Večerní  semináře  a  kurzy

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA

 

 

 

Večerní semináře naživo v Praze nyní neprobíhají. Zmíněné semináře níže proběhly v roce 2021 a můžete si z nich objednat záznam, protože byly přenášeny i online.

Více info o online seminářích a další online kurzy nadete na této stránce,

kde lze i objednat záznamy proběhlých seminářů uplynulého roku.

 

 

Loona

studio pro regeneraci těla i duše
Křížíkova 67
Praha 8 – Karlín

 

Semináře jemné vědomé tantrické jógy (jógy s energií čaker) a kontinuum movement vhodné jak pro začátečníky, tak i pokročilé, pro ženy i muže. 

Praxe je v pomalejším tempu, jemná, meditativní, pro uvolnění, návrat k sobě a spojení se svými zdroji.

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe samé ve své komplexnosti bytí. Uvnitř nás je celý vesmír. Každé patro našeho vědomí, každá čakra, v sobě skrývá životní potenciál a témata, která nám jsou osobní výzvou k transformaci. Tento podzimní kurz je transformační a harmonizační cestou skrze energetiku k celistvosti.

 

Aktuálně na tato témata:

 

16.8. 2021 –  ZEMĚ A KOŘENY: Tantrajóga a kontinuum pro ukotvení v těle (s kakaovým rituálem) – (již proběhlo)

Návrat do těla a obnovování důvěry v sebe sama, opora země a spojení se svými kořeny. Skrze kořeny čerpáme výživu a vitalitu. Díky uvolnění se do náručí matky země můžeme opravdu spočinout, načerpat opět energii a spojit se se svou životní silou.

Užijeme si společně i malý kakaový rituál s bio raw kakaem z Bali (100% čokoláda bez mléka osobně dovezená z Bali) pro podporu záměru a propojení se zemí.

20.9. 2021 – Tantrajóga na úplněk s tématem podzimní rovnodennosti a vnitřní rovnováhy (již proběhlo)

V tento magický úplňkový večer těsně před podzimní rovnodenností si můžete dát rituální dárek pro podporu své osobní rovnováhy. Přírodní cykly mají hluboký smysl a my máme skrz naše vědomí možnost se na ně ladit. S laskavým pohledem zaměřeným dovnitř. Umění pozorovatele bez přehnané kritiky, upřímnost sami k sobě a vnitřní integrita. Rovnováha světla a tmy, dne a noci.

 

11.10. 2021  –  Tantrajóga pro SRDCE a mantry s harmoniem (již proběhlo)

Seminář jemné tantrické hathajógy, pro více pozornosti sami k sobě, radosti a lehkosti do těla, srdce i mysli. Během večera naplněného jemným cvičením, meditacemi, zpěvem manter s harmoniem a hluboké relaxace si můžete dovolit na chvilku zastavit a spočinout sami se sebou. Vnímat své tělo, své pocity, a to samo o sobě je velmi léčivé. Možná si odnesete i inspiraci a motivaci pro malé praktické změny v každodenním životě. A nebo si prostě jen přijdete odpočinout a spočinout v příjemném prostředí se sebou samými. V našem srdci se nachází strom splněných přání. To, že se spojíme s vnitřním prostorem a nasloucháme, nám pomáhá pochopit kam posíláme to nejcennější co máme: životní energii a co si pak v životě tvoříme a kam směřujeme.

Místo: LOONA – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8 – Karlín

 

Semináře byly přenášeny i online, lze si tedy objednat záznam

Objednání záznamů na emailu dasa@simhayoga.cz

 

Cena:

online včetně záznamu: 400 Kč / seminář nebo 990 Kč/ všechny 3 semináře

Více info

0Laskavá praxe tantrické  hatha jógy s energií čaker s kontinuum movement. Některé semináře i se zpíváním manter s harmoniem (pro otevření hlasu a probouzení srdce).

Propojíme se se svou vnitřní krajinou. Toto propojení je nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, bez nutnosti odmítat své myšlenky a pocity.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet s okolním světem. Naše vnitřní vyladění se promítá samozřejmě i do našich vztahů.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší. Nejde o preclíkování těla, moderní akrobacii ani neotantru.

Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

 

ZEMĚ A KOŘENY: Tantrajóga a kontinuum pro ukotvení v těle (s kakaovým rituálem)

16.8. 2021    18:30  – 21

naživo v Looně, zároveň přes zoom nebo kdykoliv později ze záznamu

Kořeny, naše spojení se zemí – odtud čerpáme energii, výživu …a stabilitu. V životě, v těle i v mysli. První čakra je jakousi naší energetickou baterií, určuje naši vitalitu a obecně schopnost existovat na této planetě. Souvisí také s naším vztahem k matérii, financím, bydlení, majetku… Prostě k těm „běžným“ věcem, které potřebujeme pro své fungování v moderním světě. V „spirituálním světě“ se na toto často zapomíná. Nicméně duchovno odříznuté od kořenů nemá z čeho čerpat. Aneb pomáhá chodit po obou nohách (duchovní i materiální) na této naší planetě.

To, co brání zdravému proudění energie v této čakře, je strach. Proto je tak důležité umění uvolnit se do svého těla a také dovolit si jen být, dýchat, cítit, otevřít se zemi a důvěřovat životu.

Užijeme si společně i malý kakaový rituál s bio raw kakaem z Bali (100% čokoláda bez mléka osobně dovezená z Bali) pro podporu záměru a propjení se zemí.

 

Element ZEMĚ v nás: naše tělo – to pevné a hmotné v něm, kosti, klouby – jejich zdraví a výživa… a také energie, která v nás proudí. První čakra je základ a kořen našeho energetického systému …a je i naší skrytou zásobárnou energie – sídlí tam energie kundaliní, se kterou můžeme vědomě jemně pracovat a kterou lze vnímat i jako magický most propojující tělo a mysl neb naše vědomí se rozšiřuje i tím, že zůstáváme ve své těle a ve spojení s ním. Toto budeme rozvíjet nejen jemnou jógovou praxí a meditacemi, ale také inspirací z kontinuum movement.

Můžete se těšit na čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu a zvukové techniky inspirované kontinuum movement nás vedou dovnitř. Do našeho těla. Probouzení života v nás nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí. Závěrem si užijete oblíbenou relaxační techniku Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.

 

Cena:

naživo, prezenčně v Looně: 490 Kč / seminář nebo 1290 Kč/ všechny 3 semináře

online včetně záznamu: 400 Kč / seminář nebo 990 Kč/ všechny 3 semináře

Přihlášení na jeden či více seminářů přes tento formulář zde.

 

 

 

Tantrajóga na ÚPLNĚK s tématem podzimní rovnodennosti a vnitřní rovnováhy

20.9. 2021   18:30  – 21

naživo v Looně, zároveň přes zoom nebo kdykoliv později ze záznamu

Harmonizační úplňkový večer s pozdravy měsíce a praxe probouzení sebe-léčivé síly „živé vody“ inspirovaná kontinuum movement. 

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Pojďme se vydat na cestu dovnitř do sebe… …do svého vesmíru v tento úplňkový večer těsně před podzimní rovnodenností.

Rovnodenost je pro nás rovnováha dne a noci, světla i temnoty, moment zastavení a nahlédnutí do svého nitra.

V tento magický večer si tak můžete dát rituální dárek pro podporu své osobní rovnováhy.

co je vlastně osobní rovnováha?

Každý jsme jedinečná bytost a proto rovnováha neznamená to, co píšou „esoterické příručky“, ale to, jak ji vnímáme my sami. Je to o prožitku. Procítění.

Propojíme se se svou vnitřní krajinou nejen jógovou praxí, ale i zvukotvořivými technikami inspirovanými kontinuum movement. Zapojíme nekritizující a laskavou vlastní otevřenou pozornost do těla. Zvědavost, propojení a pozornost jsou nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, spřátelení se se svou vlastní myslí, srdcem a rozvíjení schopnosti koncentrace a relaxace.

Během tvořivé praxe se zaměříme na naše osobní vyladění v klidu, harmonii a vnitřní rovnováhu. Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami a připojíme i další jednoduchá cvičení inspirované kontinuum movement na probouzení vibrací života v nás, živé vody. Propojíme se se svou vnitřní krajinou, kterou necháme roztávat. Toto spojení slouží pro uvolnění těla, starých ,,zamrzlostí“ a ztuhnutí. Potěší i srdce, které toho s námi už tolik zažilo a tato praxe bude směřovat i k němu a jeho uvolnění a roztávání. Užijete si nejen rovnovážnou jógovou praxi pro tělo i mysl, ale i uvolňování proudění „živé vody“ v sobě skrz jemné a laskavé techniky kontinuum movement. Závěrem využijte pozvání k hlubokému uvolnění těla i mysli Nidra jógou. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.

Vhodné pro ženy i muže, pro ty kdo chtějí objevit jógu, stejně tak pro pokročilejší. Cvičení nebude fyzicky náročné. Žádá si však zájem o vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem.

 

Cena:

naživo, prezenčně v Looně: 490 Kč / seminář nebo 1290 Kč/ všechny 3 semináře

online včetně záznamu: 400 Kč / seminář nebo 990 Kč/ všechny 3 semináře

 Přihlášení na jeden či více seminářů přes tento formulář zde.

 

Tantrajóga pro SRDCE a mantry s harmoniem

11.10. 2021    8:30  – 21

naživo v Looně, zároveň přes zoom nebo kdykoliv později ze záznamu

Cesta poznávání sebe sama, do krajiny srdce s tantrickou hatha jógou okořeněnou (po)řádnou porcí bhakti jógy. Užijete si nejen jemnou jógovou praxi, která nám pomáhá přesouvat vědomí z přetížené hlavy zpět do těla a srdce, ale také bhajants – zpěv manter s indickým hudebním nástrojem – harmonium – neb i bhakti je cesta srdce. Možná objevíte i skrytou sílu v sobě inspirováním se tantrickými bohyněmi a božstvy.

Jak se cítí naše srdce? Cítíme ho? Dokážeme vnímat?

Naše srdce s námi zažilo mnohé. Od narození až do dospělosti, spousta zážitků. Některé byly náročné a naše tělo možná tak trochu zmrzlo a srdce s ním. Pojďme společně roztávat. Průvodcem nám bude i zvuk harmonia, které rozezní prostor jako malé varhany, a náš hlas – léčivé vibrace, plné života a inspirace, které se šíří celým tělem při zpívání manter. Zevnitř, skrze své tělo, budeme zjišťovat, že svět je bezpečné místo pro život, ve kterém se můžeme otevřít radosti, lehkosti a pozvat si k sobě do života hojnost a naplnit své srdce.

 Během praxe tantrické hatha jógy inspirované kontinuum movement se zaměříme na naše osobní vyladění v klidu, harmonii a osobní rovnováhu. Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami a připojíme i další jednoduchá cvičení techniky kontinuum movement na probouzení vibrací života v nás. Propojíme se se svou vnitřní krajinou, kterou necháme roztávat. Toto spojení slouží pro uvolnění těla, starých ,,zamrzlostí“ a ztuhnutí. Dovolíme si vnímat a zpracovávat emoce, probouzet umění pozorovatele, spřátelit se se svou vlastní myslí, srdcem.

„Měkčení srdce“ je proces otevírání se důvěry k životu, sebe-lásce a lehosti bytí.

Vhodné pro ženy i muže, pro ty kdo chtějí objevit jógu, stejně pro pokročilejší. Cvičení nebude fyzicky náročné. Žádá si však zájem o vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet.

Poznej sebe a poznáš celý Vesmír.

 

 

———–

semináře budou přenášeny i online, pokud tedy nemůžete přijít do Loony, lze se tedy také přihlásit z domova přes aplikaci zoom nebo si objednat záznam.

Do přihlášky je nutno uvést, jestli se zúčastníte v sále, nebo online.

 

Cena:

naživo, prezenčně v Looně: 490 Kč / seminář nebo 1290 Kč/ všechny 3 semináře

online včetně záznamu: 400 Kč / seminář nebo 990 Kč/ všechny 3 semináře

 

Přihlášení na jeden či více seminářů přes tento formulář zde.

 ——

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také šestiletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Techniky continuum movement studuje čtvrtým rokem na Somatische akademie Berlin. Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

 

——–
A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých kurzů?

„Prožitek ze semináře byl hluboký, Vaše hudba k čakrám byla
vybrána citlivě, moc se mi to líbilo.“ Děkuji, Veronika

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete. Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“ Petr

———-

Transformační Tantrajóga – podzimní čakrový kurz v Looně 2020 (proběhlo částečně online, lze objednat záznamy)

vždy 18:30 – 21 h 

Jemná tantrická hatha jóga insp. kontinuum movement  jako rituál pro uvolňování energetiky těla, probíhá od září do ledna 2020, vybrané pondělky večer. Lze se přihlásit na jednotlivé večery nebo zvýhodněně na celý kurz.  

Loňský kurz proběhl z části online, můžete si z něj objednat záznamy na této stránce

Více info

Laskavá praxe tantrické  hatha jógy s energií čaker s kontinuum movement. Některé semináře i se zpíváním manter s harmoniem (pro otevření hlasu) či  ohnivým rituálem yagna (při příležitosti podzimní rovnodennosti).

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe samé ve své komplexnosti bytí. Uvnitř nás je celý vesmír. Každé patro našeho vědomí, každá čakra, v sobě skrývá životní potenciál a témata, která nám jsou osobní výzvou k transformaci. Tento podzimní kurz je transformační a harmonizační cestou skrze energetiku k celistvosti.

Propojíme se se svou vnitřní krajinou. Toto propojení je nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, bez nutnosti odmítat své myšlenky a pocity.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet s okolním světem. Naše vnitřní vyladění se promítá samozřejmě i do našich vztahů.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší. Nejde o preclíkování těla, moderní akrobacii ani neotantru.

Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

 

Témata podzimních seminářů:

7.9. Tantrajóga element země, první čakra a kundalíni

21.9. Rituální tantrajóga na podzimní rovnodennost s ohnivým rituálem yagna

5.10. Tantrajóga element voda  a druhá čakra – rozplynutí v kontinuum movement

12.10. Tantrajóga pro element oheň a třetí čakru 

19.10. Tantrajóga pro srdce 
9.11.  Tantrajóga pátá čakra a otevírání hlasu s mantrami a harmoniem
23.11. Vyšší vědomí: Tantrajóga pro třetí oko a korunovou čakru
30.11. Úplňková tantrajóga s pozdravem měsíce a kontinuum movement 
7.12. Adventní tantrajóga s kakaem
14.12. Tantrajóga na NOV ve tmě – skrz tmu hledám světlo v sobě
4.1. Nový začátek

 

Čas: vždy 18:30 – 21 h

Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín 

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Lze se přihlásit na jednotlivé večery nebo na celý kurz.

+ mantra sádhana – možnost iniciace do meditace s mantrami k osobní, domácí praxi (na vyžádání)

Kurz: 11 večerních setkání

cena za kurz: 4690 Kč     

(včetně speciálů, cena kurzu odpovídá 2 seminářům zdarma)

cena za jeden seminář: 490 Kč 

semináře s kakaem a harmoniem: 550 Kč

yagna: 590 Kč

 

Studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu

 

Možnost „permanentky“ na 4 a více seminářů v Moteelu a Looně – dohoda emailem (-10%) – lze libovolně kombinovat  

  

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také šestiletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Techniky continuum movement studuje čtvrtým rokem na Somatische akademie Berlin. Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

 

——–
A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých kurzů?

„Prožitek ze semináře byl hluboký, Vaše hudba k čakrám byla
vybrána citlivě, moc se mi to líbilo.“ Děkuji, Veronika

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete. Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“ Petr

———-

 

Adventní ladění: Tantrajóga a mystika adventu

(proběhlo, záznam k dispozici)

 

Pondělí 7.12.2020 od 18:30 – 21 h

ONLINE ZOOM i naživo v Looně

 

mystika křesťanství v tantrajóze a tantry v křesťanství

lze si objednat záznam proběhlého semináře – zde.

Seminář nyní na ZOOMU online a dovolí- li situace tak i online naživo v Looně s kakaem

Pro přístupy se prosím přihlašte na email dasa@simhayoga.cz

Více info

Jemná tantrická hatha jóga a kontinuum movement jako rituál pro uvolňování energetiky.

Adventní ladění – niterný prožitek a vnitřní odpověď na to, co propojuje mystiku křesťanského adventu a tantry.
Cesta hlubokého smíření s našimi kořeny střední Evropy skrze tantrickou praxi energetiky čaker, kterou však najdeme v určité formě i ve staré mystice křesťanství.
Cesta integrace, propojení.
Přímé spojení s energií zdroje.

Tantrická energetika adventu: mystika křesťanství v tantrajóze a tantry v křesťanství.

Propojení něčeho, co bylo uměle odděleno jinými úhly pohledu. Nyní je čas integrace a smíření
opravdu v hloubce sebe sama.

Přijetí kvalit těla i ducha.

Advent znamená příchod. Příchod světla. Ne náhodou jej naši předci slavili právě v té nejtemnější části roku.

Jaký význam má energeticky pro nás advent? jaký je smysl čtyř adventních nedělí? A jaká je vlastně podstata prapůvodního starého křesťanství? Skrze jemnou praxi budeme poodhalovat rozpomínání na to zdravé v nás.

Praxi s energetikou čaker najdeme i v křesťanství, zejména s korunovou a srdeční čakrou.
Zároveň se zaměříme i na vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Je mi ctí provádět vás propojením se zdrojovou energií skrze rozšiřování vědomí i zabydlení se ve svém těle a probouzení jeho vlastní bio-inteligence.

Uvolnění a pocit bezpečí ve svém těle.

Pokud seminář bude i naživo, k záměru nám přispěje i bio raw kakao z Bali, které si na semináři rituálně užijeme a jemné osvětlení svíček, které pomůže zklidnit mysl a naladit nás na to hezké v nás v čase vánoc. Při online vysílání si vyberete vy svůj nápoj bohů.

————-

Pondělí 7.12.

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: ONLINE ZOOM
a dle dohody i naživo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín

Cena: 450 Kč online (550 Kč naživo s kakaem)


Přihlášky: dasa@simhayoga.cz
(podle aktuálního stavu si upřesníme, jestli bude pouze online nebo online i naživo)

—————-

TRANSFORMAČNÍ TANTRAJÓGA:

večery 18:30 – 21 – v současné době online na ZOOMU a lze i naživo

7.12. Adventní ladění – niterný prožitek a vnitřní odpověď na to, co propojuje mystiku křesťanského adventu a tantry.

14.12. Tantrajóga ve tmě – přijetí tmy jako mystického lůna pro výživu svých zdrojů, vědomí hloubky, mystéria a zrod nového. Ze tmy se rodí světlo.

18.12. Slunovratová rituální tantrajóga pro integraci (nejen) uplynulého roku a návrat světla

3.1. Nový začátek – nový nádech

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

——————-

A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých akcí?

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“

Petr

 

„Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
Díky!“
Petra

 

„Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“

Bára
———-

 

Tantrajóga na nov ve tmě

Pondělí 14.12.2020 od 18:30 – 21 h

ONLINE ZOOM i naživo v Looně

(proběhlo, záznam k dispozici)

Jemná tantrická hatha jóga jako rituál pro uvolňování energetiky těla na poslední NOV v tomto roce, v magickém čase před zimním slunovratem

lze si objednat záznam proběhlého semináře – zde.

Více info
Skrz tmu hledám světlo v sobě aneb nebojme se stínů a tmy
Tantrajóga ve tmě na poslední NOV v tomto roce
 
Přijetí tmy jako mystického lůna pro výživu svých zdrojů, vědomí hloubky, mystéria a zrod nového. Ze tmy se rodí světlo.
Nacházíme se v té temné částí roku: dlouhé noci a krátké dny nás vedou dovnitř. Blíží se zimní Slunovrat, kdy slavíme Návrat Světla. I dlouhé temné noci a zejména naše pozornost dovnitř sebe přinášejí možnost vynést na světlo svého vědomí to, co se děje uvnitř nás – pro více svobody sami v sobě.
 
V pondělí 14.12. přichází NOV – poslední v letošním roce.
Je to čas zastavení, vnímání sebe sama.
 
V našem nevědomí je ukryto mnohé. Energeticky naše i kolektivní nevědomí spadá do oblasti druhé čakry, kterou je možno vidět černou barvou. A přesto se zobrazuje oranžově.
Máme v sobě skrytý mnohý potenciál, ke kterému se lze dopracovat přijetím i toho, co nevnímáme na sobě či druhých příliš pozitivně. Ten proces vyžaduje naši trpělivost, pozornost, odvahu a chuť nahlížet do svých zákoutí.
 
Tantrajóga ve tmě: Skrz tmu novu hledám světlo v sobě.
Někdy máme možná ze tmy strach – vzbuzuje v nás obavy z neznámého, mnozí již tušíme, že máme v sobě nějaký stín. Stín ale není něco, čeho je třeba se obávat. Naopak: potřebuje naše přijetí. Vše v našem systému má svůj smysl. A původ. Kde je stín, je i světlo. Skrz tmu hledám světlo v sobě.
Tantrajóga vychází z jemného přístupu k hatha józe a z tantrické meditativní praxe pozornosti a práce s vnitřní energií a čakrami. S vnitřní vodou pracuje velmi efektivně kontinuum movement.
 
V tomto večerním semináři se zaměříme na vnitřní svět – pozorování svého vnitřního vesmíru a praxi „ve tmě“. Tma, noční obloha – vesmír uvnitř i vně. Napojení na intuici a inspiraci, která k nám proudí… …když zavřeme oči a podíváme se dovnitř. Moudrost, která přichází ze tmy… …a možná přináší i více světla do našeho života.
Během tohoto večerního semináře poplyneme jógovou praxí v meditativním tempu, budeme uvolňovat tělo i mysl, vnímat, co se uvnitř děje, proudění energie a směřovat ji i vědomě do některých center. Tantra praví Poznej sebe a poznáš celý Vesmír, proto vědomí sebe sama a vnitřní pozorování je esencí a hloubkou jógové praxe. Závěrem si užijete oblíbenou relaxační techniku Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.
Čas: 18:30 – 21 h
 
Místo: online ZOOM
a zároveň naživo Loona, Křižíkova 67, Praha 8- Karlín
 
Přihlášky: dasa@simhayoga.cz
 
Cena:  450 Kč online  

/ 490 Kč naživo (šátek s sebou)

možnost účastnit se ze záznamu

nižší cena při účasti na více seminářích

 

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz
(podle aktuálního stavu si upřesníme, jestli bude pouze online nebo online i naživo)

 

—————- 

 
TRANSFORMAČNÍ TANTRAJÓGA:
večery 18:30 – 21 – v současné době online na ZOOMU i naživo
 
7.12. Adventní ladění – niterný prožitek a vnitřní odpověď na to, co propojuje mystiku křesťanského adventu a tantry.
14.12. Tantrajóga ve tmě – přijetí tmy jako mystického lůna pro výživu svých zdrojů, vědomí hloubky, mystéria a zrod nového. Ze tmy se rodí světlo.
 
18.12. Slunovratová rituální tantrajóga pro integraci (nejen) uplynulého roku.
 
3.1. Nový začátek – nový nádech
 
 
Přihlášky: dasa@simhayoga.cz
 

 

——————-

 

A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých akcí?

 

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“ 

Petr

 

„Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
Díky!“
Petra

„Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“

Bára
———-

 

Rituální Tantrajóga pro zimní SLUNOVRAT

 

Pátek 18.12. 2020 18:30 – 21 h    

ONLINE ZOOM  (proběhlo, záznam k dispozici)

Transformační tantrajóga pro uctění světla i tmy a integraci (nejen) uplynulého roku 2020, praxe ve tmě při svíčkách

lze si objednat záznam proběhlého semináře – zde.

Více info

Jemná tantrická hatha jóga a kontinuum movement jako rituál pro uvolňování energetiky.

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Slunovrat je čas, kdy stojí za to podívat se zpět na uplynulý rok, uctít, cokoli se přihodilo… …a kousek lehčí vyrazit do nového roku.
Rituální předěl mezi rokem, který (o)pouštíme a novým, který přichází.
Než se do toho nového pustíme, stojí za to uctít, co přinesl ten uplynulý.
Abychom mohli naplnit svůj šálek, je dobré nejprve zjistit, co v něm je a případně vyprázdnit, co můžeme již pustit. A do dalšího roku vstoupit o kousek lehčí.
Zároveň zima je období kdy příroda odpočívá a čerpá sílu do nového roku. I my to potřebujeme a tak budeme během praxe tantrické jógy také odpočívat… ….a kombinovat to i s pohybem, neb skrz práci s tělem si často lépe ledacos uvědomíme, zažijeme… …a můžeme pouštět.
Rituál je čas strávený sami se sebou teď a tady se záměrem rozšíření vědomí. Energetický posun.
Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí.

——————–

 pátek 18.12.

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: ONLINE na ZOOMu
a zdá se že i zároveň naživo v Golden Temple

Cena: 450 Kč online / 490 Kč naživo

možnost účastnit se ze záznamu

nižší cena při účasti na více seminářích

 

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz
(podle aktuálního stavu si upřesníme, jestli bude pouze online nebo online i naživo)

 

——————–

Další semináře Tantrajógy (online nebo i naživo – pravděpodobně poběží obojí):
(vždy 18:30-21´)

 

Loona – Praha 8, Karlín:

7.12. Adventní tantrajóga (pokud bude naživo, tak i s kakaem)

14.12. Tantrajóga na NOV ve tmě – skrz tmu hledám světlo v sobě

4.1. Nový začátek

 

Golden Temple – Praha 6

 18.12. Slunovratová Tantrajóga ve tmě při svíčkách – oslava zimního Slunovratu a návrat světla

 ————–

A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých akcí?

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“

Petr

 

„Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
Díky!“
Petra

 

„Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“

Bára

 

Nový začátek

Pondělí 4.1.2021 od 18:30 – 21 h    

(proběhlo, záznam k dispozici)

Jemná tantrická hatha jóga a kontinuum movement jako rituál pro uvolňování energetiky pro čerstvý start do roku 2021

lze si objednat záznam proběhlého semináře – zde.

 

Namasté

Sledujte mě

Share This