Obvykle sdílím mantry na vyžádání na speciální energetické vlny jako je Navaratri, Diwali nebo Mahashivaratri. Nicméně nyní je to opravdu potřeba, tak jdeme na to.

Čím víc se nás zapojí, tím lépe
Mantra je pro ochranu i léčení, na podporu všech.

Může jí praktikovat kdokoli kdekoli na světě.
Můj indický učitel tantry pravé ruky, která je založená právě na mantra meditacích Gurudží Rajkumar Baswar (ShivoHam Tantra) vysílá do světa teď jednu speciální mantru k této situaci.

Ač je to u kundalini manter neobvyklé, tahle je nyní veřejná.

Budeme mít i po celém světě časové sloty pro podporu (6-8am a 6-8pm), ale můžete si meditovat, kdykoli vám to vyhovuje.

Záměr je léčení, zdraví a brzký konec epidemie.

Můžete ji i konkrétně posílat nějakému člověku, co se léčí, pokud chcete (viz dole)

Om har om juum saha om trayambakam yajamahe sugandhim pushthi vardhanam kulish vaar nakhaha chanchala tayugra jivha kaali durgacha paksho hrudaye jathar gau bhairavo vaadvagnihi urvasto vyadhi vishanu mrityu har har raksha chanda urva ruka meva bandhanan mrityor mukshiya mamrutat nirogi bhava swaha

Pokud ji přepíšeme česky foneticky, tak asi takto:

Om har om džúm saha om trajambakam jadžamahe sugandhim pušthi vardhanam kuliš vár nakhaha čančala tajugra dživha káli durgača pakšo hrudaje džathar gau bhairavo vádvagnihi urvasto vjadhi višanu mritju har har rakša čanda urva ruka meva bandhanan mritjor mukšija mamrutat nirogi bhava swaha

Mantra je kombinací silných energií: Shiva, Durga, Kali, Bhairav, Pakshiraj (ochranná božská forma Shivy), spolu nám pomůžou od Vyadhi (nemoc) způsobenou Vishanu (Virus), mantra „Mrityu har har raksh“, zastavuje smrt a chrání před smrtí, silou Čand (další forma Bhairavy). Zastavuje velkou nemoc „urva rukameva bhandanan“, osvobození od smrti „Mrityor mukshiya mamrutat“, a nakonec „nirohi bhava swaha“ znamená „ať jsme opět zdraví“.

Tato mantra slouží jako ochrana a také pro léčení

Tady je audio výslovnosti přímo z Indie:

A ještě jedno audio se 108 opakováními:

 

108 je magické číslo – číslo dokonalosti stvoření. Jako když vaříte vodu: při 100C dosáhne varu, mantry „se dobře uvaří“ po 108 správných opakováních.

Ale pokud nemůžete 108, každé opakování se počítá…

Pokud chcete posílat uzdravující energii konkrétnímu člověku, pak použijte takto upravenou mantru:

Om har om juum saha om trayambakam yajamahe sugandhim pushthi vardhanam kulish vaar nakhaha chanchala tayugra jivha kaali durgacha paksho hrudaye jathar gau bhairavo vaadvagnihi urvasto vyadhi vishanu mrityu har har raksha chanda urva ruka meva bandhanan – celé JMÉNO toho člověka – mrityor mukshiya mamrutat nirogi bhava swaha

Pokud posíláte energii někomu konkrétnímu, dáte na určené místo celé jméno. Pro jednoho člověka, kterému léčivou energii posíláte, je opět optimální 108 opakování.

Pokud máte ještě někoho dalšího blízkého, jehož léčení od viru chcete podpořit, pak pro něj odříkáte v duchu nebo šeptem pro sebe další sérii.

108 je optimální – mantra se dobře usadí.

Můžete s mantrami meditovat kdykoli, dokonce ani neplatí ta obvyklá pravidla ohledně menstruace, nemusíte mít žádný asán, žádný speciální směr meditace (pro mantra meditace obvykle existují určitá pravidla praxe).

Aby Gurudží mohl otevřít tuto mantru široké veřejnosti, obvyklá pravidla jsou zjednodušena, i tak je mantra velmi silná.

Já osobně ráda medituji se svíčkou před sebou. Ale ani to nemusíte.

Pokud se chcete přidat do meditační skupinky, kam se postují updaty a máte whatspp, velmi jednoduše jen ze svého telefonu klikněte na tento odkaz, který vás přidá do jinak uzavřené mezinárodní skupiny, kam se budou sdílet informace o praxi – této léčivé, a pak i praxi Navaratri.

Skupina je mezinárodní, v angličtině.

Tuto mantru lze sdílet – nejlépe s komplet instrukcemi.

Pokud mantru chcete sdílet dále, můžete sdílet tento článek nebo i zvací odkaz, ať se připojí ti, kdož mají zájem.

A ještě malé praktické upozornění: jakmile je mantra na papíře, je to posvátný text a nesmí se házet do koše (lze zakopat, až ji nebudete potřebovat).

Ty časy 6-8 am i pm jsou tom pro to, pokud se chceme synchronizovat a mít skupinovou podporu a sílu, nejvíce lidí asi bude meditovat tady v Evropě se západem slunce 6-7pm. Ale vůbec to není podmínkou, můžete kdykoli.

A ještě trocha info k mantrám obecně:

Sadhana, neboli meditační praxe, je hlavním prostředkem osobního rozvoje v rámci tantry pravé ruky. Ačkoli mantra je dle překladu „ochrana mysli“, smysl manter je mnohem hlubší než jen naučit naši divokou nezkrotnou mysl koncentrovat se. Síla mantry spočívá v rezonanci se specifickými silami univerza, které tím ožívají v tom, kdo ji praktikuje.

Síla mantry může změnit náš život od základů – na všech úrovních od karmické, přes mentální, emoční až na fyzickou, hmatatelnou úroveň. Praxe s mantrou spočívá v tom, že si opakujeme slovo nebo slova, zvuky se záměrem koncentrace. Zkrátka, soustředíme se na dané slovo, zvuk. Čím lépe se soustředíme, tím hlouběji do meditace se dostáváme. Může přijít i stav, kdy mantru prostě pustíte a spočinete ve vše objímajícím Tichu. U mantra meditací se nezpívá, mantra se opakuje v duchu nebo šeptem pro sebe a často to jsou jiné mantry, než se kterými se setkáte při zpěvu. Dlouhé mantry jsou sestavené z bija manter a dalších slov v sanskrtu a vytváří tak komplexní a jedinečnou energetickou cestu, která může být specifická pro speciální příležitost. Ať už léčení na karmické, mentální, emoční nebo fyzické úrovni.
Mantra je mocná alchymie. ?
Teď máme tu příležitost léčení a ochrany proti viru.

A navíc…
25.3.-4.4. plujeme na silné energetické vlně jarního Navaratri. Je to období, kdy se každá duchovní praxe násobí. Obvykle v tomto čase meditujeme i několik hodin denně s mantrou Bohyně. Letos vzhledem k situaci jde nejvíce pozornosti směrem k léčení a ukončení pandemie.

Navaratri znamená 9 dní a nocí oslavy šakti – božské energie v nás.

Je 2x do roka – na jaře a na podzim.

Pokud máte zájem kromě léčivé mantry pracovat i s mantrou Bohyně, stačí mi napsat email na dasa@simhayoga.cz

Pokud se přihlásíte do té whatsapp skupiny, info automaticky dostanete tam o každé praxi (v angličtině), jinak mi můžete napsat email a já vše pošlu v češtině.

Navaratri mantra bohyně je obvykle neveřejná, každé Navaratri jiná, nebudu ji tedy sdílet přes sociální sítě, pouze na vyžádání emailem s patřičnými instrukcemi.

S mantrou bohyně se bude meditovat 12 dní od 25.3. Pokud se chcete přidat, napište mi. V ašrámu mého učitele se pro každé Navaratri a další svátky zasadí živá yantra (magický obrazec posvátné geometrie – postupně vyrůstá ze země živá yantra – např. jako vidíte na obrázku).

Celý proces trvá 12 dní, proto se i s mantrou medituje 12 dní). Pak se yantra ukončí a tím i proces. Výhodné je meditovat v tomto čase co nejvíce. Každá praxe se násobí.

Letos jsou v ašrámu dokonce 3 živé yantry – jedna pro bohyni a dvě další, které podporují práci s léčivou mantrou. Gurudží s jeho ženou také každý den dělají 3 yagny, ohnivé rituály s léčivou mantrou – energie je tam, kam jde záměr a ten je léčení pro všechny a brzké ukončení pandemie.

Přeji všem plné zdraví fyzické i duševní ?

Kala Aryavrat ~ Dagmar Volfová
www.simhayoga.cz

Další články najdete na blogu.

Můžete se také přihlásit na semináře tantry pravé ruky a tantrajógy.

Share Button