O SimhaYoga   a   o   mně

S ČÍM SE SETKÁTE NA TOMTO WEBU A NA SEMINÁŘÍCH

Na webu SimhaYoga najdete nejen články ze života s jógou a tantrou, ale i program videí Jóga na každý den a možnost zúčastnit se seminářů v ČR i v zahraničí, online i naživo.

Praxe spočívá v synergii jógy v její tantrické tradici s přihlédnutím k našim současným potřebám a životním tématům. Jóga pro lidskou psýché 21.století inspirovaná i jungiánskou psychologií a prací s našimi pestrými a hlubokými vnitřními aspekty,

směřující k sebepřijetí ve své celistvosti.

Setkáte se s osobitým propojením jemné tantrické hatha jógy s energií čaker a uvolňujícími technikami kontinuum movement pro aktivaci vlastní bio-inteligence těla díky probouzení „živé vody“ v nás. Dopřejeme-li si zpomalení a chvíli spočinutí, můžeme se opět spojit sami se sebou, cítit, vnímat, navrátit ke své přirozenosti a probudit sebe-léčivou schopnost našeho těla.

Některé praxe jsou zaměřené i na uvolňování psoatu (svalu duše) a můžete zažít i zpěv manter a bhadžanů s harmoniem, meditace s kundalini mantrami či ohnivé rituály YAGNA tantry pravé ruky.

Laskavá sebepéče a praxe zaměřená na uvolnění a pohlazení nervového systému nikoli na komplikované jógové pozice. Vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti.

Skupinové lekce a semináře i individuální lekce – osobní práce s klienty dle vašich potřeb.

O mně

Jmenuji se Dagmar Volfová a původně jsem absolvovala inženýrská studia na VŠCHT v oboru potravinářství a biochemie a poté pracovala jako manažerka v potravinářském průmyslu.

Nyní jsem přes deset let lektorkou tantrické hatha jógy, rituálů tantry pravé ruky a somatické praxe zvané kontinuum movement. 

Praktický inženýrský a vědecký přístup se mi hodí i nyní, ovšem moje pestré životní cesty mě zavedly i do nových končin: uvnitř i vně. Baví mě propojovat jak biochemii, tak alchymii těla a ducha.

 

Každý máme svůj příběh, který nás vede k tranformaci. Ten můj mě přivedl k velkým změnám v přístupu k životu i sama k sobě a k postupně stále jemnější praxi zaměřené na rozvíjení důvěry ve vnitřní moudrost, kterou máme všichni ukrytou v sobě. Trvalo mi ale řadu let to objevit.

Když si nenasloucháme, tělo i duše zatáhnou za záchrannou brzdu, abychom zastavili a všimli toho, co je podstatné. Aby nás to vrátilo zpět k SOBĚ.

 

Mým pohledem na svět a vnímání sebe sama významně zamíchala náročná životní situace, kdy jsem před 12 lety prodělala autoimunitní onemocnění, které mě na několik měsíců přimělo „sedět doma“ – trochu jako ty karantény, co máme za sebou, jen s paralyzovaným tělem. Když jsem nemohla ven, zaměřila jsem svůj pohled dovnitř a začala objevovat to své univerzum a léčit vnitřní bolavý příběh, který se projevil právě skrze paralýzu těla. A tak mě začala zajímat psychosomatika i moderní psychologie léčení traumatu, stejně tak jako otázka, jaký smysl má vlastně praxe jógy a tantry a v čem spočívá.

Tato nekonečně pestrá cesta mě v roce 2012 zavedla do Indie, která se pak stala na mnoho let mým druhým domovem. Studovala jsem jógu, tantru i lidskou psýché do hloubky, cestu srdce u Sri Prem Baby, absolvovala množství tichých retreatů v Indii i Thajsku, vedla i mezinárodní jógovou školu v Rišikéši a později začala pořádat transformační cesty do Indie i pro klienty z ČR a Slovenska.  

Po šesti letech studií autentické tantry pravé ruky v Indii u Gurudžího Rážkumara Basavara, jednoho z mála žijících mistrů této prastaré tradice, mi Gurudží nakonec přidělil jméno Kala Aryavrat. V indickém stylu bylo vyryté na měděné desce, kterou mi předal na konci studií. A tak jsem přišla nečekaně i k novému jménu.

Po několika letech strávených na cestách nyní působím v různých koutech ČR, vedu semináře a kurzy tantrické hatha jógy inspirované kontinuum movement a také mantra meditace a rituály tantry pravé ruky.  Ráda se vracím i na známá místa a vedu retreaty na záletech do Indie, Indočíny, na Bali či do Kolumbie.

Jsem lvice se zapálením pro to, čemu se věnuji a stále se učím skrze život a každodenní praxi. Nejedná se o jeden rigidní styl ani „tradiční jógový systém“. Ovlivnilo mne opravdu široké spektrum přístupů, které jsem studovala: od různých stylů jógy, přes kašmírský šivaismus, tantru pravé ruky, konstelace, psychosomatiku, léčení traumatu a hlubinnou psychologii. Cesta přijímání sebe ve své celistvosti. Jak se proměňuji já, proměňuje se i praxe, kterou sdílím a předávám dále. Ráda trávím čas v lese, miluji zelenou barvu, hořkou čokoládu, ráda zpívám, hraji na indický hudební nástroj harmonium a zvučím si každý den pro uvolnění těla i psýché při kontinuum movement. Kromě ohně, který je mi vlastní, tak objevuji i tekutost a kvalitu vnitřní vody a dalších elementů v nás ukrytých a zkušenosti ráda předávám dále.

Píšu články o své cestě světlem i stínem, které vycházejí v různých časopisech – tištěných i online (Jóga DNES, Flowee, Kondice) a najdete je i na mém blogu. A příběh 9 let vnitřní cesty nejen v Indii také nyní spřádám po nitkách do nové knihy Tantrika.

Ráda provázím na cestě za vnitřním poznáním.

Kurzy, studia, certifikáty

 • Mezinárodní certifikát Yoga Teacher 500+ – certifikace v nejvyšší hodinové dotaci uznávaná YogaAlliance (Agama Yoga, Koh Phangan Thajsko a Trika Yoga Risikesh 2012/2013, tantrická jóga s energetikou čaker, jóga založená i na učení kašmírského šivaismu)

 • Šestileté studium rituálů tradiční tantry v INDII, ohnivých rituálů YAGNA a mantra meditací v Indii u jednoho z mála žijících mistrů tradiční Tantry – Gurudžího (Guruji Rajkumar Baswar, Saoneer, Indie 2013 – 2018, ShivoHam Tantra)
 • The Path of Heart – Cesta srdce pod vedením brazilského osvíceného mistra Sri Prem Baby, léčení vnitřního dítěte (Rišikéš, Indie 2015 – 2018, satsangy, přednášky, tiché retreaty a intenzivní transformační kurzy)
 • Dvouletý vzdělávací kurz „Jóga v širších souvislostech“ – Instruktor jógy se zaměřením na zdravotní aspekt jógy (jóga terapie s prvky spirální dynamiky-spirální jógy a Iengar jógy, 2016-2017 Hlavice, ČR)
 • Konstelační výcvik u Jana Bílého – Byznys konstelace a porozumění celku (ČR, 2015-2016) a množství dalších konstelací s Janem Bílým včetně naší spolupráce na projektech a seminářích
 • Continuum movement forbildung – studium metody kontinuum movement vedoucích k probouzení bio-inteligence našeho těla (Somatische Akademie Berlin, Německo 2017 – 2020)
 • Studium prenatální psychologie a continuum movement u Cheriony Menzam Sills (GB 2021-2022)
 • tématické workshopy continuum movement se Silvainem Meretem (FR 2019 – 2021)
 • Škola bederních svalů u Michaely Olivie Cusanové (2016 – 2019)
 • Transitions – studium vlivu porodu na osobnost člověka (2018)
 • Art of Dying – provázení umíráním, smrtí a umění žít (2012  Rishikesh, Indie)
 • Somatic Experiencing – úvodní kurz k výcviku
 • Práce s traumatizovaným klientem – workshop pro profesionály
 • workshopy Tantry (2012, 2013 Indie a Thajsko)
 • management pobočky Trika Yoga v Rishikeshi v severní Indii (vedla jsem školu sezónní měsíce v letech 2013–2015)
 • lektorování a asistence při školení učitelů na thajské jógové univerzitě Agama Yoga (2014)
 • založení jógového centra v Irsku – Anam wellness yoga centre (2014)
 • Level 1-10 tantrické jógové univerzity Agama yoga (2012 – 2014)
 • meditační tiché retreaty v severní i jižní Indii a Thajsku v délce 8 – 35 dní
 • živé satsangy v Indii s mistry Prem Baba (Rišikéš), Mooji (Rišikéš), Sadhguru (Isha ašrám), Gurudží Maharádž (Saoneer)
 • kurzy tantrické astrologie, reiki, reflexologie
 • studium jungiánské psychologie
 • intuitivní tanec
 • ženské kruhy a skupiny

Nyní působím více v ČR s příležitostnými cestami do Asie s jógou – do Indie či Vietnamu nebo na Srí Lanku.

Přes

odučených hodin jógových lekcí a seminářů v Indii, Thajsku, na Bali, Srí Lance, ve Vietnamu, Kambodži, v Irsku a České republice.

„Tantra praví poznej sebe a poznáš celý Vesmír. A tak poznávám a pozývám další aby se přidali k této zajímavé expedici do nitra svého. Těší mě po letech cestování a (sebe)studia navracet se domů, do Čech a podělit se o poznatky, metody a přístupy, které snad mohou být inspirací i dalším. Jedním z nich je i poznání, že ta cesta hned tak nekončí. Vždy máme co objevovat a i přes všechno to křižování zeměkoule je cesta dovnitř pro mě asi ta nejzajímavější expedice, kterou jsem se kdy odvážila podniknout. Věřím, že jóga a obecně holistický přístup k životu mohou významně zlepšit kvalitu našeho bytí, jak v oblasti fyzického, tak duševního zdraví, napomoci se zvládáním emocí, stresu a zlepšit nejen mezilidské vztahy, ale především přístup sám k sobě.“

Vaše Dáša

Simha 

Simha v překladu ze sanskrtu znamená lev. A my často potřebujeme lví sílu, odvahu a grácii na to, abychom se vydali cestou, kterou opravdu jít chceme (zvláště pokud neodpovídá konvencím okolí). A může to být znovu lví odvaha a hravost, kterou potřebujeme, abychom se (pro změnu) uvolnili a oddali životu v jeho celistvosti.

Pozice lva na Lví skále

Původně mě oslovila HaTha jóga, která vychází z tantrického učení o práci s energií a čakrami. Již v názvu Ha-Tha, tj. Slunce-Měsíc, je skryta rovnováha mezi energií Jin a Jang, ke které nás harmonická praxe jógy vede a později se připojily techniky z dalších směrů energetické práce a práce s tělem a probouzením jeho přirozené bio-inteligence a léčení srdce a vnitřního dítěte.

Lekce, kurzy a tématické semináře probíhají v pomalejším meditativním tempu a užijete si na nich trochu toho pohybu i vnímání sebe teď a tady hluboké relaxaci. Tantrická jóga je zaměřená na vnitřní prožitek. Abychom ten život žili a vnímali v každé buňce. V přítomnosti.

Semináře a kurzy jsou určeny všem, kteří chtějí prohloubit svou (nejen) jógovou praxi, ale i pro ty, kteří třeba „s tím vším“ teprve začínají. Cvičení je jemné, orientované více na náš vnitřní svět. Věnujeme se propojení těla a mysli a hlubšímu pochopení svého vnitřního světa – svých prožitků. Během jógové praxe si také vysvětlujeme to, jak fungují jednotlivé asány a co se děje v našem těle na úrovni nejen fyzické, ale energetické (čakry), emoční a učíme se pracovat se svou myslí. Vědomé vnímání našeho fyzického těla a energií v něm nám umožňuje jít pravou cestou tantry, tj. sebepoznání a pochopení zákonů korespondence a rezonance, které fungují v celém vesmíru. Vědomá práce s tělem nám přináší sebepřijetí bez přehnané sebekritiky, uvědomění sebe sama, nadhled a zdraví na různých úrovních – fyzické, energetické, emoční, mentální i duchovní. Máme odvahu objevit svůj vnitřní potenciál a prostě lépe fungovat tak, jak jsme. Teď a tady. Jak tantra praví: poznej sebe a poznáš celý Vesmír.

Namasté

Sledujte mě

Share This