítily se ve vnitřní integritě, potřebujeme aby HLAVA – SRDCE – PÁNEV byly v propojení

Přijďte si dopřát čas na sebe v příjemném prostoru, kde budeme rozvíjet laskavou pozornost sama sobě skrze jemné somatické praxe kontinuum movement (probouzení moudrosti tekutinového těla) v propojení s vele-jemnou jógovou terapií (tantrická hatha jóga), vše na májové vlně vnitřního rozkvétání, regenerace a osvěžení

Těšit se můžete i na bhadžán – mantry s harmoniem a pohybovou meditaci Tandava – Šivův tanec v hluboké Přítomnosti, který vyživuje naše srdce

Sobota 20.5. 10 – 17h

V krásném vzdušném prostoru BohuLíbí uprostřed přírody v Bohulibech vede Dagmar Volfová

JIŽ OBSAZENO

Více info
Po delší době vypisuji další jednodenní retreat, kde můžete spočinout, vyživit své vnitřní zdroje a s jemností se probouzet a rozkvétat v májovém čase

Pro nás ženy je velmi důležité vrátit se z přetížené hlavy zpět ke vnímání celého těla. Propojit moudrost pánve, srdce i hlavy.

Abychom byly celistvé.

Skrze velmi jemnou praxi budeme probouzet harmonické proudění energie v těle.

Umožní nám to uvolňovat i zatuhlá místa, tedy rozpouštět stará zamrznutí v nás, ať už v srdci, pánvi nebo jinde.

Návrat do těla a vnitřní propojení přináší celistvost a zároveň i lehčí hlavu a uvolněné tvůrčí myšlení

Sejdeme se hned po novoluní v Býku, které přináší nový impulz pro sebepéči a otevírání se vnímání krásy.

Budeme tedy i samy v sobě vytvářet prostor pro to, co je životo-dárné.

Opečujeme i nervový systém a bloudivý nerv, který propojuje hlavu, krk, hrudník, srdce a další orgány s břichem a pánví. Je také rozpovědný za náš pocit bezpečí a klidu.

Přijďte se ponořit do hloubky sebe sama a dovolit si nerochnit se v dramatech, která zbytečně zahlcují …a jsou návyková pro nervový systém.

Nervový systém je tekutý a umí i hluboký klid, který je pro nás velmi vyživující.
Efekt praxe tekutinového těla je v tomto velmi podobný kraniosakrální terapii.

 

Naše tělo je často dlouhodobě v napětí, nejen stresujícím sitacemi současnosti, ale i proto, že si pamatuje všechny naše životní zážitky. Nestačí tedy jen meditovat nebo jen sportovat, tedy energii „vybíjet“. Je potřeba propojit tělo-mysl i energii v něm. My si to dovolíme skze synergii velmi jemných praxí, které jsou velmi účinné a výsledky pocítíte už po prvním setkání.

Když v sobě vytvoříme více prostoru a propojíme tělo v celek, mohou se dít i malé zázraky.

Tentokrát kurz pouze pro ženy

Potřebujete si na chvíli spočinout sama se sebou, opravdu do hloubky si odpočinout a uvolňovat staré napětí z těla i mysli?

Chcete se napojit na zdroj své síly, abyste si lépe poradily s každodenním životem a našly v něm i více radosti a lehkosti?

Naučit se lépe vnímat své tělo a ženskou podstatu? Co to vlastně je v dnešním přehlceném světě?

Těším se na vás a společný pří-jemný čas

Praxe:

Kontinuum movement  – zvuk a jemný intuitivní pohyb jako cesta k vnímání moudrosti svého těla

~ na jemné jarní vlně roztávání tekutinového těla (uvolnění hlubokého bederního svalu psoas, šťavnatění páteře a praxe kontinuum movement)

~ regenerace a osvěžení v prolnutí s jemnou jógovou terapií tantrické hatha jógy pro harmonizaci energie v našem těle

~ zpěv manter s harmoniem

~ Tandava – Šivův tanec v hluboké Přítomnosti, který vyživuje naše srdce

Cesta z hlavy do srdce a pánve

Měkčení srdce a probuzení vědomí v pánvi pro napojení na svou ženskou sílu a potenciál

Mystika křížové kosti

Péče o nervový systém a bloudivý nerv – nejdelší nerv v těle

Probouzení biointeligence našeho vlastního těla a tím jeho schopnosti samo se  uzdravovat

Hluboké uvolnění a sebe-léčení

Probouzení intuice

Vědomí v těle, nalézání klidu a propojení se Sebou

Návrat ke své síle v jemnosti

Nechat svou vnitřní krásu rozkvést i navenek

Cena za celodenní semiinář je 1500 Kč

Čas: 10 – 17h s pauzou na oběd

Místo: prostor BohuLíbí

adresa: Bohuliby 41

(Kousek na jih od Prahy, dostupné z Prahy i mhd přes Davli nebo Jílové u Prahy, nebo vlakem. Podrobnosti k cestě, možnosti společného oběda a případných spolujízd najdete pak i v registrančím emailu)

Chcete se naladit na svou vnitřní moudrost a rozkvétat?

Přihlásit se můžete přes jednoduchý formulář zde

Pokud by vás zajímala témata Májového rozkvétání pro ženy, ale místo osobního setkání potřebujete časově-flexibilní online, je možno i jako 4 dílný online kurz (4x 2,5h), ve kterém si kromě hojnosti jemné praxe užijete i několik příběhů pro probouzení vnitřní nespoutané ženské síly.

Online kurz Májové rozkvétání najdete tady

Víkendový retreat v roubence v Orlických horách

9.6. – 11.6.  2023  (již proběhlo)

 

 

Od pátečního podvečera do neděle v krásné dřevěné roubence v blaho-dárné přírodě Orlických hor

Čas regenerace a návrat k sobě s tichou částí pro hlubší spočinutí sami se sebou

Zachumlání se do sebe pro výživu svých zdrojů a vnitřního klidu ještě před koncem jara – spočinutí před létem v krajině svěžích potoků, zelených luk a českých lesů

Říčky v Orlických horách

vede Dagmar Volfová  

Pouze pro malou skupinku

Ještě je možné využít na 2 místa „early bird“: sníženou cena kurzovného při včasném přihlášení

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle a znovunalézání svého vnitřního klidu, který je pro nás velmi vyživující.

Skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy, Tandavy a somatické praxe vnímání těla kontinuum movement

a momenty jednoduchého spočinutí na krásném místě v tichu… a v Sobě.

 

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací 2-3x denně (tj 6 bloků během víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement, jemná pohybová meditace Tandava a na závěr zpěv manter s harmoniem

Veškerý nabízený program je zamozřejmě dobrovolný

Součástí bude i tichý půl-den, abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou v krásné přírodě i společném prostoru

Dále můžete užít saunu s koupáním v místním zahradním jezírku, projít se po okolních kopcích a vykoupat ve svěžích potocích

a třeba navštívit i magické místo – kruh menhirů, který je nedaleko

či jen tak spočinout na tradiční peci v roubence.

A třeba i vyrazit na výlet po Orlických horách, pokud budete mít chuť na vlastní rozlet

 

 

 

Praktické info: pobyt se koná v roubence, kde je meditační sál a 2 pokojíčky pro hosty, spí se tedy na matracích v podkrovních pokojích nebo v meditárně.

Retreat je určen pouze pro malou skupinku účastníků (7-10 osob).

 

Jak probíhá společná praxe?

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží. Skrze jemnou praxi inspirovanou kontinuum movement vyživíme i kosti a klouby.

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

Ochutnávka Ticha

Na retreatu si užijeme i společný tichý půlden. Ochutnávka Ticha. Nač je to dobré?

Tiché usebrání – cesta do svého nitra. Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy a s tím i více energie použitelné tam, kam ji posílat chceme.

Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.

Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/

Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.

Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší a v menší skupince než v Indii. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.

Malé prázdniny se špetkou tichého ústraní jsou úžasný zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.

Nemusíte se ale obávat, že bychom strávili celý čas v tichu. Vzhledem k fungování v roubence si spolu užijeme tichý půlden jako příjemné seznámení s tichem a pokud byste měli zájem o hlubší tiché zanoření, můžete využít i delší společné tiché retreaty, které pořádám ve Svaté Máří a v Lozicích.

 

PROGRAM RETREATU

Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná jedninečnou kontinuum movement, která přináší hluboké uvolnění těla i psýché včetně uvolňování psoatu (svalu duše).
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí.

V sobotu bude praxe ráno před snídaní, před obědem Tandava, skrze kterou se začneme nořit do tichého odpoledne, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor. Odpoledne se pak zanoříme do praxe před večeří a po večeři si zájemci mohou užít večerní saunu,

V neděli se setkáme ráno při jemné jógové praxi před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku které propojuj vnitřní i vnější svět.

Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.

Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a pohybem. Nejedná se o meditační retreat v sedě, vše je integrováno skrze tělo a v těle.

Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní.

Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.

Doporučuji také třeba alespoň na den vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.

 

 

Kurzovné snížené  „early bird“ je 2.900 Kč  (ještě 2 místa)

Poté je kurzovné 3.300 Kč

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 1.600 Kč včetně sauny. Strava je kvalitní vegetariánská plná penze.

 

Termín: 9.6.– 11.6. 2023

Začínáme v pátek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří, končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Říčky v Orlických horách

útulná tradiční roubenka, která je zároveň domovem rodiny Jansových

Retreat se koná při minimální účasti 7 osob, maximální kapacita je 10.

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

 

 

Voda živá

Letní retreat na Živé vodě

27.7. – 30.7. 2023   (již proběhlo)

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního odpoledne do neděle na nádherném místě v přírodě u potoka

Živá voda (Kohoutov u Jaroměře)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

Vede Dagmar Volfová a Marie Meera Karanath

Ještě můžete využít „early bird“:  sníženou cenu kurzovného (2 místa)

Více info

 askavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly. To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet.

Tento prodloužený víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů. Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid.
 
 
Co vás na retreatu čeká?
Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc zpěv manter s harmoniem, jemná večerní pohybová meditace Tandava a pro zájemce i večerní satsang s povídáním o józe, tradiční tantře a životě v Indii.
 
Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂.
Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.
 
Jak probíhá společná praxe?
Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V pátek a sobotu navíc ještě blok praxe přes den a večerní Tandava, jóga nidra nebo satsang.
Praxe je vedená jemně s ohledem na všechny přítomné.
Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie. Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné ásany (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.
 
Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla.
Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.
 
 
Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše
a také pánevní dno a bránici – spolu tvoří živý střed těla a jemná péče tak přináší úlevu od bolestí zad i dalších obtíží.
 
Těšit se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

Kurzovné:

Ještě můžete využít „early bird“:  sníženou cenu kurzovného 4500 Kč – 4 místa

Plná cena kurzovného pak je 5000 Kč

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 3500 Kč za 4 dny pobytu (3 noci). Strava je kvalitní vegetariánská plná penze (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem).

Termín: 27.7. – 30.7. 2023

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Živá voda (u vesnice Kohoutov, Východní Čechy – u Jaroměře)

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

 

Lektorky:

 

Marie Meera Karanath se narodila v Praze, v Německu vystudovala překladatelství a odtud se prostorově přesunula trochu dál. Před dvanácti lety absolvovala první výcvik v józe, na který navázala studiem jóga terapie, a při němž se také seznámila s jedním ze svých učitelů, svým pozdějším manželem. Spolu mají malou dcerku Gayatri. Společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam v jižní Indii (www.arshayoga.org), která se jógu snaží přiblížit sociálně slabým. Meera je zároveň pořád Marií, která se pravidelně jako vlaštovka vracívá do Čech. Inspirací jsou jí osobnosti od svatých indických mužů až po její babičku a dceru. Jinak ráda pozoruje, konverzuje, píše, zpívá a tančí.

 

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Před jedenácti lety ji cesty zavedly poprvé do Indie, která v mnohém změnila pohled na život i praxi jógy. Studovala zde tantrickou hatha jógu a Indie se stala i jejím druhým domovem (nejen) pro šestiletá studia autentické tantry pravé ruky (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Kromě různých přístupů k józe praxi prohloubila
jedinečná metodika Continuum movement, kterou studovala mj. pět let na Somatische akademie Berlin.
Hraje na harmonium, má ráda hořkou čokoládu a čas v přírodě, píše články o cestě světlem i stínem a přes deset let provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

 

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.  

 

Přihlášení ZDE

Namasté

Sledujte mě

Share This