Online semináře a lekce

tantrická hatha jóga & kontinuum movement

 Online semináře – praxe zaměřená na různá témata a oblasti našeho života

 Poznávejte s námi svůj vnitřní svět z pohodlí svého domova!

 

Nově nastalá situace na jaře 2020 nám zamíchala zaběhlým uspořádáním našich životů, přiměla nás přehodnotit mnohé a uvnitř nás se probouzí stará i nová témata ke zpracování. Bylo a je nutné více než kdy jindy nahlédnout dovnitř a integrovat vše, co život přináší.  

 

 Děkuji vám za hojnou účast a vřelou odezvu na proběhlé online praxe. 

 

Situace je tu opět, již známá a vyžaduje flexibilitu například i v oblasti svých přesvědčení a také práci s tím, co se děje uvnitř. Více o vnitřních procesech (nejen) v tomto čase např. zde v tomto mém článku Příběh těla

 

Všechny semináře na říjen tedy převádím do online na ZOOM

 

V pátek 16.10. přichází NOV a první podzimní nov je i začátkem NAVARATRI – v překladu devět dní a nocí Bohyně, velmi významné období pro osobní rozvoj a duchovní praxi.

 

 Večerní semináře ONLINE v tomto čase:

praxe tantrické jógy, kontinua a meditace s mantrou Bohyně při příležitosti NAVARATRI

 

Tantrajóga pro srdce (pondělí 19.10. od 18:30 – 21) 

 společné naladění, praxe tantrické jógy s inspirací kontinuum movement zaměřená na srdeční čakru a měkčení srdce a 30 min společné mantra meditace (opakování mantry v duchu – praxe pro uvolnění energie, jemná kundalini mantra, energetický daršan) 

Naše srdce toho hodně zažilo. Často jsme doslova zamrzli už v dětství těžkými zážitky a dodnes nás to možná omezuje v prožívání života. Smyslem jógy i tantry je celistvost, proto uvolňujeme proudění energie, roztáváme a integrujeme – vše co uvnitř nás je. Tak jak to je. Učíme se tak využít svůj lidský potenciál. 

 

Kundalini Tantrajóga (čtvrtek 22.10.od 18:30 – 21)

 společné naladění, praxe tantrické jógy pro 7 čaker, roztávání s inspirací kontinuum movement a intenzivní tantra sádhana: 60 min společné mantra meditace (opakování mantry v duchu – praxe pro uvolnění energie, jemná kundalini mantra, silný energetický daršan) 

 

Cena za oba online semináře je 777 Kč (dohromady)

Pokud se chcete zúčastnit jen jednoho, je cena 450 Kč

lze se zúčastnit i ze záznamu

 

Pro přístup mi napište email na dasa@simhayoga.cz

Pošlu info

 

Podrobnější popisy seminářů najdete zde

 

A co je NAVARATRI? 

V překladu devět dní a nocí Bohyně, významné energetické období pro probouzení vnitřní síly, kdy se každá praxe násobí. Pracujeme také se speciální  mantrou Bohyně. Tu nasdílím do této FB skupiny Mantra Sadhana     

 

 A s mantrou se medituje 17.10. – 27.10. každý den 1h pro pro vnitřní transformaci

 

Sadhana Blessed Navaratri time  

 

Podle tantry existuje 10 kosmických sil, tantrických bohyní „Daša maha vídia“ – více o nich jsem psala na FB a také do článku, který vyšel v září v časopise Jóga dnes (právě jsem nově vložila na blog ). Každé Navaratri pracujeme intenzivně s jednou z nich. Jde o posílení energie v sobě a podporu vnitřní transformace.

 

Navaratri je magický čas, silná energetická vlna, během níž se každá duchovní praxe násobí. Proto je vhodné každý den meditovat a věnovat se své duchovní praxi.

Dle praxe tantry pravé ruky – ShivoHam tantry, kterou jsem studovala, se Navaratri slaví zejména meditačně – sádhana je silná duchovní praxe meditace s mantrou. Proto budou následující semináře propojené i s aktuální Navaratri mantra meditací. 

 

Tantra a mantra
V rámci tantry pravé ruky je sadhana, neboli meditační praxe, hlavním prostředkem osobního rozvoje. Používají se speciální kundalini mantry, které pracují (nejen) v tom, kdo si je opakuje. Ačkoli mantra je dle překladu „ochrana mysli“, smysl manter je mnohem hlubší než jen naučit naši divokou nezkrotnou mysl koncentrovat se. Síla mantry spočívá v rezonanci se specifickými silami univerza, které tím ožívají v tom, kdo praktikuje. A může se šířit i dále jako vibrace, vlna vědomí. Působí na všech 5 našich těl – energetické, fyzické, emoční, mentální i kauzální. Více o praxi s mantrami v tomto mém článku.

 

Mantru pro praxi v letošním Navaratri nasdílím do této FB skupiny Mantra Sadhana      

  (bezplatně, je to má služba)

 

A jak dále online i mimo restrikce?

 

 

Právě připravuji nový   

online kurz VODNÍ HAD, 

 který bude od listopadu, hlásit se můžete už nyní

 

 (kurz 7 x 120 min, v reálněm čase online i se záznamem z praxe – ucelený transformační kurz) 

 

synergie tantrické jógy, kundalini praxe hadí síly v praxi jógy, možná už téměř bez asán, probuzená vnitřní voda, kraniosakrální pulzace, tekuté tělo a tekutá páteř prostě VODNÍ HAD.

 

Synergie všech těch praxí, které v sobě nesu a předávám dále.

Prostě se to děje.

Hada nezastavíš, nezkrotíš, prostě se s ním setkáš, možná pohlédneš do jeho očí a možná tě pak sveze na nová místa …nitra tvého.

 

Vodní had – vnitřní síla a sebeléčení

Kurz pro rozvíjení sebepřijetí, uvolnění se do vlastního těla a probouzení své přirozenosti a vnitřní síly.

Vodní had – síla v jemnosti.

 

Pro více informací ke kontinuum movement nahlédněte k mně na blog do těchto článků.  

 

Těším se na společné tvoření.

 

Kurz začíná 4.11., 7 setkání

středy večer 18:15 – 20:15

Lze v reálném čase i ze záznamu.

 

Zůstane vám pak ucelený kurz, ke kterému se můžete vracet.

Doporučuji i vybrat si jednu – dvě techniky, kterým se budete věnovat každý den 10-20 minut pro sebeléčení a osobní transformaci.

Protože kapacita na online semináři je omezená, v přihlášce prosím specifikujte, jestli se hlásíte na setkání v reálném čase, nebo máte zájem o účast ze záznamu

(ten budu posílat všem přihlášeným po každém setkání.  

 

 Cena kurzu 7 setkání je 2150 Kč

(obvyklá cena: 350 Kč/večer, jedno setkání je v kurzu zdarma) 

 

 Pokud se nacházíte nyní v obtížné finanční situaci, můžeme se domluvit na rozdělení platby – záloha a pak doplatek později, popř. ještě jinak.

 

Pokud pochybujete, zda je praxe pro vás vhodná, můžete vyzkoušet ochutnávku – záznam z praxe: video „Voda živá“ – dech života – sebepečující praxe 

 

Setkání bude vždy 120 minut,

záznam ca 100-110 minut (nahrávám až po úvodním krátkém sharingu a pouze svou obrazovku, tj. vaše praxe na kurzu je čistě soukromá).

 

Praxe bude 4.11., 11.11., 18.11.,25.11., 2.12., 9.12., 16.12,

(18.11. bude praxe výjimečně o 2 h dříve) 

 

Přihlašování probíhá emailem na dasa@simhayoga.cz 

a dostanete přístupová hesla na ZOOM.

 

Hesla budu všem rozesílat najednou v pondělí 2.11.

 

Pokud by vám nedorazila, prosím, napište mi raději znovu.

 

V čem spočívá kontinuum movement?

Techniky inspirované kontinuum movement jsou provedením snadné, jemné, ale velmi účinné. Vhodné pro každé tělo i každodenní použití. Přinášejí pozornost z naší často přetížené hlavy do těla …až k naší esenci.

Skrz zvuk a jemný intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady bez nezdravé sebekritiky.

Prostě tak, jak to zrovna dokážeme.

Necháváme odplavit, co už může odejít

a probudit, co se zrovna probudit může.

Tělo a celá jeho struktura ožívá, i různá zatuhlá místa mohou roztávat, uvolňovat se.

Léčení starých zranění.
Zabydlení v těle, usazení, zakořenění.
Získáváme tak více síly pro každodenní život.

 

Významný efekt praxe je sebe-léčení. Probouzení vnitřní léčivé síly.

Blahodárný účinek na nervový systém, zažívání, dýchání, vnitřní orgány a třeba i oči či zažívání.

Ve zdravém živém těle i funguje přirozená imunita.

Můžete se těšit na zabydlení se ve svém těle a probouzení jeho vlastní bio-inteligence skrze probouzení vnitřní vody, která je v každé naší buňce. Rozšířené vědomí v těle a také uvolnění a vnímání bezpečí toho být přítomni ve svém těle. Tento pocit nám často chyběl již v dětství a mládí a neseme si s sebou příběhy, které nás zatěžují. Proto je důležité umět rozpouštět a integrovat to, co v nás bylo zamrzlé.

Velmi jemná praxe pro hluboké uvolnění a probouzení živé vody v nás. Vhodná pro začátečníky i ti, kdož si techniky kontinuum movement oblíbili – půjdeme opět do dalších vrstev a s novými technikami.

Zvuk je jedna z neúčinnějších možností jak probouzet živou vodu. Zvuk vědomě vedený do tkání probouzí a léčí. Tam, kde máme pocit, že nám energie – voda neproudí, právě tam je skrytý poklad a velké množství energie, která chce být uznána a znovu proudit.

Budeme uvolňovat jednotlivé části těla skrz vibrace zvuku a pozorovat účinky praxe v otevřené pozornosti. Je to vlastně taková zábavná forma meditace pro celé tělo. Zároveň probouzíme důvěru v sebe, moudrost svého těla a své vlastní schopnosti orientace v životě.

Voda v nás je naše kreativita i umění plynout životem.

 

 ……………….. 

 A z praxí, které již proběhly,

zde je i možnost harmonizovat svou energetiku i při praxi ze záznamu 

(z jarních společných online praxí):

Záznamy online seminářů

 

Pro ty, kteří chtějí praktikovat, ale nestihli reálný čas vysílání, je nyní možnost si zakoupit přístup k záznamu večerních online seminářů.  Lze si objednat jedno přehrání nebo neomezený počet přehrání, kdy si můžete praktikovat opakovaně.

Jedná se o velmi jemnou, ale hlubokou transformační praxi tantrické hatha jógy s kontinuum movement na různá témata.

Jóga jako rituál pro tělo i duši.

Kvalita záznamu těchto videí je z web kamery počítače.

Pokud pokud je pro vás důležité vysoké rozlišení záznamu obrazu a zvuku, pak se vám možná bude líbit program 16 kratších videí Jóga na každý den, který je celý natočený na profesionální TV kamery a najdete jej na jiné stránce zde.

Voda živá – dech života

Více info

Záznam z dopoledního kurzu Voda živá – inspirace kontinuum movement. Velmi jemná praxe zaměřená na uvolnění bránice, probouzení tekutosti těla, živé fascie a sebe-léčivou sílu našeho těla. Praxe jak ji možná neznáte. Velmi uvolňující zabydlení se v těle. Hluboké propojení se svým dechem i skrze zvuk. Vědomí sebe sama.

Vyzkoušejte.

Délka: 1h 56 min

Můžete si zakoupit buď jedno přehrání na vyzkoušení nebo neomezený počet přehrání a praktikovat si kdykoli budete mít chuť

Čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší, pro ženy i muže. Předpokladem pro praxi je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

Praxe je velmi jemná, zpomalující, vědomá.

Léčení nervového systému, bránice a páteře.

Nákup videa - jedno přehrání na zkoušku

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Nákup videa - neomezené přehrávání pro domácí praxi

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Tantrajóga pro rovnováhu

Více info

Záznam z večerního semináře s tématem vnitřní rovnováhy

Délka: 92 min

Můžete si zakoupit buď jedno přehrání lekce nebo neomezený počet přehrání a praktikovat si kdykoli budete mít chuť

Na tomto semináři se spolu setkáme při praxi Tantrajógy s energií čaker inspirované kontinuum movement

Čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší, pro ženy i muže. Předpokladem pro praxi je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

Nákup videa - jedno přehrání


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Nákup videa - neomezené přehrávání


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Rituální slunovratová tantrajóga

Více info

Záznam z večerního semináře s tématem letního slunovratu, abyste si mohli praktikovat i z pohodli svého domova.

Délka: 102 min

Praxe je tématická slunovratová, transformační tantrajóga s energií čaker inspirovaná kontinuum movement

Můžete si zakoupit buď jedno přehrání lekce nebo neomezený počet přehrání a praktikovat si kdykoli budete mít chuť

Praxe tohoto večerního semináře pracuje do hloubky našeho energetického systému a psýché.

Letní a zimní slunovrat rozdělují rok na dvě poloviny – kdy světla ubývá a kdy světla přibývá.
Přičemž obojí jak světlo tak tma má své místo v našem cyklu denním, měsíčním, ročním i životním …a zaslouží si uctít. Neb čemu nedáme / nechceme dát pozornost, to zasouváme do své tajemné 13.komnaty – našeho tzv. stínu. Jak známo, na temné chvilky pomáhá světlo: světlo našeho vědomí.

Letní slunovrat nastal letos 20.6. ve 23:43 h.
V období letního slunovratu se nacházíme na vrcholu slunečního cyklu. Proto se nabízí ohlédnutí za uplynulou polovinou slunečního cyklu (půlrokem) a je to i vhodný čas pro přípravu na další půlku cyklu, kdy světla ubývá a více se (možná) zabýváme svým vnitřním světem.

Rituální oslava letního slunovratu s jógou:

Pozdravy slunce se zpíváním manter a meditativní praxe jemné tantrické hatha jógy a uvolňující techniky kontinuum movement.

Čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí.

Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem.

Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší, pro ženy i muže. Předpokladem pro praxi je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

Nákup videa - jedno přehnání


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Nákup videa - neomezené přehrávání


Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Najdi svůj střed

Video bude přidáno příští týden

 

Tantrajóga pro uzemnění  a spojení s kořeny

Video bude přidáno příští týden

 

Namasté

Share This