Večerní  semináře  a  kurzy

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA

Můžete přijít na jednotlivé večery,
nebo celý podzimní blok 
nebo si pořídit permanentku na vybrané semináře (4 a více).

Moteel

(býv. prostor Bindu)
Drtinova 11
Praha 5 – Smíchov

Další oblíbené semináře jemné vědomé tantrické jógy (jógy s energií čaker) vhodné jak pro začátečníky, tak i pokročilé, pro ženy i muže.  Přihlášky emailem na dasa@simhayoga.cz  (!přihlášky nejsou přes systém studia)

Od září budou pravidelná večerní setkání opět 1 x za 14 dní, možnost přihlásit se na celý podzimní kurz nebo na jednotlivé večery.

Šťavnatá páteř a psoas

Čtvrtek 30.7.2020 od 18:30 – 21 h

Velmi jemná praxe inspirovaná technikami kontinuum movement pro vyživení a oživení páteře i živé vody v těle, vhodné pro začátečníky i pokročilé 

Více info

Zabydlení se ve svém těle a probouzení jeho vlastní bio-inteligence

Uvolňování proudění živé vody v páteři a také hlubokého bederního svalu psoas pro radostnější bedra, kyčle a také pocit uvolnění a bezpečí ve svém těle

——–

Páteř je živá a životodárná spojnice mezi pánví a hlavou a také podél ní vede hlavní energetický kanál, na který se napojují základní čakry. Zdraví páteře se tedy odráží jednak v naší energetice, ale také v tom, jak se cítíme psychicky, fyzicky. Z páteřní míchy jdou také nervy do všech životně důležitých orgánů. Budeme uvolňovat pulzaci mozkomíšního moku, vyživovat páteř a také hluboký bederní sval, kterému se také přezdívá sval duše.

Velmi jemná praxe pro hluboké uvolnění a probouzení živé vody v nás. Vhodná pro začátečníky i ty, kdož si techniky kontinuum movement oblíbili – půjdeme opět do dalších vrstev a s novými technikami.

Budeme uvolňovat jednotlivé části těla skrz vibrace zvuku a pozorovat účinky praxe v otevřené pozornosti. Je to vlastně taková zábavná forma meditace pro celé tělo. Zároveň probouzíme důvěru v sebe, moudrost svého těla a své vlastní schopnosti orientace v životě.

Techniky inspirované kontinuum movement jsou provedením snadné, jemné, ale velmi účinné. Vhodné pro každé tělo i každodenní použití. Přinášejí pozornost z hlavy do těla …až k naší esenci. Skrz zvuk a jemný intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady bez nezdravé sebekritiky. Prostě tak, jak to zrovna dokážeme.
Necháváme odplavit, co už může odejít a probudit, co se zrovna probudit může.
Tělo a celá jeho struktura ožívá, i různá zatuhlá místa mohou roztávat, uvolňovat se.
Zabydlení v těle, usazení, zakořenění.
Získáváme tak více síly pro každodenní život.
Možná objevíte i více opory ve své pátěři a sami v sobě.

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: Moteel, Drtinova 11, Praha 5 -Smíchov (býv. prostor Bindu)

Cena za večerní seminář: 490 Kč 

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Možnost „permanentky“ na 3 a více seminářů v Looně či Moteelu– 10%, dohoda emailem

 

Podzimní kurz harmonizační Tantrajógy v Moteelu

vždy 18:30 – 21 h 

Jemná tantrická hatha jóga jako rituál pro uvolňování energetiky těla, probíhá od září do prosince 2020, vybrané čtvrtky večer. Lze se přihlásit na jednotlivé večery nebo zvýhodněně na celý kurz.

Více info

Laskavá praxe tantrické  hatha jógy s energií čaker se prolíná s kontinuum movement. Některé semináře i se zpíváním manter s harmoniem (pro srdce).

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe sama ve své komplexnosti bytí. Uvnitř nás je celý vesmír. Každé patro našeho vědomí, každá čakra, v sobě skrývá životní potenciál a témata, která nám jsou osobní výzvou k transformaci. Tento podzimní kurz je transformační a harmonizační cestou skrze energetiku k celistovsti. Vědomě můžeme využít i energetické vlny měsíčního cyklu (nov a úplněk) a slunečního cyklu (slunovrat).

Propojíme se se svou vnitřní krajinou. Toto propojení je nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, bez nutnosti odmítat své myšlenky a pocity.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet s okolním světem. Naše vnitřní vyladění se promítá samozřejmě i do našich vztahů.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší, pro ženy i muže.

(nejde o komplikované preclíkování těla, ani neotantru).

Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

 

Témata podzimních seminářů:

17.9. Tantrajóga na NOV – nové začátky, kořeny a vnitřní oheň

1.10. Úplňková Tantrajóga s pozdravem měsíce a kontinuum movement pro element vody

22.10. Kundalini Tantrajóga a první čakra – s mantra meditací
5.11. Tantrajóga pro druhou čakru: živá voda a tekuté tělo s kontinuum movement
19.11. Tantrajóga pro vnitřní rovnováhu, svůj střed a motivační oheň 3.čakry
3.12.  Adventní Tantrajóga s harmoniem a kakaem – radost v srdci
17.12. Slunovratová Tantrajóga ve tmě při svíčkách – oslava zimního Slunovratu a návrat světla 

 

Čas: vždy 18:30 – 21 h

Místo: Moteel, Drtinova 11, Praha 5 -Smíchov (býv. prostor Bindu)

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Lze se přihlásit na jednotlivé večery nebo na celý kurz.

 

+ mantra sádhana – možnost iniciace do meditace s mantrami k osobní, domácí praxi (na vyžádání)

 

 

Kurz: 7 večerních setkání

cena za kurz: 2950 Kč

 

cena za jeden seminář: 490 Kč 

(seminář s kakaem a harmoniem: 550 Kč)

 

Studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu

 

Možnost „permanentky“ na 4 a více seminářů v Moteelu a Looně – dohoda emailem (-10%) – lze libovolně kombinovat  

  

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také čestiletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Techniky continuum movement studuje čtvrtým rokem na Somatische akademie Berlin. Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

 

Loona

studio pro regeneraci těla i duše
Křížíkova 67
Praha 8 – Karlín

Studio Loona již také otevřeno – i přes léto.

Od září budou pravidelná večerní setkání opět vybrané pondělky v sále Loona – možnost přihlásit se na celý podzimní kurz nebo na jednotlivé večery. 

Další oblíbené semináře jemné vědomé tantrické jógy (jógy s energií čaker) vhodné jak pro začátečníky, tak i pokročilé, pro ženy i muže.  Přihlášky emailem na dasa@simhayoga.cz  (přihlášky nejsou přes systém studia)

Šiva a Šakti Tantrajóga, mantry s harmoniem a kakao  

Pondělí 27.7.2020 od 18:15 – 21 h

Večerní oslava tance Šivy a Šakti uvnitř nás skrze zpěv manter s harmoniem a jemnou tantrickou hatha jógou (energetika čaker v jógové praxi) s malým kakaovým rituálem (bio raw kakao z Bali)

Více info

aLaskavá praxe tantrické jógy s energií čaker a zpěv manter s harmoniem a malým kakaovým rtuálem s bio raw kakaem z Bali

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Nejedná se o neotantru ani masáže. Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami a připojíme i další jednoduchá cvičení na probouzení vibrací života v nás (Šakti), stejně tak jako vědomí pozorovatele (Šiva).

Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe samé ve své komplexnosti bytí. Uvnitř nás je celý vesmír.

Propojíme se se svou vnitřní krajinou. Toto propojení je nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, bez nutnosti odmítat své myšlenky a pocity.

Uvolnění krajiny srdce. Průvodcem bude také hlas – léčivé vibrace, které se šíří celým tělem při zpívání manter.
A také zvuk harmonia, indického hudebního nástroje (takové malé varhany), které bude zpěv manter doprovázet. Pro Šivu i Šakti. Možná je v sobě objevíte. Tantra je o tanci a harmonii těchto sil v nás.

Večer zahájíme malým kakaovým rituálem  – kakao bylo nazýváno nápojem bohů. Toto je v bio raw kvalitě osobně dovezené z Bali, plné slunce a radosti. Vědomé požívání tohoto nápoje nás vede k našemu srdci. Svou vlastní hloubku pak integrujeme v rámci živých vibrací zpěvu manter a praxe tantrické hatha jógy.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet s okolním světem. Naše vnitřní vyladění se promítá samozřejmě i do našich vztahů.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší. Seminář nebude fyzicky náročný. Není nutné „umět zpívat“. Jedná se o bhakti praxi od srdce. Je vhodný pro ženy i muže. Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

Čas: 18:15 – 21 h

(začínáme o 15 min dříve než obvykle, abychom měli dostatek času i na kakao)

Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín 

(opět v sále Loona, nikoli ve Valkýře)

Cena: 550 Kč

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu

Možnost „permanentky“ na 3 a více seminářů v Moteelu a Looně – dohoda emailem (-10%)

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Techniky continuum movement studuje čtvrtým rokem na Somatische akademie Berlin. Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

Tantrajóga pro 7 čaker 

Pondělí 24.8.2020 od 18:30 – 21 h

Jemná tantrická hatha jóga jako rituál pro uvolňování energetiky těla 

Více info

Laskavá praxe tantrické jógy s energií čaker.

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe samé ve své komplexnosti bytí. Uvnitř nás je celý vesmír

Propojíme se se svou vnitřní krajinou. Toto propojení je nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, bez nutnosti odmítat své myšlenky a pocity.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet s okolním světem. Naše vnitřní vyladění se promítá samozřejmě i do našich vztahů.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší. Seminář nebude fyzicky náročný. Je vhodný pro ženy i muže. Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín 

(opět v sále Loona, nikoli ve Valkýře)

Cena: 490 Kč

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu

Možnost „permanentky“ na 3 a více seminářů v Moteelu a Looně – dohoda emailem (-10%)

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Techniky continuum movement studuje čtvrtým rokem na Somatische akademie Berlin. Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

Podzimní kurz harmonizační Tantrajógy v Looně

vždy 18:30 – 21 h 

Jemná tantrická hatha jóga jako rituál pro uvolňování energetiky těla, probíhá od září do ledna 2020, vybrané pondělky večer. Lze se přihlásit na jednotlivé večery nebo zvýhodněně na celý kurz. 

Více info

Laskavá praxe tantrické  hatha jógy s energií čaker se špetkou kontinuum movement. Některé semináře i se zpíváním manter s harmoniem (pro otevření hlasu) či  ohnivým rituálem yagna (při příležitosti podzimní rovnodennosti).

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe samé ve své komplexnosti bytí. Uvnitř nás je celý vesmír. Každé patro našeho vědomí, každá čakra, v sobě skrývá životní potenciál a témata, která nám jsou osobní výzvou k transformaci. Tento podzimní kurz je transformační a harmonizační cestou skrze energetiku k celistvosti.

Propojíme se se svou vnitřní krajinou. Toto propojení je nám praktickým pomocníkem pro zpracování emocí, bez nutnosti odmítat své myšlenky a pocity.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet s okolním světem. Naše vnitřní vyladění se promítá samozřejmě i do našich vztahů.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší, pro ženy i muže. Nejde o preclíkování těla, moderní akrobacii ani neotantru.

Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

 

Témata podzimních seminářů:

7.9. Tantrajóga element země a první čakra

21.9. Rituální tantrajóga na podzimní rovnodennost s ohnivým rituálem yagna

5.10. Tantrajóga element voda  a druhá čakra – rozplynutí v kontinuum movement

12.10. Tantrajóga pro element oheň a třetí čakru 

19.10. Tantrajóga pro srdce 
2.11.  Tantrajóga pátá čakra a otevírání hlasu s mantrami a harmoniem
23.11. Vyšší vědomí: Tantrajóga pro třetí oko a korunovou čakru
30.11. Úplňková tantrajóga s pozdravem měsíce a kontinuum movement 
7.12. Adventní tantrajóga s kakaem
14.12. Tantrajóga na NOV ve tmě – skrz tmu hledám světlo v sobě
21.12. Slunovratová Tantrajóga
4.1. Nový začátek

 

Čas: vždy 18:30 – 21 h

Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín 

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Lze se přihlásit na jednotlivé večery nebo na celý kurz.

+ mantra sádhana – možnost iniciace do meditace s mantrami k osobní, domácí praxi (na vyžádání)

Kurz: 12 večerních setkání

cena za kurz: 5390 Kč     (včetně speciálů, lze rozložit do splátek)

cena za jeden seminář: 490 Kč 

semináře s kakaem a harmoniem a yagna: 550 Kč

 

Studenti, senioři a rodiče samoživitelé mají 10 % slevu z jednotlivých seminářů i z kurzu

 

Možnost „permanentky“ na 4 a více seminářů v Moteelu a Looně – dohoda emailem (-10%) – lze libovolně kombinovat  

  

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také šestiletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Techniky continuum movement studuje čtvrtým rokem na Somatische akademie Berlin. Hraje na harmonium, píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

 

——–
A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých kurzů?

„Prožitek ze semináře byl hluboký, Vaše hudba k čakrám byla
vybrána citlivě, moc se mi to líbilo.“ Děkuji, Veronika

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete. Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“ Petr

———-

  Tantrajóg pro     element země a       první čakru

Pondělí 8.9.2020 od 18:30 – 21 h

Tantrajóga inspirovaná technikami kontinuum movement pro harmonii první čakry, zabydlení ve svém těle a spojení s elementem země a svými kořeny

Více info

První čakra je základ a kořen našeho energetického systému.  

Element ZEMĚ v nás: stabilita, uzemnění, zdraví a výživa našeho těla – to pevné a hmotné v něm, kosti, klouby

Uzemnění, ukotvení našich myšlenek, usazení v sobě, ve svém těle 

První čakra je naší skrytou zásobárnou energie – sídlí tam energie kundalíni, se kterou můžeme vědomě jemně pracovat a kterou lze vnímat i jako magický most propojující tělo a mysl neb naše vědomí se rozšiřuje i tím, že zůstáváme ve své těle a ve spojení s ním. Toto budeme rozvíjet nejen jemnou jógovou praxí a mediacemi, ale také inspirací jemných a bezpečných technik z kontinuum movement.

Probouzení vlastní bio-inteligence

Rozšířené vědomí do těla a také uvolnění a vnímání bezpečí života ve svém těle

Kořeny, naše spojení se zemí – odtud čerpáme energii, výživu …a stabilitu. V životě, v těle i v mysli. První čakra je jakousi naší energetickou baterií, určuje naši vitalitu a obecně schopnost existovat na této planetě. Souvisí také s naším vztahem k matérii, financím, bydlení, majetku… Prostě k těm „běžným“ věcem, které v určité míře potřebujeme pro své fungování v moderním světě. V „spirituálním světě“ se na toto často zapomíná. Nicméně duchovno odříznuté od kořenů nemá z čeho čerpat. Aneb pomáhá chodit po obou nohách (duchovní i materiální) na této naší planetě.

To, co brání zdravému proudění energie v této čakře, je strach. Proto je tak důležité umění uvolnit se do svého těla a také dovolit si jen být, dýchat a důvěřovat životu.

Můžete se těšit na čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vedou dovnitř. Do našeho těla. Harmonizace elementu země a probouzení života v nás nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí.

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín 

Cena za večerní seminář: 490 Kč

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Lze se přihlásit na tento večer i na celý harmonizační kurz

Také možnost „permanentky“ na 4 a více seminářů v Looně či Moteelu  –10%, dohoda emailem

Studenti, maminky na mateřské a důchodci: sleva 10%

 

Rituální Tantrajóga

na podzimní rovnodennost s ohnivým rituálem yagna

Pondělí 21.9.2020 od 18:30 – 21 h

Speciál s ohnivým rituálem YAGNA při podzimní rovnodennosti – praxe tantrické hatha jógy a rituál mantra meditací tantry pravé ruky

Více info

Rituální Tantrajóga při podzimní rovnodennosti: speciál tantrické hatha jógy s ohnivým rituálem YAGNA (česky se přepisuje též jako jagna nebo jadžňa) a je to vzácná praxe tantry pravé ruky.

Podzimní rovnodennost, rovnováha světla a tmy, dne a noci letos nastává 22.9. v 15:31 a tak pondělní večer je poslední letní večer, navíc se stejnou délkou světlé i tmavé části dne a noci. A tak si jako oslavu podzimní rovnodennosti můžete nadělit rituální dárek pro podporu své osobní rovnováhy. A celistvosti. 

Každý jsme jedinečná bytost a proto rovnováha neznamená to, co píšou „esoterické příručky“, ale to, jak ji v sobě vnímáme my sami. Je to o prožitku. Procítění. Uznání světla i tmy, uznání své celistvosti.

Propojíme se se svou vnitřní krajinou nejen v jógové praxi inspirované kontinuum movement, ale také v hluboké mantra meditaci u YAGNY.

Hlavním záměrem rituálu yagna je pozvedání vědomí. Pročištění našich myšlenek, přivádění světla do našich životů.

Mantra meditace při yagně: transformační praxe s kundalini v rámci rituálu tradiční tantry pravé ruky. ShivoHam Tantra.

Oheň je elementem transformace. Intenzivní. Spálí na popel přesvědčení, která už neplatí, přetaví minulost, posvítí na budoucnost a vyžaduje naprostou přítomnost. Není to ani náš sluha, ani náš pán. Je to prostředek transformace, změny. Alchymie. V určité podobě sídlí i v nás, naší třetí čakře, ale právě proto, že tam sídlí i naše ego, jakákoli práce s ohněm a ohnivými rituály vyžaduje naši plnou pozornost, odevzdání se vedení, pokoru a respekt k tomu, co nás převyšuje …a otevřené srdce. Oheň je i odvaha v nás. A tu potřebujeme, abychom mohli udělat krok ke změně.

Více si můžete přečíst na blogu zde: http://www.simhayoga.cz/ohnivy-ritual-yagna/

!Nejedná se o chůzi po žhavém uhlí ani „křest ohněm“ nýbrž o mantra meditaci tradiční tantry pravé ruky.

Vhodné pro pro ženy i muže. Předpokladem pro účast je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary …a také chuť a ochota věnovat se alespoň tento večer meditaci.

Seminář bude probíhat nejprve jako praxe jemné tantrické hatha jógy – se zaměřením na proudění energie těle a vědomí čaker – uvolnění těla, mysli, proudění energie. Pak se přesuneme na dvorek studia, kde proběhne yagna – ohnivý rituál – meditace s mantrami okolo rituálního ohně. Okolo zasvěceného ohně se sedí a medituje, s každou mantrou se do ohně vhazuje část směsi, které se říká samogri (speciální potravinová obětinka), ta s každou mantrou oheň vyživuje a přináší transformační potenciál pro všechny zúčastněné. Meditativní kundalini praxe. Hlavním záměrem yagny je pozvedání vědomí. Pročištění našich myšlenek, přivádění světla do našich životů. Nejen pro ty, kteří se rituálů účastní, ale pro lidstvo jako takové. Je to tedy očistný rituál, silná forma mantra meditace. A důležitou součástí rituálu je pokora. Čím více lidí si dovolí poznávat sebe sama, tím více se bude měnit i život a vědomí celé společnosti.

Vysvěcení k praxi rituálu Yagna lze „obdržet“ po splnění sadhany v Indii. Absolvovala jsem více jak 6 let praxe ShivoHam tantry u Guruji Raj Kumara Baswara, jednoho z mála žijících mistrů Tantry Pravé ruky v Indii a je mi ctí po těchto velmi náročných studiích tyto obřady již několik let praktikovat i v ČR.

Ať už to bude pomocí rituálů nebo třeba jen jednoduše díky tomu, že si každý z nás denně na pár minut sedne do ticha a pohrouží se s odvahou do svého vnitřního prostoru, kde jsou různorodá zákoutí – zkrátka celý vesmír. Pokud se z toho stane každodenní rituál, přináší to to, po čem vlastně všichni niterně toužíme – po spojení. A to, jak víme, je hlavní záměr a význam jógy.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem.

 

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín

Cena za tento večerní speciál: 590 Kč

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Lze se přihlásit na tento večer i na celý harmonizační kurz

Také možnost „permanentky“ na 4 a více seminářů v Looně či Moteelu  –10%, dohoda emailem

 

 

Pozn.
Případné zdravotní omezení či účast v těhotenství je nutné konzultovat s lektorkou při přihlášení na seminář.

specialita YAGNA semináře:
V době menstruace je potřeba pracovat s jinou mantrou – konzultace na místě při semináři.

Kontraindikace: psychické poruchy a vážnější onemocnění, užívání drog a psychofarmak.

Element VODY  a

Tantrajóga pro

druhou čakru

Pondělí  5.10.2020 od 18:30 – 21 h

Velmi jemná praxe inspirovaná technikami kontinuum movement pro probouzení živé vody v těle a harmonii druhé čakry, téma sebepřijetí

Více info

praxe pro element vody v nás 

plynutí, vnitřní tekutost, citová měkkost – i ve vnímání sebe sama

rozpouštění toho, co už může odejít 

probouzení kreativity a života v sobě

——–

Zabydlení se ve svém těle a probouzení jeho vlastní bio-inteligence harmonizací elementu vody. Rozšířené vědomí v těle a také uvolnění a vnímání bezpečí ve svém těle

 

Velmi jemná praxe pro hluboké uvolnění a probouzení živé vody v nás. Vhodná pro začátečníky i ti, kdož si techniky kontinuum movement oblíbili – půjdeme opět do dalších vrstev a s novými technikami.

Element vody a druhá čakra: téma sebepřijetí, kreativita a uvolnění 

Budeme uvolňovat jednotlivé části těla skrz vibrace zvuku a pozorovat účinky praxe v otevřené pozornosti. Je to vlastně taková zábavná forma meditace pro celé tělo. Zároveň probouzíme důvěru v sebe, moudrost svého těla a své vlastní schopnosti orientace v životě.

Voda v nás je naše kreativita i umění plynout životem.

 

Zabydlení se ve svém těle a probouzení jeho vlastní bio-inteligence harmonizací elementu vody. Rozšířené vědomí v těle a také pocit uvolnění a bezpečí ve svém těle

Techniky inspirované kontinuum movement jsou provedením snadné, jemné, ale velmi účinné. Vhodné pro každé tělo i každodenní použití. Přinášejí pozornost z hlavy do těla …až k naší esenci. Skrz zvuk a jemný intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady bez nezdravé sebekritiky. Prostě tak, jak to zrovna dokážeme.
Necháváme odplavit, co už může odejít a probudit, co se zrovna probudit může.
Tělo a celá jeho struktura ožívá, i různá zatuhlá místa mohou roztávat, uvolňovat se.
Zabydlení v těle, usazení, zakořenění.
Získáváme tak více síly pro každodenní život.

Čas: 18:30 – 21 h

Místo: Loona – studio pro regeneraci těla i duše, Křížíkova 67, Praha 8- Karlín 

Cena za tento večerní seminář: 490 Kč 

Přihlášky: dasa@simhayoga.cz

Lze se přihlásit na tento večer i na celý harmonizační kurz

Také možnost „permanentky“ na 4 a více seminářů v Looně či Moteelu  –10%, dohoda emailem

Studenti, maminky na mateřské a důchodci: sleva 10%

 

 

Namasté

Share This