Jógové cesty

tantrická hatha jóga

 

Jemná tantrická hatha jóga na nádherných exotických destinacích s poznáváním kultury daného místa. Cestovatelské zážitky, poznávání kultury, mystiky a krás dané země …v propojení s jógou.

Od roku 2014 jste s námi cestovali do Indie v jejích různých podobách, na Bali a další indonéské ostrovy: Lombok, Nusa Penida, Flores; do Vietnamu a Kambodži a nově plánujeme i cestu do Kolumbie. 

Poznávejte s námi svět i sami sebe!

V současnosti jógové cesty neprobíhají z kapacitních důvodů (mateřství). Potkat se můžeme na víkendových retreatech v ČR nebo na online seminářích.

Magická severní Indie s meditacemi a jógou

tradiční podzimní cesta do severní Indie, kterou pořádám již řadu let

v říjnu 2020 i 2021 cesta zrušena kvůli omezení cestování (Indie nevydává turistická víza)

 

Jóga a spočinutí v čirém bytí v zeleném podhůří Himalájí a u posvátné řeky Gangy… s návštěvou nezapomenutelného Taj Mahalu. Cesta pro ty, kteří mají chuť a odvahu poznávat – nejen magickou Indii všemi smysly, ale i svou krajinu vnitřní. Připojte se k cestě plné chutí, vůní, zážitků a jógy s Dagmar Volfovou. Velmi oblíbený  (sebe)poznávací zájezd. Ovšem tentokrát nevíme, vzhledem k situaci, zda se bude moci konat. Pokud vás zajímá, pište na dasa@simhayoga.cz a uvidíme 🙂

 

Více info

Dharamsala a Rišikéš – buddhistická a hinduistická Indie. Dva rozdílně světy v jedné zemi. Zklidníme mysl a protáhneme tělo ve vesničce Dharamkotu městečka McLeodGanj v oblasti Dharamsala, kde sídlí tibetská exilová vláda a Jeho Svátost Dalaj Láma. Ráno si společně zacvičíme hatha jógu vycházející z tantrických proncipů práce s energií a čakrami a případné zájemce pak také naladí meditace v buddhistickém centru Tushita. Poznáme střípky tibetské kultury, navštívíme chrám Jeho Svátosti, kde se denně modlí desítky tibetských mnichů v tradičních rudých róbách. Bude také hojnost času užít si čiré bytí a rozjímání v místní zeleni s plápolajícími tibetskými modlitebními praporky a skvělou tibetskou a indickou kuchyní.

Po přesunu na západ k řece Ganze spočineme v hlavním městě jógy – nezapomenutelném Rišikéši, který učaruje nejen jogínům. Jógoví příznivci se mohou těšit na hatha jógu a kundalini tantra jógu s Dášou a k tomu velkou nabídku jógy s místními učiteli, meditace u Maa Gangy, očistné koupele, hindu tradiční rituály, návštěvy chrámů, meditace v jeskyni, setkání se sadhuy v horách. Můžete si užívat úžasného městečka Rišikéš se vším, co nabízí, pochutnat si na báječné indické kuchyni i neopakovatelných exotických ovocných salátech, navštívit ašrám, kde pobývali The Beatles a spočinout u řeky Gangy, dopřát si očistnou koupel, být součástí pulzující spirituality obřadů Ganga Aarti a samozřejmě, seznámit se s Indií všemi smysly. Navštívíme i Kankhal – samadhi místo oslavované svaté ženy SriAnadaMaiMaa a posvátné město Haridwar na řece Ganze s velkolepými ceremoniemi a rituály.

Magická Indie je plná nevšedních zážitků.

Jaká je severní Indie?

Kouzelná, divoká, osobitá, hlučná i tichá, melodická, okouzlující, plná báječných chutí, spirituální, nezapomenutelná. I taková je Indie. Ale těžko popsat slovy. Každý má jiný zážitek, vjem, pocit, pro každého je Indie něčím osobitým, nezopakovatelným, zkrátka místo, které pohltí všechny vaše smysly a okouzlí vás… po svém.  

Láká vás vydat se do lůna spirituality, země, kde se mísí různá náboženství, spirituální směry a i vy si zde můžete namíchat svůj osobitý koktejl? S respektem k místní kultuře, s pokorou a přesto sami, u sebe, v zeleni a u posvátné řeky Gangy, na obřadech, v chrámech, v ulicích i na jógových setkáních. Indie dýchá, pulzuje a okouzlí vás. Necháte se?

Cena: 45.900 Kč

CENA ZAHRNUJE

letenku Praha – Dillí – Praha
hatha jógu a tantrickou jógu s Dášou (1x denně v Dharamsale a Rišikéši)
přepravu mezi jednotlivými destinacemi
zajištění výletů (Kankhal, Haridwar, Nilkant, Kunjapuri včetně průvodce a dopravy)
vstup na Taj Mahal
ubytování bez stravy

CENA NEZAHRNUJE

soukromé cestovní pojištění
pojištění storna zájezdu
stravu (počítejte cca 500 RS na den tj. ca 150-200 Kč/den)

volitelné lekce jógy s místními učiteli (počítejte cca 200 RS/lekce tj. 80 Kč)
vízum (vyřízení buď online nebo na ambasádě v Praze)
výšlap na horu Triund (cca 1000 Kč s průvodcem a přespáním na hoře Triund).

1.den

Odlet z Prahy.

  1. den

Odpolední přílet do Dillí, přestup na letadlo do Dehradunu. Přejezd do Rishikeshe, ubytování na 6 nocí v hotelu. Následující dny strávíme poznáváním tohoto městečka a jeho okolí. Má mnoho co nabídnout. Rišikéš pulzuje hinduistickými obřady, chrámy a všudypřítomnou jógou v nejrůznějších podobách. Rišikéš je městečko na břehu posvátné řeky Gangy s magickými obřady Ganga Arti (oslava řeky Gangy), kde se můžete oddávat józe v nepřeberných stylech a pohledech, které Indie může nabídnout. V našem programu máme 1x denně lekce jógy s Dášou a také několik skvělých výletů: do posvátného města Haridwar s ceremoniemi oslav Gangy – Ganga Arti (a město, kde se konává KumbMela – posvátná koupel v Ganze) a do  blízkého městečka Kankhal. S hindu knězem Ramem také vystoupáme ke chrámu Kunjapuri na východ slunce nad himalájskými kopci a navštívíme jeden z nejvýznamnějších místních chrámů boha Šivy – Nilkant a přilehlou posvátnou jeskyni, kde tradičně sídlí sadhuové oddávající se meditaci.

  1. den večer – noční přejezd do oblasti Dharamsala.

9.den

Brzy ráno přijedeme do oblasti Dharmasala. Program na následujících 5 dní: pobyt v blízkosti městečka MacLeodGanj v zeleném prostředí himalájských lesů (5 nocí v penzionu v zeleni), denně možnost lekcí jógy s Dášou a také meditací v blízkém nádherném buddhistickém centru Tushita (Mahayana tradice buddhismu v jehož čele stojí Jeho Svátost Dalai Lama), návštěva chrámu Jeho Svátosti Dalai Lamy, meditace v chrámu, návštěva tibetské a indické školy, návštěva tibetského kulturního centra a muzea tibetské historie. Pro jógové nadšence možnost místních jógových lekcí v městečku McLeodGanj (není v ceně), popř. výšlap na horu Triund (není v ceně). 

  1. den noční přejezd do Dillí / Agry
  2. den návštěva Taj Mahalu a přejezd zpět do Dillí.
  3. den brzký ranní odlet do Prahy a přílet v odpoledních hodinách.

 Rezervace, dotazy a přihlášky u CK MANDALA

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali.

Kolumbie s jógou, tancem a setkání s původními indiánskými kmeny

2021 odloženo kvůli omezení cestování

Vede Dagmar Volfová a Michaela Petersen

Na pobřeží karibského moře si v Ekocentru v Palominu užijeme jógu a tanec a poté se vydáme ke ztracenému městu la Ciudad Perdida, velmi posvátnému místu indiánských kmenů včetně Kogui v la Sierra Nevada de Santa Marta. Civilizace starší než Machu Picchu. Navštívíme i kmen Arhuacos a další nádherná místa včetně poutní cesty přírodou. Kolumbie je vskutku magická. Jediné riziko je, že budete chtít zůstat.

Více info

Výprava nás může zavést na tyto místa:

Zona Cafetera – Jardin:
Kávové městečko Jardin v nejvýznamnějším kávovém regionu Kolumbie. Přináší odpověď na otázku, proč je místní káva tak dobrá. Je tu i množství kaváren, kde si lze užít sladké tinto (sladká černá káva) či speciální kávy.

  • Návštěva u místního indiánského kmene Embera Chamí
  • Jeskyně – La Cueva del Esplendor:Nádherná unikátní jeskyně je asi 3 hodiny pěší chůze z městečka Jardin (denní výlet). Potok vyhloubil otvor ve stropu jeskyně, kudy nyní proudí vodopád přímo do jezírka v temnotě jeskyně. Tajemství temnoty i zrození světla.

Pobřežní městečko Palomino:  Máme rezervováno 5 nocí (15 – 20.1.) v jógovém eko-centru na pobřeží karibského moře. Pohoří Sierra Nevada de Santa Marta je přímo za Palominem a jsou dny, kdy můžete přímo z karibského moře vidět i zasněžené vrcholky hor. Světový unikát. Koupání a relaxace, jóga s Dášou, tanec s Míšou. Možnost udělat si výlet za Plameňáky do rezervace (doplatek).

Odtud se pak vydáme na pouť:

El ciudad Perdida – Sierra nevada de Santa Marta – 6 denní pout´ k posvátnému místu místních kmenů, Kogi, Arhuacos, Wiwa. Ciudad Perdida neboli Ztracené město je vytesáno do skal Sierra Nevada 1200 m.n.m. Za 6 denní pouť (tam i zpět) ujdeme dohromady 52 km, 1400 schodů, překročíme osm řek, cestou se zastavíme u jezírek, vodopádů a užijeme nádhernou panenskou přírodu. Podle naladění skupiny bude možnost si udělat i očistné rituály či zrelaxovat tělo jemným intuitivním pohybem (pouť vychází časově ca 20.–25.1.)

Nabusimake – Sierra Nevada – pobyt vysoko v horách u místního kmene Arhuaco, pro než je Nabusimake hlavním duchovním městem. Malé osídlení asi 2 h cesty od města Pueblo Bello. Odměnou za náročnou cestu je možnost strávit čas v nádherném místě a setkat se s moudrostí místních Mamos a lidí kmene Arhuaco, moudrostí kterou si předávali po staletí  (4-5 dní i s přesunem a cestou)

Plán – program cesty závisí i na Vás, na síle skupiny a vesmírné energii, s kterou se propojíte.

Odlet plánujeme 10.1.2020 – termín cesty se může o 1-2 dny posunout podle výhodnosti letenek.

Celý zmíněný program vychází 22 dní i s cestou (tj návrat ca 1.2.), možností je i kratší varianta 17 dní s cestou (15 dní na místě), v tom případě by se nejelo ke kmeni Arhuacos (v Nabusimake) a letělo by ze Santa Marty přes Bogotu do ČR.

Přihlášky a zájem o více informací – pište na:   nusta@nusta.cz, nebo volejte Míše 604 602 246.

Vzhledem k rezervaci letenek a jejich cenám je dobré se přihlásit co nejdříve.

Na této cestě Vás povede zkušená cestovatelka a průvodkyně vnějších i vnitřních Míša Petersen (www.nusta.cz) a Dáša Volfová (https://simhayoga.cz/).
Cesta je to nejen za zajímavými místy a zážitky. Je to taková duševní a duchovní pouť do magické Jižní Ameriky, která je Míšiným druhým domovem.

Namasté

Sledujte mě

Share This