Online semináře

tantrická hatha jóga & kontinuum movement

Připojte se na online semináře kontinuum movement a tantrické hatha jógy, tedy jemné jóga terapie
pro vnitřní harmonii a naladění, vyživení svých zdrojů,
nalezení rovnováhy a klidu v sobě i v nelehké době 

Lze objednat  záznamy kteréhokoliv kurzu či semináře -

níže najdete "knihovnu", ze které můžete vybírat. 

Tantrajóga a kontinum – záznamy online seminářů

semináře jemné vědomé tantrické jógy (jógy s energií čaker) a kontInuum movement vhodné jak pro začátečníky, tak i pokročilé, pro ženy i muže.

Praxe je jemná, meditativní, pro uvolnění, návrat k sobě a spojení se svými zdroji.

Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe samé ve své komplexnosti bytí. Uvnitř nás je celý vesmír. Tyto semináře jsou inspirací a podporou na transformační a harmonizační cestě skrze energetiku k celistvosti. Integrace skrze celé naše tělo – mysl i ducha.

Záznamy seminářů a kurzů lze objednat přes tento formulář zde. 

Vnitřní žena a muž

~ Tantrajóga pro uctění těchto principů v nás

Uvnitř nás skrýváme různé kvality, které můžeme vědomě využít například pro stanovení hranic (vnitřní muž) a přijetí své síly, aby se ta jemnější část v nás (vnitřní žena) cítila v bezpečí, mohla vnímat, tvořit a důvěřovat své intuici.

Jemná praxe tantrické hatha jógy a kontinuum movement pro vnitřní smíření, pochopení sebe sama a přijetí svých kvalit

  Více info
  • Uvnitř nás skrýváme různé kvality, které můžeme vědomě využít například pro stanovení hranic (vnitřní muž) a přijetí své síly, aby se ta jemnější část v nás (vnitřní žena) cítila v bezpečí, mohla vnímat, tvořit a důvěřovat své intuici. Na semináři si svědomíme skrze tělo jinové a jangové kvality v nás v praxi tantrické jógy s kontinuum movment, budeme uvolňovat stará již nefunkční přesvědčení a dávat prostor sebe léčení, neb mnohé v nás je obrazem původní rodiny, ze které jsme vzešli a vnitřní muž a žena někdy mohou být v nesouladu podobně jako naši rodiče od kterých jsme podvědomě mohli převzít některá životní přesvědčení.
  • V praxi dáme prostor vnitřnímu smíření a uctění kvalit jak vnitřního muže, tak vnitřní ženy. Tak jak to umožňuje naše individuální nastavení.
  • Neexistuje totiž „správný vzor“, jak má naše nitro vypadat. Každý máme své jedinečné nastavení, které poznáváme.
  • Tantrická cesta je cesta sebepoznání a vnitřní integrity.
  • Seminář je vhodný pro ženy i muže – všichni obsahujeme celý vesmír – o tom je tantrická praxe.

  Cena za 2,5 h záznam semináře je 450 Kč
  nebo 777 Kč za dva, 1077 Kč za tři (viz výběr seminářů na této stránce)

   

  „Děkuji moc za včerejší setkání. Bylo to úžasné – úplně jsem cítila tu energii i přes obrazovku. Už se moc těším na záznam.“

  Tereza

   

  „Dobrý den, paní Dagmaro, děkuji za pondělní záznam.

  Moc jsem si jógu užila. A znovu si uvědomila, jak jsem od dětství napnutá a v zápřahu, a že to považuji za normální stav. Jenže jsem už vyčerpaná. 
  Při uvolňování jsem všechno to „musím naplnit očekávání“ odkládala. Během jógy jsem pak uvnitř byla jako v nějakém zeleném pralese. Možná to bylo i tou hudbou 852HZ, kterou si od té doby pouštím a pomáhá mě se i očišťovat od negativní energie.
  Uctění muže a ženy pomocí rukou bylo úžasné :).
  Moc děkuji za Vaše online praxe. Těším se na Šivu a Šakti a přeji Vám krásné dny.“
  Monika  

   

  Záznam semináře či kurzů lze objednat přes tento formulář zde. 

  nebo na emailu dasa@simhayoga.cz

   

   

  Tantrajóga na NOV ve tmě

  2,5 h záznam online semináře

  Skrz tmu hledám světlo v sobě aneb nebojme se stínů a tmy.

  Záznam semináře na poslední NOV v roce 2020. Můžete jej využít i pro integraci aspektů svého nitra, pocitů a prožitků i v roce 2021.

  Více info
  Skrz tmu hledám světlo v sobě aneb nebojme se stínů a tmy
  Tantrajóga ve tmě na poslední NOV v tomto roce
   
  Přijetí tmy jako mystického lůna pro výživu svých zdrojů, vědomí hloubky, mystéria a zrod nového. Ze tmy se rodí světlo.
  Nacházíme se v té temné částí roku: dlouhé noci a krátké dny nás vedou dovnitř. Blíží se zimní Slunovrat, kdy slavíme Návrat Světla. I dlouhé temné noci a zejména naše pozornost dovnitř sebe přinášejí možnost vynést na světlo svého vědomí to, co se děje uvnitř nás – pro více svobody sami v sobě.
   
  Poslední letošní NOV.
  Je to čas zastavení, vnímání sebe sama.
   
  V našem nevědomí je ukryto mnohé. Energeticky naše i kolektivní nevědomí spadá do oblasti druhé čakry, kterou je možno vidět černou barvou. A přesto se zobrazuje oranžově.
  Máme v sobě skrytý mnohý potenciál, ke kterému se lze dopracovat přijetím i toho, co nevnímáme na sobě či druhých příliš pozitivně. Ten proces vyžaduje naši trpělivost, pozornost, odvahu a chuť nahlížet do svých zákoutí.
   
  Tantrajóga ve tmě: Skrz tmu novu hledám světlo v sobě.
  Někdy máme možná ze tmy strach – vzbuzuje v nás obavy z neznámého, mnozí již tušíme, že máme v sobě nějaký stín. Stín ale není něco, čeho je třeba se obávat. Naopak: potřebuje naše přijetí. Vše v našem systému má svůj smysl. A původ. Kde je stín, je i světlo. Skrz tmu hledám světlo v sobě.
  Tantrajóga vychází z jemného přístupu k hatha józe a z tantrické meditativní praxe pozornosti a práce s vnitřní energií a čakrami. S vnitřní vodou pracuje velmi efektivně kontinuum movement.
   
  V tomto večerním semináři se zaměříme na vnitřní svět – pozorování svého vnitřního vesmíru a praxi „ve tmě“. Tma, noční obloha – vesmír uvnitř i vně. Napojení na intuici a inspiraci, která k nám proudí… …když zavřeme oči a podíváme se dovnitř. Moudrost, která přichází ze tmy… …a možná přináší i více světla do našeho života.
  Během tohoto večerního semináře poplyneme jógovou praxí v meditativním tempu, budeme uvolňovat tělo i mysl, vnímat, co se uvnitř děje, proudění energie a směřovat ji i vědomě do některých center. Tantra praví Poznej sebe a poznáš celý Vesmír, proto vědomí sebe sama a vnitřní pozorování je esencí a hloubkou jógové praxe. Závěrem si užijete oblíbenou relaxační techniku Yoga Nidra, která navozuje hluboké uvolnění těla i mysli. Neb propojení našeho osobního mikrokosmu s Makrokosmem, to je jóga.
   

   

  Délka záznamu: 2,5h (z roku 2020)

  Cena záznamu nyní snížená: 350 Kč (místo 450 Kč)

   

  Záznam semináře či kurzů lze objednat přes tento formulář zde. 

  nebo na emailu dasa@simhayoga.cz

  Lze objednat i oblíbenou „adventní trilogii“:

  Adventní tantrajóga + Slunovratová rituální tantrajóga  + Tantrajóga na nov ve tmě – 3×2,5h semináře celkem za sníženou cenu 877 Kč.

  Podpůrná praxe pro uvolnění, vnitřní integritu a zpříjemnění (nejen) adventních večerů.

   

  —————–

  A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých seminářů?

   

  „Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
  Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“ 

  Petr

   

  „Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
  Díky!“
  Petra

  „Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“

  Bára
  ———-

   

   

   

  Tantrajóga pro rovnováhu a svůj střed

  2,5 h záznam online semináře

  Rovnováha nejen nalevo a napravo, ale i nahoře a dole. Najít svůj osobní střed, středovou línii i bod, ve kterém se vše v nás potkává. Osobní střed, bod nula, neutralita. Dar hlubokého spočinutí bez nutnosti třídění emocí a zážitků na dobré nebo špatné. Plná přítomnost teď a tady. Integrace a proces (sebe)přijetí.

  Více info

   Jemná tantrická hatha jóga jako rituál pro uvolňování energetiky těla.

  Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

   Tantra je tanec Šivy (vědomí) a Šakti (energie) uvnitř nás. 

  Rovnováha nejen nalevo a napravo, ale i nahoře a dole. Najít svůj osobní střed, středovou línii i bod, ve kterém se vše v nás potkává. Osobní střed, bod nula, neutralita. Dar hlubokého spočinutí bez nutnosti třídění emocí a zážitků na dobré nebo špatné. Plná přítomnost teď a tady. Integrace a proces (sebe)přijetí. 

  Přidáme i techniky na uvolnění i prohřátí  – podporu imunity, třetí čakry, vnitřního ohně – oheň transformace.

  Zaměříme se na naše osobní vyladění v klidu, harmonii a vnitřní rovnováhu. Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami a připojíme i další jednoduchá cvičení z kontinuum movement na probouzení vibrací života v nás, živé vody a rozpouštění toho, co už může odejít.

   Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe samé ve své komplexnosti bytí.

  Osvícení, kam nás jóga i tantra směřují, je vlastně Sebepoznání. 

  Uvnitř nás je celý vesmír. A propojení toho našeho mikrokosmu s Makrokosmem, to je stav jógy.

   

  délka: 2,5 h

  Cena záznamu nyní snížená: 400 Kč

   

  Záznam semináře či kurzů lze objednat přes tento formulář zde. 

  nebo na emailu dasa@simhayoga.cz

  Lze objednat i oblíbenou „adventní trilogii“:

  Adventní tantrajóga + Slunovratová rituální tantrajóga  + Tantrajóga na nov ve tmě nebo Tantrajóga pro svůj střed a rovnováhu – 3×2,5h semináře celkem za sníženou cenu 877 Kč.

  Podpůrná praxe pro uvolnění, vnitřní integritu a zpříjemnění (nejen) adventních večerů.

   

  ——————–

   

  Zkušenosti z proběhlých seminářů:

  Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
  Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.
  Petr

  Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.
  Bára
  Miluji tvoje cvičení, protože mě vždycky dá něco nového. Pokaždé si odnesu nějakou odpověď na svoje otázky. Jóga, kterou vedeš mi dává klid na duši, harmonizuje a vyživuje. Jsem moc ráda, že jsem tě potkala a mám možnost navštěvovat tvoje hodiny.
  Jitka

  Nový začátek

  2,5 h záznam online semináře

  Naladění se na sebe a svůj potenciál… a nové vykročení. Skrze jemnou praxi budeme poodhalovat rozpomínání na to zdravé v nás.

  Nový začátek, nové momentum, natočeno před prvním novem roku 2021. Můžete jej využít i pro nové momentum pro další rok 2022.

   

  Více info
  Nový začátek: klidné spočinutí i energetické probouzení před prvním novem v novém roce.
  Nové vykročení, naladění se na sebe a svůj potenciál.
  Vytvořili jste si záměr pro další rok? Praxí jej podpoříte.
  Nejste zvyklí pracovat se Záměrem?
  Stačí naladit se na sebe a zeptat se svého srdce, co potřebuje.
  Tato praxe je o spočinutí sami se sebou.
  Skrze jemnou praxi budeme poodhalovat rozpomínání na to zdravé v nás.
  Je mi ctí provádět vás propojením se zdrojovou energií.
  Tantrajóga je jemná jógová praxe vycházející z tantrických principů energetiky těla.
  Praxe asán, tedy jógových pozic, uvnitřnění i meditace nás vede do rezonance s energií univerza.
  Asánami tvoříme posvátnou geometrii ze svého těla, ovšem praxe je velmi jemná, žádné náročné pozice nejsou nutné.
  Můžete se těšit i na oblíbené kontinuum movement – jemná hravá praxe která díky vibracím zvuku ladí naše tělo zevnitř, uvolňuje napětí a přináší spočinutí a stav meditace v celém těle.

   

  délka: 2,5 h ( natočeno 11.1. 2021, můžete využít i pro další rok 2022)

  Cena záznamu nyní snížená: 350 Kč

   

  Záznam semináře či kurzů lze objednat přes tento formulář zde. 

  nebo na emailu dasa@simhayoga.cz

  Lze objednat jako balíček v kombinaci s adventními semináři např.

  Adventní tantrajóga + Slunovratová rituální tantrajóga  + Tantrajóga na nov ve tmě nebo Tantrajóga pro svůj střed a rovnováhu 

  3 x 2,5h semináře celkem za sníženou cenu 877 Kč.

  Podpůrná praxe pro uvolnění, vnitřní integritu a zpříjemnění (nejen) adventních večerů.

   

  ——————–

   

  Zkušenosti z proběhlých seminářů:

  Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
  Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.
  Petr

  Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.
  Bára
  Miluji tvoje cvičení, protože mě vždycky dá něco nového. Pokaždé si odnesu nějakou odpověď na svoje otázky. Jóga, kterou vedeš mi dává klid na duši, harmonizuje a vyživuje. Jsem moc ráda, že jsem tě potkala a mám možnost navštěvovat tvoje hodiny.
  Jitka

  Další záznamy online seminářů a kurzů najdete níže

  A jaké jsou vaše prožitky a zkušenosti ze společné praxe?

  Dášo milá,

  veliké DĚKUJI za dnešní neskutečně léčivou praxi. Přesně to jsem teď potřebovala. Zpomalit, zastavit, ztišit se, vnímat a vyživit. Přes to, jak je praxe jemná, jsem na sobě účinky cítila téměř okamžitě. Máte úžasnou schopnost vést i v online časoprostoru, popravdě jsem měla pocit, jako bychom v místnosti byly spolu fyzicky, vůbec mi nepřišlo, že je to jen „virtuální“.

  Opravdu se teď cítím naplněná, vyživená, klidná. Opakuji si Vaše slova: „Někde tam hluboko uvnitř nás je klid a ticho, naše podstata.“

  Jste úžasná žena a opět pociťuji vděk za to, že jsem Vás mohla potkat a že jste mi do života vnesla nejen tuto praxi.

  Ještě jednou děkuji a přeji krásný večer.

  Eva

   

   

   

  Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
  Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.
  Petr

   

   

  Děkuji moc za krásný provázení : ) Bylo a je to tak úlevné a současně napřimující

  Přeji krásné a úspěšné dny noření se a těším se zase příště

  Eva

   

   

  Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.
  Bára

   

   

  Dášo, laskavá, milá, pečující,
  děkuji ti převelice za tvůj čas, za zaslání tvých videí. 
  Je to přesně to, co rezonuje touto dobou, co je užitečné k přerodu, kterým procházíme všichni. Děkuji ti za to. Je to opravdu nádhera…….přerod a tvoje doprovázení.

  Olga 

   

  Miluji tvoje cvičení, protože mě vždycky dá něco nového. Pokaždé si odnesu nějakou odpověď na svoje otázky. Jóga, kterou vedeš mi dává klid na duši, harmonizuje a vyživuje. Jsem moc ráda, že jsem tě potkala a mám možnost navštěvovat tvoje hodiny.
  Jitka

  Děkuji za Jógu na každý den, je suprová a praktikuji ráno i večer 🙂

  Ina

   

   

  Návrat ke svému středu

  ~  nový kurz pro návrat k tichu a klidu skrze probouzení a uvolnění tekutinového těla

   

  Kurz propojení kontinuum movement a jógové terapie pro podzimní spočinutí, návrat k Sobě a napojení na moudrost svého vlastního těla

  Spočinutí sami se sebou, ve svém tichu a klidu,

  ke kterému nás naše tělo začne pouštět až potom, co si dovolíme se uvolnit a přijmeme to, co se v nás odehrává

  Snažíme- li se změnit svoje nechtěné a méně oblíbené pocity, jsou pak mnohem inzivnější. Jakýkoliv odpor vůči tomu, co je – tomu, co se v nás odehrává, nás odděluje od vnímání sebe sama.

  Umění „vnímání se“ a vnitřní tekutost nám vnáší do života více síly a svobody
  Je to proces (sebe)přijetí

  V jemné a pomalejší praxi, která nás povede na hloubky sebe sama, se zaměříme tentokrát na uvolnění i vyživení zejména středu těla skrze dech, zvuk a intuitivní pohyb, které pomohou rozpouštět stará zamrznutí v těle, uvolnit se a třeba i nastavit zdravější hranice, respektující vnímání sami k sobě i pohybové návyky skrze aktivaci hlubokého stabilizčního systému (vše velmi jemně)

  Vyživíme i pánevní dno a bránici

  Budeme uvolňovat i trávicí trubici – prvotní a tak důležitou „trubku“ v našem těle a naladíme se na prvotní pulzaci životní enegie v naší páteři:

  Zvědomíme středovou línii pro návrat k prvotní pulzaci, kde nacházíme svůj vlastní hluboký klid

  Tyto procesy vedou k probouzení bio-inteligence našeho těla – jeho schopnosti samo se léčit a přrozeně rozpouštět a odpouštět to, co už může odejít

  To nás učí i podzimní období: že nechat něco odejít může být i pří-jemné

   Tento kurz probíhal na podzim 2021 online na zoom, nyní si můžete objednat záznamy z něj pro domácí praxi a návrat k Sobě.

  Více info a objednání kurzu

  Co kurzem získáte?

  Kurz přináší pěči o sebe na mnoha úrovních

  Probudíte a energeticky osvěžíte své tekutinové tělo. Protože jsme z velké části tvořeni vodou (je doslova v každé naší buňce), skrze tekutinové tělo a jeho pohyb, tedy pulzaci je vše v nás propojeno. Voda nás vyživuje, probouzí, voda v nás je život. Proto budeme probouzet živou vodu v nás a skrze ní se spojovat se svou přirozeností a moudrostí svého vlastního těla.

  Skrze intuitivní jemný pohyb, dech a zvuk potěšíte své pánevní dno a bránici pro lepší vědomí svého středu, pohladíte trávicí trubici a také orgány v těle. Podpoříte i regeneraci páteře, ve které bude lépe proudit „životní šťáva“, hluboký bederní sval psoas, který podporuje pocit bezpečí a vědomí sebe sama, vyživíte i nervový systém a fasciální propojení. Je to zkrátka forma regenerace pro celé tělo.

  Naučíte se nové jednoduché metody jak se vrátit ke svému středu, tichu a klidu

  Jak na to?

  Budeme střídat zvuk, pohyb a otevřenou pozornost

  Dovolte si cítit, co se uvnitř děje a nechte ať se pak i v klidu a spočinutí probouzí sebe-léčivý potenciál vašeho těla

  Kam jde pozornost, tam proudí energie

  A naše vlastní nekritická otevřená pozornost nás vyživuje

  Věnovat si tento druh pozornosti je vlastně dárek, který si dáváme sami sobě

   Kurz je vhodný jak pro začínající tak pro zkušené

  Metodiku vždy vysvětlím – praxe je technicky přístupná pro každé tělo

  Po dohodě lze praktikovat i v těhotenství

   

  Praxe:

  Tantrická jóga pro harmonizaci energie v našem těle – velmi jemná praxe, bez „jógových preclíků“.

  Kontinuum movement – zvuk a jemný pohyb jako cesta k vnímání moudrosti svého těla.

  Hluboké uvolnění a sebe-léčení

  Vědomí v těle, nalézání klidu a propojení se Sebou

  Návrat ke své síle v jemnosti

  Nechat svou vnitřní krásu rozkvést i navenek

  Těšit se můžete na velmi jemnou praxi zaměřenou na promazání a výživu nervového systému a tekutinového těla. Pohlazení nervů, svalů i zažívání, které si můžeme dát sami skrz vibrace zvuku a pozorovat účinky praxe v otevřené pozornosti.

  Je to vlastně taková zábavná forma meditace pro celé tělo.
  Vhodné nezávisle na „jógové pokročilosti“. Cvičení nebude fyzicky náročné. Žádá si však zájem o vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet. Lze absolvovat i v těhotenství, pokud jste zvyklí praktikovat, popř i máte-li omezeno mobilitu, jen je potřeba uvědomit předem lektorku.

   

   Cena za celý transformační kurz je 877 Kč

   ( 3x 1,5 h praxe )

   

  Kurz probíhal na podzim 2021 na platformě zoom, nyní si můžete objednat jeho záznam.

  Praxe přináší pěči o sebe na mnoha úrovních.

  Chcete se naladit na svou vnitřní moudrost a probouzet v sobě živou vodu?

  Objednání kurzu přes tento jednoduchý online formulář 

  ………….

   

  Zdravím, Dášo,

  Vaše praxe je opravdu léčivá, dnes krásně vyklidňující a utišující rozbouřenou mysl a především emoce. Díky Vám.

  Eva

   

   

   

   Milá Dagmar, tvé kurzy jsou balzámem pro tělo i duši.

  Tekutost proudí skrze bolavá místa a krásně je rozpouští. DÍKY

  Lucie

   

  Dobrý den Dášo,

  díky moc, praktikovala jsem s Vámi poprvé a bylo to úžasné. Ty pozitivní dopady na tělo a psychiku nedokážu slovy úplně popsat, což možná znamená, že to byla ta nejlepší jóga 🙂 Určitě bych ráda pokračovala dál, zatím raději online, bydlím za Prahou a mám malé děti, takže kurz v Praze si nechám až do budoucna.

  Co děláte určitě má velký smysl (trpím úzkostnou poruchou a tento typ praxe opravdu pomáhá).

  Mějte se krásně,

  Lenka

   

  Na další pokračování se už moc těším. Vnímám teď u sebe potřebu jakési očisty emocí a vnímání všeho uvnitř mne, potřebu vnímat to, co mi mé pocity říkají a kam mě vedou. Dovolit si je naplno prožívat. Je to pro mě celkově nový způsob žití a bytí a velmi mě přitahuje a pomáhá mi. Jen ještě mnohdy nevím úplně jak na to, ale při praxi s tebou (a hlavně pak i po ní) pozoruji a cítím, že se uvnitř odehrává něco, co mi dává smysl.

  Za tvé online praxe děkuji a jsem vlastně v této prapodivné době za tuto možnost vděčná, protože jinak bych se k tobě tak často prostě nedostala :-).

    Zuzana 

  Voda živá

  ~  kurz pro osvěžení tekutinového těla

   

  Pro kontinuitu společné praxe vypisuji nový osvěžující kurz propojení kontinuum movement a tantrické jógy – forma jógové terapie pro návrat k Sobě a napojení na moudrost svého vlastního těla.

  Tématické praxe:

  Voda živá ~ probouzení pro tekutinové tělo, uvolnění a návrat k Sobě

  Šťavnatá páteř a psoas ~ sval duše

  Voda živá ~ výživa pro kosti a klouby

  Vyživené nervy ~ voda živá pro harmonii nervového systému

  (kurz se koná online 26.8., 14.7.,10.8. a 8.9. vždy 18:00 – 20 h na zoomu, ale vždy bude pak k dispozici ZÁZNAM , tj. lze obejdnat a praktikovat kdykoliv

  Kdykoliv LZE objednat ZÁZNAMY

  Co kurzem získáte?

  Probudíte a energeticky osvěžíte své tekutinové tělo. Protože jsme z velké části tvořeni vodou (je doslova v každé naší buňce), skrze tekutinové tělo a jeho pohyb, tedy pulzaci je vše v nás propojeno. Voda nás vyživuje, probouzí, voda v nás je život. Proto budeme probouzet živou vodu v nás a skrze ní se spojovat se svou přirozeností a moudrostí svého vlastního těla.

  Potěšíte svou páteř, ve které bude lépe proudit „životní šťáva“, hluboký bederní sval psoas, kterému se také jinak říká sval duše či orgasmický sval –  jeho uvolnění zkvalitňuje prožívání nejen sexuality, ale i běžné každodennosti (stahuje se strachem a stresem, z čehož nás často bolí záda, proto je důležité jej uvolňovat), podporuje pocit bezpečí a vědomí sebe sama

  Vyživíte kosti, klouby i nervový systém

  Naučíte se nové jednoduché metody jak se vrátit ke svému klidu

  Kurz je vhodný jak pro začínající tak pro zkušené

  Metodiku vždy vysvětlím – praxe je technicky přístupná pro každé tělo

  Po dohodě lze praktikovat i v těhotenství

  Více info a objednání kurzu

  28.6. Voda živá ~ probouzení pro tekutinové tělo, uvolnění a výživa ledvin

  14.7. Šťavnatá páteř a psoas ~ sval duše

  4.8. Voda živá ~ výživa pro kosti a klouby

  8.9. Vyživené nervy ~ voda živá pro harmonii nervového systému 

  Praxe:

  Tantrická jóga pro harmonizaci energie v našem těle – velmi jemná praxe, bez „jógových preclíků“.

  Kontinuum movement – zvuk a jemný pohyb jako cesta k vnímání moudrosti svého těla.

  Co kurzem získáte?

  Skrze probouzení živé vody v sobě skrze zvuk a jemný pohyb dochází k přirozenému probouzení biointeligence vlastního těla a tím jeho schopnosti samo se uzdravovat a vyživit i místa, kde nám jinak schází energie.

  Potěšíte svou páteř, ve které bude lépe proudit „životní šťáva“, hluboký bederní sval psoas, kterému se také jinak říká sval duše či orgasmický sval –  jeho uvolnění zkvalitňuje prožívání nejen sexuality, ale i běžné každodennosti (stahuje se strachem a stresem, proto je důležité jej uvolňovat), podporuje pocit bezpečí a vědomí sebe sama

  Vyživíte kosti, klouby i nervový systém

  Naučíte se nové jednoduché metody jak se vrátit ke svému klidu

  Probouzení intuice, která nám pomáhá dělat ta správná rozhodnutí v souladu sami se sebou

  Hluboké uvolnění a sebe-léčení

  Vědomí v těle, nalézání klidu a propojení se Sebou

  Návrat ke své síle v jemnosti

  Nechat svou vnitřní krásu rozkvést i navenek

   

  Info k praxi Vyživené nervy:

  Vydáme se na zvídavou a zábavnou cestu do našeho těla a skrz jemnou praxi dopřejeme výživu našim nervům, které našim tělem prorůstají jako kořeny stromu – vedou od mozkové „ústředny“ až po nejjemnější „kořínky“. Jsou to vlastně buněčné struktury. Nervy jsou speciální buňky s dlouhými výběžky, které dokážou elektrickým signálem a biochemickými procesy předávat velmi rychle informace. A ovlivňují vše. Tvoří v našem těle velmi komplexní síť, která je ovlivněna tím, s čím se v životě setkáváme. Strach nás paralyzuje, omezuje mozkovou činnost, vztek způsobuje hyperaktivitu, šok útlum. Známe termín „obalit si nervy tukem“, ale co když stačí jen v sobě probouzet živou vodu a tím nervový systém vyživit zevnitř?

  Těšit se můžete na velmi jemnou praxi zaměřenou na promazání a výživu našeho nervového systému. Pohlazení nervů, které si můžeme dát sami skrz vibrace zvuku a pozorovat účinky praxe v otevřené pozornosti.

  Je to vlastně taková zábavná forma meditace pro celé tělo.
  Vhodné pro ženy i muže, nezávisle na „jógové pokročilosti“. Cvičení nebude fyzicky náročné. Žádá si však zájem o vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet. Lze absolvovat i v těhotenství, pokud jste zvyklí praktikovat, popř i máte-li omezeno mobilitu, jen je potřeba uvědomit předem lektorku.

  Kurz probíhá  po 28.6., st 14.7., st 4.8. a st 8.9. 2021

  vždy 18:00 – 20 h, ZOOM + záznam , tj. lze praktikovat kdykoliv

   

  Cena za celý letní transformační kurz je 1077 Kč
  (nebo jednotlivé semináře á 350 Kč)

  Kurz poběží na zoomu a záznam dostanete po každém vysílání. Zůstane vám pro domácí praxi kdykoliv. I pokud se nebudete moci připojit v daný večer, žádná praxe vám tedy neuteče. Dostanete i textové materiály pro další inspiraci.

  Kurz přináší pěči o sebe na mnoha úrovních.

  Chcete se naladit na svou vnitřní moudrost a probouzet v sobě živou vodu?

   

  Objednání kurzu přes tento jednoduchý online formulář 

  ………….

   

   Drahá Dášo,

  mockrát Ti děkuji za nádherný včerejší večer, tak krásně jsem se uvolnila, že mě přestaly bolet záda a moc se mi ulevilo.

  Maruška

   

   

  Milá Dáši,

  děkuji za praxi a všechny informace v ní i níže. Super je vždy to shrnutí v emailu.

  Druhý den po praxi jsem se cítila uvnitř velmi živě a taky protaženě. Musím si najít i čas na samostatnou praxi se záznamem. Zatím mi to nevyšlo, ale tebe v přímém přenosu si nikdy ujít nenechám :).

  Monika

   

   

  Milá Dášo, srdečně děkuji za vše.
  Dnes při ranní praxi mé tělo poprvé po osmi měsících reagovalo zcela dobrovolně a s radostí na výzvu – sedneme si. Vyšvihlo se takovým tempem, že mě překvapilo, jak samo chce a už může . Mysl nestačila reptat ani daný pohyb jakkoliv zastavit . A konečně vím, po Tvém pojmenování, co žiji od července a data mých narozenin, ve svém srdci – Eros . Děkuji Ti za pojmenování, Dášo. Krásnou Dobrou Noc, těším se na shledanou. Kontinuum movement je mojí Láskou. S vděčností,

  Jitka

   

   

   

   

  Ze srdce děkuji, Dášo.

  Včera jsem si užívala první seminář a bylo to moc příjemné.   Užívala jsem si zvučení, bylo to pro mne nové, protože jsem si nedovolovala se projevovat zpěvem nebo zvukem, bránilo mi více mých bloků. Je to úleva se nehlídat a neřešit, co je vhodné, co se smí a zda se to hodí, nebo zda je to dost dobré.

  Děkuji za vše

  Těším se na online setkání.

  Gábina

   

   

  Milá Dášo, moc děkujeme za krásný večer. Úchvatný, uvolňující. A také moc děkuji za záznam. 

  Sibča

   

   

  Více zkušeností účastníků seminářů:

  Pro domácí praxi si můžete nyní objednat

  i záznamy tématických seminářů či kurzů,

  které proběhly během uplynulých pár měsíců:

    Májové rozkvétání pro ženy

  HLAVA – SRDCE – PÁNEV v propojení

  Transformační kurz: čtyři setkání pro hluboké uvolnění, propojení se Sebou a vnitřní rozkvétání

  Chcete se napojit na zdroj své síly, abyste si lépe poradily s každodenním životem a našly v něm i více radosti a lehkosti?

  Naučit se lépe vnímat své tělo a ženskou podstatu?

  Potřebujete si na chvíli spočinout sama se sebou, opravdu do hloubky si odpočinout a uvolňovat staré napětí z těla i mysli?

  Nyní si můžete objednat záznamy celého májového kurzu

  (nejsou časově omezené)

  Více info a objednání kurzu

  ONLINE KURZ PRO ŽENY

  Pro nás ženy je velmi důležité vrátit se z přetížené hlavy zpět ke vnímání celého těla. Propojit moudrost pánve, srdce i hlavy.

  Abychom byly celistvé.

  Skrze velmi jemnou praxi vycházející z jedinečné metody kontinuum movement v propojení  tantrickou jógou budeme probouzet harmonické proudění energie v těle.

  Umožní nám to uvolňovat i zatuhlá místa, tedy rozpouštět stará zamrznutí v nás, ať už v srdci, pánvi nebo jinde.

    Návrat do těla a vnitřní propojení přináší i lehčí hlavu a uvolněné tvůrčí myšlení.

  Naše tělo je často dlouhodobě v napětí, nejen stresujícím sitacemi současnosti, ale i proto, že si pamatuje všechny naše životní zážitky. Nestačí tedy jen meditovat nebo jen sportovat, tedy energii „vybíjet“. Je potřeba propojit tělo-mysl i energii v něm. My si to dovolíme skze synergii velmi jemných praxí, které jsou velmi účinné a výsledky pocítíte už po prvním setkání.

  Když v sobě vytvoříme více prostoru a propojíme tělo v celek,

  mohou se dít i malé zázraky.

  Tentokrát kurz pouze pro ženy

  Praxe:

  Tantrická jóga pro harmonizaci energie v našem těle – velmi jemná praxe, bez „jógových preclíků“.

  Kontinuum movement – zvuk a jemný pohyb jako cesta k vnímání moudrosti svého těla.

  Cesta z hlavy do srdce a pánve

  Měkčení srdce a probuzení vědomí v pánvi pro napojení na svou ženskou sílu a potenciál

  Mystika křížové kosti

  Probouzení biointeligence našeho vlastního těla a tím jeho schopnosti samo se  uzdravovat

  hluboké uvolnění a sebe-léčení

  Probouzení intuice

  Vědomí v těle, nalézání klidu a propojení se Sebou

  Návrat ke své síle v jemnosti

  Nechat svou vnitřní krásu rozkvést i navenek

  Kurz proběl v květnu 2021

  I po skončení kurzu si můžete kdykoliv objednat ZÁZNAM celého kurzu 

  Cena za celý májový transformační kurz je 1277 Kč
  (nebo první seminář na zkoušku: 450 Kč)

  Kurz Májové rozkvétání poběží celý na zoomu a záznam dostanete po každém vysílání. Zůstane vám pro domácí praxi kdykoliv. I pokud se nebudete moci připojit v pondělí večer, žádná praxe vám tedy neuteče. Dostanete i textové materiály pro další inspiraci.

  Kurz přináší pěči o sebe na mnoha úrovních.

  Chcete se naladit na svou vnitřní moudrost a rozkvétat?

   

  Objednání kurzu přes tento jednoduchý online formulář 

  ………….

   

  A jaké jsou zkušenosti z kurzů?

  „Bylo to intenzivní, i když zdánlivě nečinné. To podstatné se totiž děje/dělo hluboko v nás. Děkuji Dáši za průvodcovstvi komnatami mého nitra.“

  Petra

   

   

  „Milá Dagmar, tvé kurzy jsou balzámem pro tělo i duši.

  Tekutost proudí skrze bolavá místa a krásně je rozpouští. DÍKY“

  Lucie

   

   

  Milá Dášo, měla jsem v plánu praktikovat zde podle starších záznamů. mne překvapilo,jak jsem si to včera večer a dnes v moři po praxi užívala.

  No, moc ty technologie neoblibuji, ale tohle je fakt zázrak, takže mi a moc děkuji od moře,

  Martina

   

   

  „Jsem naprosto nadšená, nad tou transformací a tím, co v sobě pozoruji za změny. Cítím i rozdíl v terapiích a jsem i více nacítěná na sebe. Hlava už není tolik v popředí a nej myšlenka pro mě nemít lineární cíl. Dovolim si říct, že ty jsi tím posledním dílem do skládanky mého učení, porozumění sobě samé i v mé profesi. Necítím změnu jen na této úrovni, ale i na té nejhlubší nejintimnější. Žádné cvičení, přístup mě tak nezměnil, jako tvé vedení. Ráda tě poslouchám, je mi příjemný tvůj hlas i projev a naprosto si to užívám s tebou.“

  Silvie

   

   

  „Drahá Dášo,

  mockrát Ti děkuji za nádherný včerejší večer, tak krásně jsem se uvolnila, že mě přestaly bolet záda a moc se mi ulevilo.“

  Maruška 

   

   

   

  Dobrý den Dášo,

  děkuju za všechny Vaše lekce. Všechny jsem si moc užila a jsem za ně moc vděčná. I když současná doba je nestandardní, tak to, že jste dělala semináře přes zoom v online prostoru ( a já nemusela řešit hlídání) mi dalo možnost být na všech Vašich seminářích a pak v tom naladění zůstat i doma. Moc děkuju.

  Continuum Movement mi pomáhá objevovat sama sebe a dává mi možnost více cítit sama sebe. Často jsem jen tak plynula se svým tělem, a pak se cítila víc u sebe, lehčí psychicky i fyzicky, prostě víc v pohodě:). Čím více se uvolním, tím více si uvědomím, jak moc jsem byla stažená a že jsem se vlastně vůbec necítila. Jsem z celého konceptu stále nadšená. 

  Moc Vám Děkuju za Vaši Laskavost a Láskyplný Přístup.

  Těším se brzy na setkání

  Jitka

    AJURVÉDA a JÓGA

  výživa, praxe a očistné techniky pro vnitřní rovnováhu

  (ZOOM + záznam)

  Oblíbený seminář propojující jednoduché a praktické tipy z ajurvédy s jógovou praxí a očistnými technikami, který vedu po návratu z mých indických studií již osmým rokem.

  Tentokrát proběhl online, což má i tu výhodu, že se můžete v dnešní době připojit téměř nezávisle na geografické poloze, tedy odkudkoliv a užít si praxi i kdykoliv později ze záznamu. 

  Záznam vám zůstane a můžete se k němu vracet i opakovaně.

  Součástí semináře jsou i textové materiály, můžete si tedy užít setkání naplno bez nutnosti vše zapisovat.

  Více info

  Jóga a ajurvéda: Každý máme svou jedinečnou rovnováhu.

  Zaměříme se na propojení poznatků prastaré tradiční indické medicíny – ajurvédy a její sestry, jógy v tantrické tradici (práce s energií a čakrami), dozvíte se i více o očistných technikách pro harmonii těla, mysli i emocí, vhodné na jaře i po celý rok.

  Dopoledne si projdeme základní principy ajurvédy, čím jsou nám praktické v běžném životě a propojíme i s praxí jemné jógy s energií čaker. V odpoledním pokračování navážeme vnesením světla do tématu očistných technik z jógy a ajurvédy, opět s prodlouženou lekcí jemné hatha jógy a kontinuum movement, tentokrát zaměřené na téma čištění a uvolňování těla i mysli.

  Proč se zrovna „jógově-ajurvédsky“ čistit?
  Naše tělo je moudré, ví co potřebuje – ovšem, dáme-li mu možnost být v rovnováze. Pokud v ní nejsme, je to jako s řízením vozu se zabláceným sklem – nepůjde to snadno. Tak těžké to má i náš přirozený navigační systém, pokud máme uvnitř tzv. „zaneseno“. Naše interní navigace může někdy váznout, neboť ty signály, které dostáváme, bývají zeslabené nebo pozměněné právě zabláceným průhledem. Někdy prostě potřebujeme trochu vyčistit, a to na různých úrovních: fyzické, energetické, emoční i mentální.
  Jóga a ajurvéda se vyvíjely vedle sebe po tisíce let v Indii a úzce spolu souvisí. Obě tradice jsou komplexní, jdou do hloubky a považují za přirozený a zdravý stav systému rovnováhu. Z té se však často z nejrůznějších důvodů vychylujeme – ať už životním stylem, stravou nebo způsobem myšlení. Na rozdíl od západního pohledu na výživu s globálními tabulkovými doporučeními, ajurvéda pracuje s různými typologiemi a tím, že ne vše je vhodné pro všechny (např. raw strava). Faktem také je, že to, co jíme, ovlivňuje naši mysl a emoce. Někdy stačí drobná úprava jídelníčku a trocha vědomé praxe jógy a doplňkových technik z jógy a ajurvédy a tělu tak můžeme pomoci zpět k přirozené rovnováze, zdraví a lehkosti bytí.
  Jógová praxe, které se budeme věnovat ve dvou blocích dopoledne i odpoledne je jemná, vedená v pomalejším tempu a vychází z tantrické praxe práce s energií a čakrami, obohacená o snadné, jemné, ale velmi účinné techniky kontinuum movement pro uvolnění proudění „živé vody“ v nás.
  Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro zvídavé praktikující.

  PROGRAM:

  • Základy ajurvédy a výživy pro různé typologie lidí dle ajurvédské praxe a také prodloužená lekce hatha jógy s energií čaker – tak jako sama ajurvéda bude praxe zaměřená na náš vnitřní svět a rovnováhu  (délka záznamu: 3h)
  • Očistné techniky pro náš systém z jógy a ajurvédy. Projdeme od jednoduchých ranních technik přes tradiční čištění jala netti, vamana dhauti až po známou techniku čištění shanka prakshalana. Vysvětlíme si techniky tak, abyste je pak doma snadno zvládli sami. Opět navážeme praxí jemné jógy, tentokrát na očistné téma na různých úrovních a podporu imunity a vnitřní rovnováhy. Zakončíme hlubokou relaxací pro vyživení nervového systému (délka záznamu: 2,5 h)
  Cena nyní: 790 Kč

  (obvyklá cena semináře je 1390 Kč)

  Místo: ONLINE na ZOOMu + ZÁZNAM , můžete si tedy seminář užít i pokud se vám nehodí čas vysílání 

  délka záznamu: 5,5 h ve dvou blocích (3h a 2,5h), teorie i praxe, sledování záznamu si můžete rozložit, jak potřebujete

  objednání záznamu ZDE

  JARNÍ PROBOUZENÍ

  Tantrajóga & kontinuum pro vnitřní rovnováhu
  a vyživení nervového systému

   miniKURZ: cyklus 4 seminářů

  Začínáme 22.3.2021 tématicky po jarní rovnodennosti s péčí o vnitřní rovnováhu, výživu nerového systému a energetickou očistou orgánů

  Tantrická jóga pro harmonizaci energie v našem těle, praxe pro podporu imunity a jarní vnitřní očisty
  Kontinuum movement – zvuk a jemný pohyb jako cesta k vnímání moudrosti svého těla

  důvěra v sebe a schopnost sebeléčení
  hluboké uvolnění, vyživení, doplnění zdrojů

  Tandava – tanec Šivy

  síla v jemnosti
  vědomí v těle
  návrat k Sobě

  Nyní si můžete objednat záznamy celého jarního kurzu

   Více info

   • Synergie praxí, které mě provázejí posledních 10 let.
   • Uvolňování formy, pouštění konceptů, jedno-duchost.
   • Praxe vede ke vnímání moudrosti svého těla a propojování se se Sebou.
   • Odnesete si i inspiraci na krátké každodenní energetické probouzení a očistné rituály pro uvolňování nečistot z těla a také napětí a stresu.
   • Odlehčení a jarní probouzení.
   • Získáváme tak více síly pro každodenní život, pro větší plynulost, uvolnění a lehkost bytí

   Kurz probíhá 22.3., 29.3., 5.4., 12.4.2021,
   vždy 18:30 – 21 h, pondělí večer + záznam, tj. lze praktikovat kdykoliv

   Cena za celý jarní transformační kurz je 1277 Kč
   (nebo jeden seminář: 450 Kč)

    

   Témata večerů:

   22.3. Jarní probouzení a výživa nervového systému

   29.3. Tantrajóga pro rovnováhu, imunitu a vnitřní oheň

   5.4. Velikonoční speciál – vzkříšení Vyššího já

   12.4. Jarní vyživující praxe i s Tandavou – od kořenů do kosmických výšek

    

   Nyní si můžete objednat záznamy celého jarního kurzu

     přes tento jednoduchý online formulář 

   ………….

    

   A jaké jsou zkušenosti z těchto kurzů?

   „Děkuji moc za včerejší setkání. Bylo to úžasné – úplně jsem cítila tu energii i přes obrazovku. Už se moc těším na záznam.“

   Tereza

    

   „Děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozená a plná sil.“

   Bára

   „Děkuji z včerejší zážitek a prožitek. 

   Nadchnul mne TANDAVA tanec a MILENEC prostor, vystihujete sílu plynutí, pevné propojení s matérií a inspirativní spojení s duchem.“

   Zdena

   „Drahá Dášo,

   mockrát Ti děkuji za nádherný včerejší večer, tak krásně jsem se uvolnila, že mě přestaly bolet záda a moc se mi ulevilo.“

   Maruška 

    

    

    

    

   Posvátné tělo


   Posvátné tělo je nové vnímání sebe sama: tělo i duše v propojení – po mnohá staletí bylo tělo od ducha kulturní podmíněností odpojeno.

   Nyní se to již může měnit. Také vnímáte ty změny?

    

   • Tento seminář je tu pro podporou probíhajícího procesu transformace, tentokrát praxe pouze pro ženy
   • Velmi jemná praxe inspirovaná kontinuum movement s aspekty tantrické jógy

   Podpora procesu energetických změn v našem těle a probouzení vnímání posvátnosti svého těla 

   Cena 2h praxe (záznam) je 350 Kč

   „Děkuji Dáši, ano, tato praxe je velmi to ono, mnohovrstevnatá, vyplavující, odkrývá to co bylo zapomenuto, zázrak těla…celého Vesmíru. Děkuji za Tvoji cestu, že jsi mohla dojít až sem a děkuji za sdílení a nabízení toho co jsi poznala. Jsme takoví archeologové :). Vím, že hledám hluboké poznání, či spíše pravdu o životě, a jednou z ní je i toto: nechat Vesmír, mé tělo činit zázraky…“

   Renáta

    

   „Jsem naprosto nadšená, nad tou transformací a tím, co v sobě pozoruji za změny. Cítím i rozdíl v terapiích a jsem i více nacítěná na sebe. Hlava už není tolik v popředí a nej myšlenka pro mě nemít lineární cíl. Dovolim si říct, že ty jsi tím posledním dílem do skládanky mého učení, porozumění sobě samé i v mé profesi. Necítím změnu jen na této úrovni, ale i na té nejhlubší nejintimnější. Žádné cvičení, přístup mě tak nezměnil, jako tvé vedení. Ráda tě poslouchám, je mi příjemný tvůj hlas i projev a naprosto si to užívám s tebou.“

   Silvie

    

   Vnitřní žena a muž


   ~ Tantrajóga pro uctění těchto principů v nás
   záznam semináře z 14.2.2021

    

   • Uvnitř nás skrýváme různé kvality, které můžeme vědomě využít například pro stanovení hranic (vnitřní muž) a přijetí své síly, aby se ta jemnější část v nás (vnitřní žena) cítila v bezpečí, mohla vnímat, tvořit a důvěřovat své intuici. Na semináři si svědomíme skrze tělo jinové a jangové kvality v nás v praxi tantrické jógy s kontinuum movment, budeme uvolňovat stará již nefunkční přesvědčení a dávat prostor sebe léčení, neb mnohé v nás je obrazem původní rodiny, ze které jsme vzešli a vnitřní muž a žena někdy mohou být v nesouladu podobně jako naši rodiče od kterých jsme podvědomě mohli převzít některá životní přesvědčení.
   • V praxi dáme prostor vnitřnímu smíření a uctění kvalit jak vnitnřího muže, tak vnitřní ženy. Tak jak to umožňuje naše individuální nastavení.
   • Neexistuje totiž „správný vzor“, jak má naše nitro vypadat. Každý máme své jedinečné nastavení, které poznáváme.
   • Tantrická cesta je cesta sebepoznání a vnitřní integrity.
   • Seminář je vhodný pro ženy i muže – všichni obsahujeme celý vesmír – o tom je tantrická praxe.

   Cena za 2,5 h záznam semináře je 450 Kč
   nebo 777 Kč za dva, 1077 Kč za tři (viz výběr seminářů na této stránce)

    

   „Děkuji moc za včerejší setkání. Bylo to úžasné – úplně jsem cítila tu energii i přes obrazovku. Už se moc těším na záznam.“

   Tereza

    

   „Dobrý den, paní Dagmaro, děkuji za pondělní záznam.

   Moc jsem si jógu užila. A znovu si uvědomila, jak jsem od dětství napnutá a v zápřahu, a že to považuji za normální stav. Jenže jsem už vyčerpaná. 
   Při uvolňování jsem všechno to „musím naplnit očekávání“ odkládala. Během jógy jsem pak uvnitř byla jako v nějakém zeleném pralese. Možná to bylo i tou hudbou 852HZ, kterou si od té doby pouštím a pomáhá mě se i očišťovat od negativní energie.
   Uctění muže a ženy pomocí rukou bylo úžasné :).
   Moc děkuji za Vaše online praxe. Těším se na Šivu a Šakti a přeji Vám krásné dny.“
   Monika  

   Tekuté tělo

   ~ kontinuum pro uvolnění a propojení se Sebou
   záznam semináře z 22.2.2021

    

   • Unikátní praxe metody kontinuum movement, která probouzí naše tekuté tělo, tedy umožňuje rozpouštění starých zamrznutí. Během našeho životního příběhu naše tělo reagovalo a přizpůsobovalo se všem situacím, se kterými jsem se vědomě i nevědomě setkali. Díky tomu si v sobě možná neseme zatuhlá až zamrzlá místa, kde nám energie neproudí a omezují naše prožívání života. Skrze zvuk a jemný intuitivní pohyb budeme tato zamrznutí postupně rozpouštět a tím uvolňovat tělo i způsob, jakým přemýšlíme, či reagujeme na životní situace.
   • Tato praxe vede k uvolnění a propojování se se Sebou a pdnesete si i doporučení na krátkou každodenní možnost prpojování se se Sebou a uvolňování napětí a stresu. Pro větší plynulost, uvolnění a lehkost bytí.

   Cena za jeden 2,5 h seminář je 450 Kč
   nebo 777 Kč za dva, 1077 Kč za tři (viz výběr seminářů na této stránce)

    

   „Milá Dášo, děkuju za záznam a především za včerejší online seminář. Jsi skvělá, odvádíš naprosto profesionální práci! Byl to pro mne úžasný zážitek, celou dobu se mi dařilo „roztékat se“ dle tvých pokynů. I dnes se cítím se uvolněně, skvěle. Jak víš, připojila jsem se poprvé, ale myslím, že nikoliv naposledy. Absolvovala jsem v minulosti řadu různých seminářů, tenhle patří ke špičce.

   Přeju ti krásné a zdravé dny“
   Jana

    

   Šiva a Šakti


   ~ Tantrajóga pro posvátný pár uvnitř nás
   záznam semináře z 1.3.2021

    

   • V tantrickém vnímání světa se setkáme se dvěma principy, které jsou často mylně chápány jako vnější muž a žena a tantra jako jejich (sexuální) propojení. Šiva a Šakti jsou však principy uvnitř každého z nás: Šiva je čisté vědomí, umění být pozorovatelem i když se uvnitř nás i okolo nás „žene tornádo“ a Šakti je životní energie, tedy i emoce, vše projevené unitř nás i venku. Posvátné tantrické spojení tedy není sex muže a ženy, ale uvědomění souladu a propojení těchto principů uvnitř každého z nás.
   • Celistvost.
   • Seminář je vhodný pro ženy i muže – všichni obsahujeme celý vesmír – o tom je tantrická praxe.
   • Můžete se přihlásit na jednotlivé semináře i celou transformační trilogii.
   • online ZOOM nebo kdykoliv pak ze záznamu

   Cena za 2,5 h záznam semináře je 450 Kč
   nebo 777 Kč za dva, 1077 Kč za tři (viz výběr seminářů na této stránce)

    

   „Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
   Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“ 

   Petr

    

   Nový začátek

   • První společná praxe roku 2021. Nový začátek, nové momentum před prvním novem v novém roce. Naladění se na sebe a svůj potenciál… a nové vykročení. Skrze jemnou praxi budeme poodhalovat rozpomínání na to zdravé v nás.

   Tantrajóga pro pět elementů

   • Praxe pro harmonii živlů v nás. Tantrická jóga inspirovaná kontinuum movement pro elementy země, vody, ohně a vzduchu. Probouzení vnitřní síly.

   Spokojené vnitřní dítě

   • Spočinutí se sebou a naladění na to zdravé, tvořivé vnitřní dítě v sobě. Zvědavé objevování světa i sebe sama a naladění se na lehkost bytí. Sebeléčení.

   Cena za jeden 2,5 h seminář je 450 Kč
   nebo 777 Kč za dva, 1077 Kč za tři.

    

   „Děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“ Bára

   „Pondělní praxe pro mě byla velmi hluboká, hodně se uvolňovalo. Poslední dvě noci jsem spala jako mimino. Děkuju, že se můžeme „setkavat online“ a že skrze Continuum Movement mě vedete k sobě. Začínám si více uvědomovat a cítit svoje srdce a hradby, které jsem kolem sebe vystavěla. Je prčíemné cítit i laskavou a milující část sebe samé. Děkuju za Vasi laskavou péči“  Jitka

   „Milá Dášo, děkuji moc za včerejší večer, bylo to velmi příjemné, jemné, hluboké… a tolik inspirace na cvičení, něco určitě zařadím k těm svým oblíbeným. Opatruj se moc krásně a ze srdce přeji požehnané dny příští“ s Láskou Helča

   Adventní Tantrajóga

    2,5 h záznam online semináře

   Adventní ladění – niterný prožitek a vnitřní odpověď na to, co propojuje mystiku křesťanského adventu a tantry.
   Cesta hlubokého smíření s našimi kořeny střední Evropy skrze tantrickou praxi energetiky čaker, kterou však najdeme v určité formě i ve staré mystice křesťanství.
   Cesta integrace, propojení.
   Přímé spojení s energií zdroje.

    

   Více info

   Jemná tantrická hatha jóga a kontinuum movement jako rituál pro uvolňování energetiky.

    
   Adventní ladění – niterný prožitek a vnitřní odpověď na to, co propojuje mystiku křesťanského adventu a tantry.
   Cesta hlubokého smíření s našimi kořeny střední Evropy skrze tantrickou praxi energetiky čaker, kterou však najdeme v určité formě i ve staré mystice křesťanství.
   Cesta integrace, propojení.
   Přímé spojení s energií zdroje.
    
   Tantrická energetika adventu: mystika křesťanství v tantrajóze a tantry v křesťanství.
    
   Propojení něčeho, co bylo uměle odděleno jinými úhly pohledu. Nyní je čas integrace a smíření
   opravdu v hloubce sebe sama.
    
   Přijetí kvalit těla i ducha.
    
   Advent znamená příchod. Příchod světla. Ne náhodou jej naši předci slavili právě v té nejtemnější části roku.
    
   Jaký význam má energeticky pro nás advent? jaký je smysl čtyř adventních nedělí? A jaká je vlastně podstata prapůvodního starého křesťanství? Skrze jemnou praxi budeme poodhalovat rozpomínání na to zdravé v nás.
    
   Praxi s energetikou čaker najdeme i v křesťanství, zejména s korunovou a srdeční čakrou.
   Zároveň se zaměříme i na vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.
    
   Je mi ctí provádět vás propojením se zdrojovou energií skrze rozšiřování vědomí i zabydlení se ve svém těle a probouzení jeho vlastní bio-inteligence.
    
   Uvolnění a pocit bezpečí ve svém těle.
    
   Na tomto semináři si po úvodním zvnitřnění a meditaci povíme pár slov k tématu adventu a chápání času adventu z pohledu křesťanství i tantrické energetiky. Esencí semináře je více jak 2 h dlouhá praxe tantrické jógy s pranajámou, prvky kundalini jógy, praxe pro uvolnění proudění energie čaker, meditacemi pro uctění jak duchovních tak materiálních aspektů v nás a hluboká relaxace pro integraci prožitého.  

    

   Natočeno během magického času adventu 2020, kdy jsem pravidelně praktikovala kundalini yogu ve tmě s mystičkou Anaiyou Sophií.

    

   Délka záznamu: 2,5h

   Cena záznamu nyní snížená: 350 Kč (místo 450 Kč)

    

   Záznam semináře či kurzů lze objednat přes tento formulář zde. 

   nebo na emailu dasa@simhayoga.cz

   Lze objednat i oblíbenou „adventní trilogii“:

   Adventní tantrajóga + Slunovratová rituální tantrajóga  + Tantrajóga na nov ve tmě – 3×2,5h semináře celkem za sníženou cenu 877 Kč.

   Podpůrná praxe pro uvolnění, vnitřní integritu a zpříjemnění (nejen) adventních večerů.

    

   ——————-

   A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých akcí?

   „Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
   Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“

   Petr

    

   „Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
   Díky!“
   Petra

    

   „Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“

   Bára
   ———-

    

      Rituální Tantrajóga pro  zimní  slunovrat

        2,5 h záznam online semináře

        Slunovrat je velmi důležitý energetický moment.

                                            Letos v roce 2021 nastává v úterý 21.12. ve 16:58.

   Období těsně před zimním slunovratem je čas, kdy stojí za to ohlédnout se zpět za uplynulým rokem a uctít, cokoli se přihodilo…

   …a díky tomu o kousek lehčí vyrazit do nového roku.

   Integrace uplynulého roku a příprava na ten nový.

   Jako vedenou praxi můžete využít i tento záznam z loňského roku.

   Více info

   Jemná tantrická hatha jóga a kontinuum movement jako rituál pro uvolňování energetiky. Integrace uplynulého roku a příprava na ten nový. 

   Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

   Slunovrat je velmi důležitý energetický moment.

   Letos v roce 2021 nastává v úterý 21.12. ve 16:58.

   Období těsně před zimním slunovratem je čas, kdy stojí za to ohlédnout se zpět za uplynulým rokem a uctít, cokoli se přihodilo…

   …a díky tomu o kousek lehčí vyrazit do nového roku.

   Proto i tento seminář, který je záměrně před momentem Slunovratu, je podporou rituálního předělu mezi rokem, který (o)pouštíme a novým, který přichází.

   Než vkročíme do roku nového, je důležité uctít a integrovat, co přinesl ten, který končí.

   Abychom mohli naplnit svůj šálek, je dobré nejprve zjistit, co v něm je a případně vyprázdnit, co můžeme již pustit. A do dalšího roku vstoupit o kousek lehčí.

   Zároveň zima je období kdy příroda odpočívá a čerpá sílu do nového roku. I my to potřebujeme a tak přijde i moment spočinutí, integrace hloubky … i vědomý pohyb neb skrz somatickou praxi, tedy práci s tělem si často lépe ledacos uvědomíme, zažijeme… …a můžeme (roz)pouštět.

    

   Rituál je čas strávený sami se sebou teď a tady se záměrem rozšíření vědomí. Energetický posun.

    

   Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí.

    

   Loni jsme v čase slunovratu společně praktikovali a záznam této praxe si můžete nyní objednat zažít i v čase letošního slunovratu.

    

    

   Délka záznamu: 2,5h (z roku 2020)

   Cena záznamu nyní snížená: 350 Kč (místo 450 Kč)

    

   Záznam semináře či kurzů lze objednat přes tento formulář zde. 

   nebo na emailu dasa@simhayoga.cz

   Lze objednat i oblíbenou „adventní trilogii“:

   Adventní tantrajóga + Slunovratová rituální tantrajóga  + Tantrajóga na nov ve tmě – 3×2,5h semináře celkem za sníženou cenu 877 Kč.

   Podpůrná praxe pro uvolnění, vnitřní integritu a zpříjemnění (nejen) adventních večerů.

   ——————-

   A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých akcí?

   „Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
   Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“

   Petr

    

   „Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
   Díky!“
   Petra

    

   „Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“

   Bára
   ———-

    

   Další záznamy online seminářů

    

   Pokud jste nestihli reálný čas vysílání, je nyní možnost si zakoupit přístup k záznamu večerních online seminářů.  

   Jedná se o velmi jemnou, ale hlubokou transformační praxi tantrické hatha jógy s kontinuum movement na různá témata.

   Jóga jako rituál pro tělo i duši.

   Můžete tak zažít hloubku energetické praxe i na dálku, kdekoli jste.

   Pokud preferujete kratší praxe (jógové „rozcvičky“ a meditace) a je pro vás důležité vysoké rozlišení záznamu obrazu,

   pak se vám možná bude líbit program 16 kratších videí Jóga na každý den, který je celý natočený na profesionální TV kamery a najdete jej na jiné stránce zde.

   Vodní had ~ POSVÁTNÉ TĚLO a vnitřní roztávání 

   kurz kontinuum pro ženy

    

    6x 2h záznam oblíbeného kurzu zaměřeného na kontinuuum movement

   Více info a přihlášení

   online kurz pro ženy VODNÍ HAD

   Vodní had ~ vnitřní síla a sebeléčení

   Podpora procesu energetických změn v našem těle ~ posvátné tělo

   Posvátné tělo je nové vnímání sebe sama:

   Tělo i duše v propojení

   (po mnohá staletí bylo tělo od ducha kulturní podmíněností odpojeno)

   Nyní se vše mění.

   Také vnímáte ty změny?

   Tento kurz je podporou probíhajícího procesu transformace

   Velmi jemná praxe inspirovaná kontinuum movement s aspekty tantrické jógy

   NOVÝ kurz 6 x 120 min, v reálném čase online i se záznamem z praxe – ucelený transformační kurz

    

   Záznamy si můžete doobjednat kdykoliv

    

   Kurz je vhodný pro ženy, které se těší na chvíli pro sebe, spočinutí, návrat ke svým zdrojům, vyživení a sebe-léčení

   Když jsme my ženy vnitřně vyživené, probouzí se i tvořivost, vnitřní naplnění a více radosti v životě

    

   synergie tantrické jógy, kundalini praxe hadí síly v praxi jógy, možná už téměř bez asán, probuzená vnitřní voda, kraniosakrální pulzace, tekuté tělo a tekutá páteř prostě VODNÍ HAD.

   Synergie všech těch praxí, které v sobě nesu a předávám dále.

   Prostě se to děje.

   Hada nezastavíš, nezkrotíš, prostě se s ním setkáš, možná pohlédneš do jeho očí a možná tě pak sveze na nová místa …nitra tvého.

   Těším se na společné tvoření.

   Vodní had ~ vnitřní síla a sebeléčení

   Kurz pro rozvíjení sebepřijetí, uvolnění se do vlastního těla a probouzení své přirozenosti a vnitřní síly.

   Vodní had – síla v jemnosti.

   Pro více informací ke kontinuum movement nahlédněte k mně na blog do těchto článků.

   Kurz je vhodný pro ženy, které se těší na chvíli pro sebe, spočinutí, návrat ke svým zdrojům, vyživení a sebe-léčení

   6 setkán

   Ke kurzu se můžete připojit kdykoli – dostanete všechny nahrávky.

    

   Pro každodennosti doporučuji i vybrat si jednu – dvě techniky, kterým se budete věnovat každý den 10-20 minut pro ještě hlubší sebeléčení a osobní transformaci.

    

   Cena kurzu 6 setkání je 1900 Kč

   (obvyklá cena: 350 Kč/večer)

   Pokud se nacházíte nyní v obtížné finanční situaci, můžeme se domluvit na rozdělení platby – záloha a pak doplatek později, popř. ještě jinak, individuální scholarship nebo dobrovolný příspěvek.

    

   Pokud pochybujete, zda je praxe pro vás vhodná, můžete vyzkoušet ochutnávku – záznam z praxe: video „Voda živá“ – dech života – sebepečující praxe

    

   Setkání bude vždy 120 minut,

   záznam ca 100-110 minut (nahrávám až po úvodním krátkém sharingu a pouze svou obrazovku, tj. vaše praxe na kurzu je čistě soukromá).

   Záznam pokaždé pošlu všem přihlášeným

    

   Přihlášky přes tento jednoduchý online formulář 

    

   V čem spočívá kontinuum movement?

   Techniky inspirované kontinuum movement jsou provedením snadné, jemné, ale velmi účinné. Vhodné pro každé tělo i každodenní použití. Přinášejí pozornost z naší často přetížené hlavy do těla …až k naší esenci.

    

   Skrz zvuk a jemný intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady bez nezdravé sebekritiky.

    

   Prostě tak, jak to zrovna dokážeme.

    

   Necháváme odplavit, co už může odejít

   a probudit, co se zrovna probudit může.

   Tělo a celá jeho struktura ožívá, i různá zatuhlá místa mohou roztávat, uvolňovat se.

    

   Léčení starých zranění.
   Zabydlení v těle, usazení, zakořenění.
   Získáváme tak více síly pro každodenní život.

    

   Významný efekt praxe je sebe-léčení. Probouzení vnitřní léčivé síly.

    

   Blahodárný účinek na nervový systém, zažívání, dýchání, vnitřní orgány a třeba i oči či zažívání.

    

   Ve zdravém živém těle i funguje přirozená imunita.

    

   Můžete se těšit na zabydlení se ve svém těle a probouzení jeho vlastní bio-inteligence skrze probouzení vnitřní vody, která je v každé naší buňce. Rozšířené vědomí v těle a také uvolnění a vnímání bezpečí toho být přítomni ve svém těle. Tento pocit nám často chyběl již v dětství a mládí a neseme si s sebou příběhy, které nás zatěžují. Proto je důležité umět rozpouštět a integrovat to, co v nás bylo zamrzlé.

    

   Velmi jemná praxe pro hluboké uvolnění a probouzení živé vody v nás. Vhodná pro začátečníky i ti, kdož si techniky kontinuum movement oblíbili – půjdeme opět do dalších vrstev a s novými technikami.

    

   Zvuk je jedna z neúčinnějších možností jak probouzet živou vodu. Zvuk vědomě vedený do tkání probouzí a léčí. Tam, kde máme pocit, že nám energie – voda neproudí, právě tam je skrytý poklad a velké množství energie, která chce být uznána a znovu proudit.

    

   Budeme uvolňovat jednotlivé části těla skrz vibrace zvuku a pozorovat účinky praxe v otevřené pozornosti. Je to vlastně taková zábavná forma meditace pro celé tělo. Zároveň probouzíme důvěru v sebe, moudrost svého těla a své vlastní schopnosti orientace v životě.

    

   Voda v nás je naše kreativita i umění plynout životem

   ………………..

    

   Zkušenosti z minulých seminářů kontinua:

    

   Bylo to intenzivní, i když zdánlivě nečinné. To podstatné se totiž děje/dělo hluboko v nás. Děkuji Dáši za průvodcovství komnatami mého nitra
   Petra

    

   Dášo, laskavá, milá, pečující,
   děkuji ti převelice za tvůj čas, za zaslání tvých videí. 
   Je to přesně to, co rezonuje touto dobou, co je užitečné k přerodu, kterým procházíme všichni. Děkuji ti za to. Je to opravdu nádhera…….přerod a tvoje doprovázení.

   Olga 

    

   Děkuji za pondělní zážitek. Bylo to hluboké a děly se věci. Občas mě z hloubky vytáhla hlava zase na povrch, ale ty ponory…….😁
   Velmi mě oslovuje práce se zvukem a je pro mě léčivá.
   Přeji hodně zdaru ve Vaší práci a nám spoustu dalších lekcí s Vámi.
   Zuzka 

   ……………

    

   Přihlášky na nový online kurz přes tento jednoduchý online formulář 

   ………….

    

   Spokojené vnitřní dítě – kontinuum&yoga

   Pondělí 1.2.2021

   Online ZOOM i záznam

   Zvědavé objevování světa i sebe sama a naladění se na lehkost bytí

   Více info a přihlášení

   Jaké by to bylo spojit se s tou částí v nás, která zvědavě zkoumá okolní svět s odvahou dětem vlastní? Bez přehnané kritiky k sobě?
   Jaké by to bylo zabydlet se sami v sobě a dovolit si lehkost bytí?

   Od počátku života jsme zažili mnohé, utvářelo to naši osobnost, něco nám slouží k radosti a užitku, něco možná ne. Ledacos starého nefunkčního můžeme jemně a laskavě rozpouštět a uvolňovat přímo z těla, z našich buněk díky velmi jemným technikám jógy inspirované kontinuum movement, pomáhá i umění nadhledu, které přinášejí konstelace vedené s lehkostí Janovi vlastní.

   Přijďte se seznámit a objevit své zdravé vnitřní dítě. Zažít radost, lehkost, zvědavost i odvahu prostě BÝT.

   ——————–

   pondělí 1.2.
   Čas: 18:30 – 21 h
   Místo: ONLINE na ZOOMu

   Přihlášky přes tento jednoduchý online formulář

   Cena: 450 Kč

   možnost účastnit se ze záznamu
   nižší cena při účasti na více seminářích – zimní permanentka:

   TRANSFORMAČNÍ TANTRAJÓGA:
   večery 18:30 – 21 – v současné době online na ZOOMU

   11.1. Nový začátek
   18.1. Tantrajóga pro 5 elementů v nás
   1.2. Spokojené vnitřní dítě

    

   jeden seminář: 450 Kč, 

   dva: 777 Kč,

   tři: 1077 Kč

   Pokud se nacházíte v náročné finanční situaci, ale seminářů se chcete zúčastnit, ozvěte se, lze se připojit online i za dobrovolný příspěvek 

    ——————–

   A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých akcí?

   Děkuji za včerejší lekci. Moc mi to slovy popsat nejde, protože je to málo. Takže jedním slovem blaženost na srdci. Radka

   Bylo to intenzivní, i když zdánlivě nečinné. To podstatné se totiž děje/dělo hluboko v nás. Děkuji Dáši za průvodcovství komnatami mého nitra
   Petra

   Dáši, obratem odpovídám plná neuvěřitelných pocitů. Už po včerejší první lekci jsem byla úplně jak vyměněná.

    

   Tantrajóga pro pět elementů

   záznam online semináře, délka 2,5h

   Praxe pro harmonii živlů v nás. Tantrická jóga inspirovaná kontinuum movement pro elementy země, vody, ohně a vzduchu. Probouzení vnitřní síly.

   Více info a přihlášení

   armonizační večer s jemnou tantrickou hatha jógou pro více vnitřní síly a rovnováhy. Propojení s elementy země, vody, vzduchu a ohně v nás. Těšit se můžete i na techniky inspirované kontinuum movement pro probouzení proudění vnitřních vod – cesta do srdce a svého nitra skrz kultivaci „živé vody v nás“. 
   Na závěr relaxace pro hluboké uvolnění a načerpání sil.

   Tantrajóga vychází z jemného přístupu k józe a z tantrické praxe pozornosti a práce s vnitřní energií (kundalini) a čakrami. Jemná a laskavá praxe zaměřená na přítomnost a kultivaci vnitřní energie skrz praxi s našimi „nehmotnými orgány“ – čakrami a elementy. Element země pro naše kořeny a uzemnění, voda pro umění plynutí (i to emoční), oheň pro vnitřní zapálení, vzduch pro lehčí myšlenky a radost a lehkost v srdci. Jógová praxe se prolíná s uvolňujícími technikami kontinuum movement. 

   Cvičení je jemnější, orientované více na náš vnitřní svět, pozornost teď a tady ve svých tělech. Umění pozorovatele bez hodnocení, nutnosti dosahování výkonů a kritičnosti.
   Přestože jóga je obecně na západě chápána jako „zdravé fyzické cvičení“, hlavní jóga se děje skrz naše vnímání. Naše vnitřní energie je mocná – kam ji zaměříme, tam ji posíláme a to uskutečňujeme. Vědomá jóga podporuje naši přirozenou schopnost kráčet po své vlastní cestě.

   Seminář je určen nejen těm, kteří si chtějí užít jógový večer třeba i trochu jinak, ale i těm, kteří teprve začínají.

   Těšit se můžete na čas strávený sami se sebou. Tantra praví Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí. Během praxe si vysvětlíme i účinky jednotlivých ásan (pozic), cvičení okořeníme tematickými hudebními meditacemi a na cestě sebepoznání nám budou nápomocny i další techniky: např. „kontinuum movement“, které přináší pozornost do těla a k naší esenci. Skrz zvuk a intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady. Rozpouští to, co k nám nepatří, přináší hluboké uvolnění a uvědomění. Síla v jemnosti.

   ——————–

   pondělí 18.1.
   Čas: 18:30 – 21 h
   Místo: ONLINE na ZOOMu a nebo ZÁZNAM

   Přihlášky přes tento jednoduchý online formulář

   Cena: 450 Kč

   možnost účastnit se ze záznamu
   nižší cena při účasti na více seminářích

    

   zimní permanentka – TRANSFORMAČNÍ TANTRAJÓGA:

   večery 18:30 – 21 – v současné době online na ZOOMU

   11.1. Nový začátek
   18.1. Tantrajóga pro 5 elementů v nás
   1.2. Spokojené vnitřní dítě

    

   jeden seminář: 450 Kč, 

   dva: 777 Kč,

   tři: 1077 Kč

   Pokud se nacházíte v náročné finanční situaci, ale seminářů se chcete zúčastnit, ozvěte se, lze se připojit online i za dobrovolný příspěvek 

    ———–

   A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých akcí?

   „Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“

   Bára

    

   „Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
   Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“
   Petr

   Nový začátek – tantrajóga se záměrem pro 2021

   záznam online semináře, délka 2,5

   Tradiční novoroční praxe pro vnitřní harmonii, tentokrát na magické datum 11.1. před prvním novem v nového roku

   Více info a přihlášení

   Nový začátek: klidné spočinutí i energetické probouzení před prvním novem v novém roce 2021.

   Tradiční novoroční praxe pro podporu vnitřní harmonie tentokrát na magické datum 11.1.
   online na platformě Zoom

   Naladění se na sebe a svůj potenciál a nové vykročení.

   Vytvořili jste si záměr pro rok 2021? Praxí jej podpoříte.
   Nejste zvyklí pracovat se Záměrem?
   Stačí naladit se na sebe a zeptat se svého srdce, co potřebuje.

   Tato praxe je o spočinutí sami se sebou.

   Skrze jemnou praxi budeme poodhalovat rozpomínání na to zdravé v nás.

   Je mi ctí provádět vás propojením se zdrojovou energií.

   Tantrajóga je jemná jógová praxe vycházející z tantrických principů energetiky těla. Praxe asán, tedy jógových pozic, uvnitřnění i meditace nás vede do rezonance s energií univerza.
   Asánami tvoříme posvátnou geometrii ze svého těla, ovšem praxe je velmi jemná, žádné náročné pozice nejsou nutné.

   Můžete se těšit i na oblíbené kontinuum movement – jemná hravá praxe která díky vibracím zvuku ladí naše tělo zevnitř, uvolňuje napětí a přináší spočinutí a stav meditace v celém těle.

   ——————–

   pondělí 11.1.
   Čas: 18:30 – 21 h
   Místo: ONLINE na ZOOMu

   Přihlášky přes tento jednoduchý online formulář

   Cena: 450 Kč

   možnost účastnit se ze záznamu
   nižší cena při účasti na více seminářích

   zimní permanentka:

   TRANSFORMAČNÍ TANTRAJÓGA:
   večery 18:30 – 21 – v současné době online na ZOOMU

   11.1. Nový začátek
   18.1. Tantrajóga pro 5 elementů v nás
   1.2. Spokojené vnitřní dítě

    

   při přihlášení na 2 semináře: 777 Kč,
   tři: 1077 Kč

    ———–

   A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých akcí?

   „Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
   Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“
   Petr

   Dášo, laskavá, milá, pečující,
   děkuji ti převelice za tvůj čas, za zaslání tvých videí.
   Je to přesně to, co rezonuje touto dobou, co je užitečné k přerodu, kterým procházíme všichni. Děkuji ti za to. Je to opravdu nádhera…….přerod a tvoje doprovázení.

   Olga 

   „Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
   Díky!“
   Petra

    

   „Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“
   Bára

    

   Úplňková Tantrajóga

   záznam online semináře pro ženy – harmonizace na úplněk, délka 2,5h

    

   Více info

    Jemná tantrická hatha jóga a kontinuum movement jako rituál pro uvolňování energetiky.

   Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

   Úplňkové naladění.
   30.11. v 10.29 nastává úplněk v Blížencích. V souladu s tímto tématem budeme večer věnovat dechu, a péči o nervový systém velmi jemnými, ale účinnými technikami. Čas zanoření se do sebe a (sebe)vyživení.

   Zabydlení se ve svém těle a probouzení jeho vlastní bio-inteligence probouzením a harmonizací živé vody v nás. Vnímání sebe sama a svých pocitů a potřeb.
   Uvolnění a pocit bezpečí ve svém těle.

   Tantrická jóga uvolňuje proudění energie skrze nenáročné, ale účinné jógové pozice a meditace. Rozvíjí potenciál čaker a rozšiřuje vědomí. Na úplněk poplyneme i s pozdravem měsíce a především budeme rozpouštět a uvolňovat.

   Techniky inspirované kontinuum movement jsou provedením snadné, jemné, ale velmi účinné. Vhodné pro každé tělo i každodenní použití. Přinášejí pozornost z hlavy do těla …až k naší esenci. Skrz zvuk a jemný intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady bez nezdravé sebekritiky. Prostě tak, jak to zrovna dokážeme.
   Necháváme odplavit, co už může odejít a probudit, co se zrovna probudit může.
   Tělo a celá jeho struktura ožívá, i různá zatuhlá místa mohou roztávat, uvolňovat se.
   Zabydlení v těle, usazení, zakořenění.
   Získáváme tak více síly pro každodenní život.

   Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe samé ve své komplexnosti bytí.

   Osvícení, kam nás jóga i tantra směřují, je vlastně Sebepoznání.

   Uvnitř nás je celý vesmír. A propojení toho našeho mikrokosmu s Makrokosmem, to je stav jógy.

    

   záznam z pondělí 30.11.

   délka: 2,5 h

   cena: 450 Kč, opakované přehrávání

   nižší cena při pořízení záznamů z více seminářů

   (777 Kč dva, 1077 Kč tři, každý v délce 2,5h)

   Objednání záznamu: dasa@simhayoga.cz

   ——————–

   Další semináře Tantrajógy (online nebo i naživo – pravděpodobně poběží obojí):
   (vždy 18:30-21)

    

   Loona – Praha 8, Karlín: (i ONLINE)

   7.12. Adventní tantrajóga (pokud bude naživo, tak i s kakaem)

   14.12. Tantrajóga na NOV ve tmě – skrz tmu hledám světlo v sobě

   4.1. Nový začátek

    

   Golden Temple – Praha 6  (i ONLINE)

   18.12. Slunovratová Tantrajóga ve tmě při svíčkách – oslava zimního Slunovratu a návrat světla

    

   ——————-
   Zkušenosti z proběhlých seminářů:

   Včerejší praxe byla pro mě dost intenzivní a cítím se moc dobře. Continuum Movement mě hluboce léčí.
   Jitka

    

   Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.
   Bára

    

   Miluji tvoje cvičení, protože mě vždycky dá něco nového. Pokaždé si odnesu nějakou odpověď na svoje otázky. Jóga, kterou vedeš mi dává klid na duši, harmonizuje a vyživuje. Jsem moc ráda, že jsem tě potkala a mám možnost navštěvovat tvoje hodiny.
   Jitka

    

   Vyšší vědomí ~ Tantrajóga od kořenů po korunu

   nový záznam 2,5 h semináře

   Více info

    

    Jemná tantrická hatha jóga jako rituál pro uvolňování energetiky těla.

   Vědomí v těle, hloubka a proudění energie i umění nadhledu a pozorovatele.

   Projdeme energetický – čakrový systém našeho těla od kořenů ke koruně.

    

   Zaměříme se na naše osobní vyladění v klidu, harmonii a vnitřní rovnováhu. Jóga, které se budeme věnovat, vychází z tantrických principů práce s energií a čakrami a připojíme i další jednoduchá cvičení z kontinuum movement na probouzení vibrací života v nás, živé vody a rozpouštění toho, co už může odejít.

    

   Naše vědomí – Šiva
   a energie – Šakti
   tančí uvnitř nás.

   A v korunové čakře je místo jejich posvátné svatby.

    

   Vědomí koruny v nás je i přijetí toho, co se v nás i okolo nás odehrává a umění lehkosti a nadhledu.

   Učíme se přijímat svůj život, svůj příběh a sebe samé ve své komplexnosti bytí.

   Osvícení, kam nás jóga i tantra směřují, je vlastně Sebepoznání. 

   Uvnitř nás je celý vesmír. A propojení toho našeho mikrokosmu s Makrokosmem, to je stav jógy.

    

   délka: 2,5 h

   cena: 450 Kč, opakované přehrávání

   nižší cena při pořízení záznamů z více seminářů

   (777 Kč dva, 1077 Kč tři, každý v délce 2,5h)

   Objednání záznamu: dasa@simhayoga.cz

   ——————–

    

   Zkušenosti z proběhlých seminářů:

   Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete.
   Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.
   Petr

   Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.
   Bára
   Miluji tvoje cvičení, protože mě vždycky dá něco nového. Pokaždé si odnesu nějakou odpověď na svoje otázky. Jóga, kterou vedeš mi dává klid na duši, harmonizuje a vyživuje. Jsem moc ráda, že jsem tě potkala a mám možnost navštěvovat tvoje hodiny.
   Jitka

   Voda živá ~ dech života

   Více info

   Záznam z dopoledního kurzu Voda živá – inspirace kontinuum movement. Velmi jemná praxe zaměřená na uvolnění bránice, probouzení tekutosti těla, živé fascie a sebe-léčivou sílu našeho těla. Praxe jak ji možná neznáte. Velmi uvolňující zabydlení se v těle. Hluboké propojení se svým dechem i skrze zvuk. Vědomí sebe sama.

   Vyzkoušejte.

   Délka: 1h 56 min

   Můžete si zakoupit buď jedno přehrání na vyzkoušení nebo neomezený počet přehrání a praktikovat si kdykoli budete mít chuť

   Čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí.

   Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem.

   Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší, pro ženy i muže. Předpokladem pro praxi je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

   Praxe je velmi jemná, zpomalující, vědomá.

   Léčení nervového systému, bránice a páteře.

   Nákup videa - jedno přehrání na zkoušku


   Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

   Nákup videa - neomezené přehrávání pro domácí praxi


   Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

   Tantrajóga pro rovnováhu

   1,5 h záznam online semináře

   Více info

   Záznam z večerního semináře s tématem vnitřní rovnováhy

   Délka: 92 min

   Můžete si zakoupit buď jedno přehrání lekce nebo neomezený počet přehrání a praktikovat si kdykoli budete mít chuť

   Na tomto semináři se spolu setkáme při praxi Tantrajógy s energií čaker inspirované kontinuum movement

   Čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí.

   Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem.

   Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší, pro ženy i muže. Předpokladem pro praxi je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

   Nákup videa - jedno přehrání


   Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

   Nákup videa - neomezené přehrávání


   Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

   Rituální slunovratová tantrajóga

   1,5 h záznam online semináře

   Více info

   Záznam z večerního semináře s tématem letního slunovratu, abyste si mohli praktikovat i z pohodli svého domova.

   Délka: 102 min

   Praxe je tématická slunovratová, transformační tantrajóga s energií čaker inspirovaná kontinuum movement

   Můžete si zakoupit buď jedno přehrání lekce nebo neomezený počet přehrání a praktikovat si kdykoli budete mít chuť

   Praxe tohoto večerního semináře pracuje do hloubky našeho energetického systému a psýché.

   Letní a zimní slunovrat rozdělují rok na dvě poloviny – kdy světla ubývá a kdy světla přibývá.
   Přičemž obojí jak světlo tak tma má své místo v našem cyklu denním, měsíčním, ročním i životním …a zaslouží si uctít. Neb čemu nedáme / nechceme dát pozornost, to zasouváme do své tajemné 13.komnaty – našeho tzv. stínu. Jak známo, na temné chvilky pomáhá světlo: světlo našeho vědomí.

   Letní slunovrat nastal letos 20.6. ve 23:43 h.
   V období letního slunovratu se nacházíme na vrcholu slunečního cyklu. Proto se nabízí ohlédnutí za uplynulou polovinou slunečního cyklu (půlrokem) a je to i vhodný čas pro přípravu na další půlku cyklu, kdy světla ubývá a více se (možná) zabýváme svým vnitřním světem.

   Rituální oslava letního slunovratu s jógou:

   Pozdravy slunce se zpíváním manter a meditativní praxe jemné tantrické hatha jógy a uvolňující techniky kontinuum movement.

   Čas strávený sami se sebou. Poznej sebe a poznáš celý vesmír. Chvilky zastavení a jógová praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. To nám umožňuje uvolňovat staré vzorce, emoce a proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí.

   Čím více jsme schopni vnímat, pozorovat i aktivně zpracovávat to, co se urodí v naší vnitřní krajině, tím lépe dokážeme vycházet sami se sebou a pak i s okolním světem.

   Vhodné jak pro jógové začátečníky, tak pro pokročilejší, pro ženy i muže. Předpokladem pro praxi je zájem o svůj vlastní vnitřní svět, neb do něj budeme nahlížet a probouzet své kvality a dary.

   Nákup videa - jedno přehnání


   Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

   Nákup videa - neomezené přehrávání


   Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

   Najdi svůj střed

   90 min praxe – objednání na dasa@simhayoga.cz

    

   Tantrajóga pro uzemnění  a spojení s kořeny

   90 min praxe – objednání na dasa@simhayoga.cz

    

   Tantrajóga vnitřní oheň

   130 min praxe – objednání na dasa@simhayoga.cz

    

   Navaratri sadhana

   (uplynulo)

   V říjnu s příchodem prvního podzimního novu nastalo magické období Navaratri, které slavíme meditací, sádhanou v rámci tradice tantry pravé ruky. Při té příležitosti proběhlo i několik online seminářů 

   Více info

    

   V pátek 16.10. přichází NOV a první podzimní nov je i začátkem NAVARATRI – v překladu devět dní a nocí Bohyně, velmi významné období pro osobní rozvoj a duchovní praxi.

    Co je NAVARATRI? 

   V překladu devět dní a nocí Bohyně, významné energetické období pro probouzení vnitřní síly, kdy se každá praxe násobí. Pracujeme také se speciální  mantrou Bohyně. Tu nasdílím do této FB skupiny Mantra Sadhana     

    

    A s mantrou se medituje 17.10. – 28.10. každý den 1h pro pro vnitřní transformaci

    

   Sadhana Blessed Navaratri time

    Večerní semináře ONLINE v tomto čase:

   praxe tantrické jógy, kontinua a meditace s mantrou Bohyně při příležitosti NAVARATRI

    

   Tantrajóga pro srdce (pondělí 19.10. od 18:30 – 21) 

    společné naladění, praxe tantrické jógy s inspirací kontinuum movement zaměřená na srdeční čakru a měkčení srdce a 30 min společné mantra meditace (opakování mantry v duchu – praxe pro uvolnění energie, jemná kundalini mantra, energetický daršan) 

   Naše srdce toho hodně zažilo. Často jsme doslova zamrzli už v dětství těžkými zážitky a dodnes nás to možná omezuje v prožívání života. Smyslem jógy i tantry je celistvost, proto uvolňujeme proudění energie, roztáváme a integrujeme – vše co uvnitř nás je. Tak jak to je. Učíme se tak využít svůj lidský potenciál. 

    

   Kundalini Tantrajóga (čtvrtek 22.10.od 18:30 – 21)

    společné naladění, praxe tantrické jógy pro 7 čaker, roztávání s inspirací kontinuum movement a intenzivní tantra sádhana: 60 min společné mantra meditace (opakování mantry v duchu – praxe pro uvolnění energie, jemná kundalini mantra, silný energetický daršan) 

    

   Cena za oba online semináře je 777 Kč (dohromady)

   Pokud se chcete zúčastnit jen jednoho, je cena 450 Kč

   lze se zúčastnit i ze záznamu

    

   Pro přístup mi napište email na dasa@simhayoga.cz

   Pošlu info

    

   Podrobnější popisy seminářů najdete zde

    

   A co je NAVARATRI? 

   V překladu devět dní a nocí Bohyně, významné energetické období pro probouzení vnitřní síly, kdy se každá praxe násobí. Pracujeme také se speciální  mantrou Bohyně. Tu nasdílím do této FB skupiny Mantra Sadhana     

    

    A s mantrou se medituje 17.10. – 27.10. každý den 1h pro pro vnitřní transformaci

    

   Sadhana Blessed Navaratri time  

    

   Podle tantry existuje 10 kosmických sil, tantrických bohyní „Daša maha vídia“ – více o nich jsem psala na FB a také do článku, který vyšel v září v časopise Jóga dnes (právě jsem nově vložila na blog ). Každé Navaratri pracujeme intenzivně s jednou z nich. Jde o posílení energie v sobě a podporu vnitřní transformace.

    

   Navaratri je magický čas, silná energetická vlna, během níž se každá duchovní praxe násobí. Proto je vhodné každý den meditovat a věnovat se své duchovní praxi.

   Dle praxe tantry pravé ruky – ShivoHam tantry, kterou jsem studovala, se Navaratri slaví zejména meditačně – sádhana je silná duchovní praxe meditace s mantrou. Proto budou následující semináře propojené i s aktuální Navaratri mantra meditací. 

    

   Tantra a mantra
   V rámci tantry pravé ruky je sadhana, neboli meditační praxe, hlavním prostředkem osobního rozvoje. Používají se speciální kundalini mantry, které pracují (nejen) v tom, kdo si je opakuje. Ačkoli mantra je dle překladu „ochrana mysli“, smysl manter je mnohem hlubší než jen naučit naši divokou nezkrotnou mysl koncentrovat se. Síla mantry spočívá v rezonanci se specifickými silami univerza, které tím ožívají v tom, kdo praktikuje. A může se šířit i dále jako vibrace, vlna vědomí. Působí na všech 5 našich těl – energetické, fyzické, emoční, mentální i kauzální. Více o praxi s mantrami v tomto mém článku.

    

   Mantru pro praxi v letošním Navaratri nasdílím do této FB skupiny Mantra Sadhana      

     (bezplatně, je to má služba)

   Diwali retreat a Lakšmí sadhana

   (uplynulo)

   Těsně před listopadovým novem přichází magické období Diwali, svátku světel, které slavíme meditací, sádhanou v rámci tradice tantry pravé ruky.

   Více info

    Diwali retreat – Lakšmí sádhana

   V magickém čase Diwali, svátku světel, který vrcholí právě v sobotu 14.11. se můžeme společně zanořit do praxe tantrické hatha jógy na podporu hojnosti duchovní i materiální a také společně 1h praktikovat meditaci s mantrou bohyně. Praxe tantry pravé ruky.

   Pro přístup na seminář mi napište email na dasa@simhayoga.cz

   Pošlu info a přístupy na ZOOM a pak záznam.

   Cena za transformační 3h seminář: 450 Kč,

   lze se zúčastnit i ze záznamu

    

    Co je DIWALI? 

   Svátek světel. Energeticky jedno z nejvýznamnějších období roku, čas vhodný pro praxi spojenou s bohyní Lakšmí, bhakti aspekt uctívání, úklid domova a pozvánka světla do svých domovů a životů.

   Významné energetické období pro podporu probouzení vědomí. Pracujeme proto také se speciální  mantrou Bohyně.

   Sadhana Blessed Diwali time !

    

   Podle tantry existuje 10 kosmických sil, tantrických bohyní „Daša maha vídia“ – více o nich jsem psala na FB a také do článku, který vyšel v září v časopise Jóga dnes (nově jsem vložila i na blog ). Při diwali pracujeme s mantrou tantrické Lakšmí – Kamalatmika. Jde o posílení energie v sobě a podporu vnitřní transformace.

    

   Dle praxe tantry pravé ruky – ShivoHam tantry, kterou jsem studovala, se Diwali slaví zejména meditačně – sádhana je silná duchovní praxe meditace s mantrou. Proto budou následující semináře propojené i s aktuální Diwali mantra meditací. 

   Mantra, se kterou budeme pracovat, pochází z linie ShivoHam tantry a sdílím ji s povolením mého učitele Gurudžího. Nasdílím ji do této FB skupiny Mantra Sadhana (bezplatně)    

   S mantrou se medituje 13.11. – 19.11. každý den 1h pro pro vnitřní transformaci

   (z energetických důvodů se však kundalini mantra nesmí používat při menstruaci)

    

   Co je Diwali ještě z hlubšího vhledu do naší psýché? 

   DIWALI je svátek světel. Není náhodou, že jej slavíme v této části roku, kdy vnějšího světla stále ubývá a jsme tedy vedeni více a více dovnitř do svého nitra. I ta okolní situace tomu přispívá.

   Indická mytologie má s těmito významnými obdobími během roku spojené i příběhy. Obvykle se jedná o boj nějakého božstva s démonem. Najdeme jej i v příběhu o Diwali. Diwali je svátek světel, vítězství světla nad temnotou a oslava Lakšmí – bohyně hojnosti nejen materiální ale i duchovní.

   O co tu ale jde, není až tak vnější svět, kam bychom si mohli nyní promítnout ten boj naší společnosti s „vnějším nepřítelem“. Všechny postavy v mýtických příbězích jsou součástí našeho nitra. I tantrické know how s tím pracuje: Jak venku, tak uvnitř.  A tak se takový „sou-boj“ odehrává uvnitř každého z nás. A nejde až tak někoho uvnitř sebe porazit ve smyslu boje, ale ono slavné vítězství světla nad tmou vnímám spíše jako zvědomnění, integraci našich vlastních „démonů“. Téma přijetí všech barevných částí svého vnitřního spektra. A umění nadhledu.

   Sobota 14.11. (nejen) tento den uklízíme své domovy a večer rozsvěcíme mnoho svíček. Zveme Lakšmí a světlo do svých uklizených domovů.

   Ač se na Diwali rozsvěcí mnoho svíček a zve bohyně Lakšmí k sobě domů,

   to světlo je světlo našeho vědomí.

   Ten hlavní domov máme uvnitř sebe.

    

   Tuto svou schopnost „rozsvítit si uvnitř“ v sobě postupně rozvíjíme tak, jak jdeme po své cestě osobního rozvoje (i když to není cesta lineární, ale často zajímavě spletitá 🙂 )

   Cokoli v sobě potlačujeme, umí vylézt a pořádně nám až démonicky zavařit, dokud si to v sobě neuvědomíme a nepřijmeme třeba z nového úhlu pohledu – nadhledu.

   Šoky a traumata, která jsme zažili, pokud je neopečujeme a stará zamrznutí nebudeme rozpouštět, provzdušňovat a umožňovat, aby v nás proudila energie, něco v nás bude v koutku duše naštvané a způsobovat nám obtíže.  Vnitřní démoni. 

   Osobně ráda pracuji se somatikou – vnímání těla a integrací pocitů v těle. Třeba i skrze zvuk a kontinuum movement. Proto nyní běží i online kurz VODNÍ HAD – 7 týdnů do slunovratu, právě v tomto magickém čase.

   Za velmi léčivé také považuji mantry – zvukové vibrace specifických frekvencí, které nám pomáhají se naladit. A rozvíjet naše vědomí.

   Svátek Diwali je spojen s bohyní Lakšmí, v tantrické tradici deseti bohyní je to Kamalatmika – tantrická Lakšmí.

   Opět budete mít možnost pracovat se specifickou mantrou.

   Hlavní svátek oslavy Lakšmí a Diwali se koná v sobotu 14.11. a i na tento den jsem měla původně vypsaný seminář naživo, který se sice nemůže uskutečnit, ale proběhne alespoň ve 3h variantě online.

   Pokud budete mít zájem se připojit, napište mi.

   Praxe na semináři bude tantrická hathajóga pro uvolnění energetiky a proudění hojnosti duchovní i materiální, relaxace, integrace a končit budeme hodinovou meditací s mantrou Bohyně.

    

   Tantra a mantra
   V rámci tantry pravé ruky je sadhana, neboli meditační praxe, hlavním prostředkem osobního rozvoje. Používají se speciální kundalini mantry, které pracují (nejen) v tom, kdo si je opakuje. Ačkoli mantra je dle překladu „ochrana mysli“, smysl manter je mnohem hlubší než jen naučit naši divokou nezkrotnou mysl koncentrovat se. Síla mantry spočívá v rezonanci se specifickými silami univerza, které tím ožívají v tom, kdo praktikuje. A může se šířit i dále jako vibrace, vlna vědomí. Působí na všech 5 našich těl – energetické, fyzické, emoční, mentální i kauzální. Více o praxi s mantrami v tomto mém článku.

    

   Mantru pro praxi v letošním DIWALI nasdílím do této FB skupiny Mantra Sadhana      (bezplatně, je to má služba)

   Namasté

   Sledujte mě

   Share This