Mantra meditace

prostředek osobního rozvoje

Aktuální update: přichází NAVARATRI

 
 Oslava Bohyně, významné energetické období, kdy se každá praxe násobí. Pracujeme také se speciální  mantrou Bohyně.
Pro mantra meditace se můžete přihlásit do této FB skupiny Mantra Sadhana    
 
S mantrou, kterou tam nasdílím 16.10.  se medituje v období podzimního Navaratri 17.10. – 27.10.
každý den 1h pro vnitřní transformaci
 
 
Přeji Sadhana  Blessed Navaratri time 🙏💛🌸🐉

 


Je nyní také možnost připojit se na večerní online semináře na ZOOMu v posvátném čase Navaratri

 

Tantrajóga pro srdce (pondělí 19.10.) a

Kundalini Tantrajóga (čtvrtek 22.10.),

oba 18:30-20:45(21)h

praxe tantrické jógy, kontinuum movement a meditace s mantrou Bohyně v čase NAVARATRI

Pro přístup mi napište email na dasa@simhayoga.cz

Pošlu info

 

Co je sadhana?

V rámci tantry pravé ruky je sadhana, neboli meditační praxe, hlavním prostředkem osobního rozvoje. Používají se speciální kundalini mantry, které pracují (nejen) v tom, kdo si je opakuje. Ačkoli mantra je dle překladu „ochrana mysli“, smysl manter je mnohem hlubší než jen naučit naši divokou nezkrotnou mysl koncentrovat se. Síla mantry spočívá v rezonanci se specifickými silami univerza, které tím ožívají v tom, kdo praktikuje. A může se šířit i dále jako vibrace, vlna vědomí.

Podle toho s jakou mantrou pracujeme a jestli jsme ochotní opravdu se praxi pravidelně věnovat, neuvěřitelná síla mantry může změnit náš život od základů – na všech úrovních od karmické, přes mentální, emoční až na fyzickou, hmatatelnou úroveň. Tyto jevy nelze naší myslí úplně uchopit, ale zle je zažít.

Jak s mantrou pracovat?

Praxe s mantrou spočívá v tom, že si v duchu opakujeme slovo nebo sekvenci slov při co nejlepší koncentraci. Zkrátka, soustředíme se na daná slova, jejich vibrace, vnitřní zvuk. Z osmistupňové jógové stezky známe, že koncentrace předchází meditaci. Koncentrace tedy hraje významnou roli v praxi manter. Čím lépe se soustředíme, tím hlouběji do meditace se dostáváme. Mantra uvnitř nás pracuje. Může přijít i stav, kdy mantru prostě pustíte a spočinete ve vše objímajícím Tichu.

Na rozdíl od pravděpodobně známějších a populárnějších kirtanů (zpěv manter – například doprovázený harmoniem, který můžete zažít se mnou také i tady v ČR), u mantra meditací se nezpívá, mantra se opakuje v duchu nebo šeptem pro sebe a často to jsou jiné mantry, než se kterými se setkáte při zpěvu.

Existují krátké bidža mantry a také dlouhé mantry. Jsou také mantry známé, veřejné, ke kterým je snadný přístup, ale silné kundalini mantry obvykle nenajdete na internetu. Je potřeba získat iniciaci. Tím, že jsou tyto mantry neveřejné, je také zajištěna větší ochrana proti zneužití energie manter. Takže ji učitelé sdílí pouze na vyžádání v rámci specifických praxí, důležitých energetických svátků jako jsou např. Navaratri (oslava Bohyně na jaře a na podzim), Diwali (svátek světel na podzim), MahaShivaratri (před začátkem jara) nebo jako součást studií a retreatů.

Můžete si tedy o mantru pro domácí meditaci požádat i u mne (emailem na dasa@simhayoga.cz)

Jsem v ČR nositelkou tradice ShivoHam Tantry, kterou jsem 6 let studovala v Indii.

Sílu mantry je možné ještě podpořit i tvořením YANTRY (jantry) – magického energetického obrazce či ohnivým rituálem YAGNA (jadžňa).

I ty můžete nyní se mnou zažít naživo (viz záložka semináře).

 

Založila jsem také skupinu, kam pravidelně v časech významných svátků a energetických období, která jsou důležitá v praxi pravoruké tantry, sdílím mantry z tradice ShivoHam tantry.

Pro mantra meditace se můžete přihlásit do této FB skupiny Mantra Sadhana 
 
 
 

Někdy se i jinak skryté tradice otevírají a sdílejí tajné učení. Dnes více než kdy jindy. Je to dáno intenzivní transformační dobou.

Mantry nám v té transformaci mohou být přívětivým pomocníkem a otevírat zámky, se kterými si jinak třeba nevíme rady.

Namasté

Share This