Víkendové semináře

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA

Připojte se na živé víkendové akce:

 Letní retreat ve Svaté Máří

Jógové prázdniny 

3.8. – 7.8.  2022

Prodloužený víkend od středečního večera do neděle abyste si stihli opravdu odpočinout na tomto nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Synergie kontinuum movement, tantrické jógy a zpěv manter s harmoniem

V magické krajině Pošumaví v krásném novém prostoru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová

 obsazeno (přihlášení lze v tuto chvíli jako náhradník)

Více info

Praxe jemné jógy 2x denně: synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Vybrané večery pak navíc zpěv manter s harmoniem, kakaový rituál a Tandava.

Dále si můžete užít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, do Boubínského pralesa aj.

Nově možnost i systemických konstelací s Tomášem Vojvodou (absolvent kontelačního výcviku u Jana Bílého) – podle zájmu.

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší)

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

Kontinuum movement je tzv. praxe tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.  

 

Těšít se tedy můžete na jógové prázdniny pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje a vnitřní sílu. 

Kurzovné:  3.300 Kč

Pokud se hlásíte v páru nebo jako skupina více přátel či rodina, můžete využít slevu na kurzovném 300 Kč/os

 

Kurzovné „early bird“ při příhlášení do 30.5.2022 je 2.900 Kč 

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4750 Kč za 5 dní pobytu (4 noci)

 

Termín:

3.8. – 7.8. 2022

 

Začínáme ve středu v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka) 

 

 

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

Přihlášení ZDE

Tichý retreat pro vnitřní rovnováhu 

~ jógově-meditační usebrání na usedlosti Lozice

9.9. – 11.9. 2022

Víkendový meditačně-jógový pobyt v přírodě na usedlosti Lozice s blížící se podzimní rovnodenností na téma vnitřní rovnováhy

Vede Dagmar Volfová 

Více info

 Tiché usebrání – cesta do svého nitra v čase končícího léta. S blížící se podzimní rovnodenností přináší téma rovnováhy světla a tmy, uznání celistvosti ….a péči o svou osobní vnitřní rovnováhu. Ta je jedinečná pro každého z nás. 

 
Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy.  
 
Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.  
 
Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/
 
Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.
 
Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší, víkendové, v menší skupince. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.
 
Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.
 
 
PROGRAM RETREATU
 
Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.
 
Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí a po večeři se začínáme nořit to ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor.
 
Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační bloka před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe. Po večeři dle chuti pohybová meditace Tandava.
 
V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.
 
Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.
 
Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem (meditace při chůzi v přírodě – dovolí -li počasí, pohybová meditace).
Není nutné sedět stále na zemi, pokud s tím vaše tělo nesouhlasí.
 
Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.
Ubytování je na usedlosti Lozice, což je krásný prostorný dům ze 17. století, kde jsou větší pokoje (není možnost bydlet na jednolůžkovém pokoji), pokoje ovšem jsou s různými zákoutími, tj. je možnost mít i soukromí. Navíc se retreat koná opravdu v tichu, tj. nebudou vás rušit hovory spolubydlících.
 
Doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.
 
Adresa: Usedlost – statek Lozice, Lozice 32, 538 54 Lozice
 
Strava je místní, usedlost nabízí i ​vlastnoručně vyrobený sýr, kváskový selský chléb z tradiční pece na dřevo, místní zeleninu. Staré cesty jídla, které je čisté. Na usedlosti se vaří excelentně vegetariánsky. Všechna jídla jsou formou švédského stolu.
 
Kurzovné:  2900 Kč
(při přihlášení do 30.6. 2022  „early bird“ cena 2600 Kč)
 
Ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 1800 Kč, platí se v hotovosti na místě.
 
Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.
 
 
Lektorka:
 
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)
 
Dáša – Kala absolvovala mnoho meditačních retreatů v Indii a Thajsku obvykle v délce 8 – 35 dní a má svou každodenní praxi, kterou předává dále.
 
Tento retreat je možností jak ticho ochutnat a snad si jej také zamilovat. Může nám to mnoho přinést i v běžném životě. Neb meditace není něco, kam unikáme, ale cesta integrace našeho nitra pro život v tomto světě.

Duševní lázně a strom života

Podzimní retreat ve Svaté Máří

 27.10. – 30.10. 2022

Prodloužený víkend od čtvrtečního odpoledne do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví   (pátek 28.10. je státní svátek)

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu

Celistvost a sebepřijetí

Duševní lázně, strom života a laskavé usazení ve vlastním těle. To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy a kontinuum movement

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová 

Více info

 Duševní lázně, strom života a laskavé usazení ve vlastním těle. To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy a kontinuum movement. 

Tento víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů.   Až skrze přijímání své matérie, těla a původu jsme celiství a můžeme růst. V esenci jde o přijetí své existence na Zemi a přijetí svého těla. Teď a tady. Toho co je, tak jak to je. Ne náhodou jsme vybrali toto téma v čase státního svátku vzniku naší republiky. Často jsme ale propojeni s mnoha místy i zeměmi, naše kořeny i cesty duše mohou být doslova mezinárodní. K celistvosti vede tedy i přijetí svého původu, svých kořenů a toho, odkud jsme vzešli. Ze silných kořenů rosteme. Jen skrze propojení se zemí a kořeny může koruna našeho stormu života dosahovat až do nebeských výšek.

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy 2-3x denně: synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc zpěv manter s harmoniem, kakaový rituál a jemná večerní meditace Tandava či jóga nidra.

Dále si v rámci otužování můžete užít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, do Boubínského pralesa aj.

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V pátek ještě navíc meditativní praxe před obědem a v sobotu večerní Tandava.

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

Kurzovné: 2.900 Kč „early bird“ při příhlášení do 30.6.2022

(poté je kurzovné 3.300 Kč)

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 3550 Kč za 4 dny pobytu (3 noci)

Termín: 27.10. – 30.10. 2022

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka) 

 

 

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

Přihlášení ZDE

Vnitřní dítě  konstelace a jóga insp. kontinuum movement 

PRAHA, centrum K3 na Karlově náměstí

Vede Dagmar Volfová a lektor systemických konstelací Jan Bílý

Synergie konstelační práce a jógy inspirované kontinuum movement pro uvolnění proudění energie a živé vody v nás.

Nový termín na 2023 zveřejníme se začátkem roku

nebo pište o info na dasa@simhayoga.cz

Více info

Jaké by to bylo spojit se s tou částí v nás, která zvědavě zkoumá okolní svět s odvahou dětem vlastní? Bez přehnané kritiky k sobě?
Zabydlet se sami v sobě?

Systemické konstelace na otázky spojené s naším obrazem dětství a vnitřního dítěte provází Jan Bílý (www.konstelace.info), jemné „vtělování“, uvolňování a seznamování s vnitřním dítětem a jeho kvalitami skrze tělo a probouzení vlastní bio inteligence vede Dagmar Volfová (Kala Aryavrat).

Od počátku života jsme zažili mnohé, utvářelo to naši osobnost, něco nám slouží k radosti a užitku, něco možná ne. Ledacos starého nefunkčního můžeme jemně a laskavě rozpouštět a uvolňovat přímo z těla, z našich buněk díky velmi jemným technikám jógy inspirované kontinuum movement, pomáhá i umění nadhledu, které přinášejí konstelace vedené s lehkostí Janovi vlastní.

Přijďte se seznámit a objevit své zdravé vnitřní dítě. Zažít radost, lehkost, zvědavost i odvahu prostě BÝT.

Cena: 3.500 Kč

11.6. – 13.6. 2021

Časy:
pátek 17:00 – 20:00
sobota: 9:30 – 18 h,
neděle: 9:30 – ca. 16:00

Místo: K3, Karlovo náměstí 3, Praha 2

 

Přihlášení ZDE

HOJNOST a blaho-být

Konstelace a jóga pro uvolnění proudění energie

Jaké by to bylo naladit se na Hojnost ve svém životě a nechat ji proudit?

Připojte se na pobyt v ráji kousek od Prahy s jedinečným propojením konstelací a jógy. Konstelační vhledy vám objasní skryté vzorce chování a vše budeme pak integrovat a uvolňovat přes tělo při tantrické józe inspirované kontinuum movement pro uvolnění proudění energie. Celistvost a sebepřijetí s tématem blaho-být a otevírání se HOJNOSTI.

Vede Dagmar Volfová a Jan Bílý

Víkend pro ženy, muže i páry

AKTUALIZACE: seminář přesouváme na rok 2023

(máte-li o něj zájem, napište nám, pošleme info jakmile budeme mít nový termín a místo) 

Více info

Zajímá vás, jaké by to bylo otevřít se hojnosti a pocitu blaho-být? Zažít ten pocit, který otevírá nové možnosti a navrací nás ke své esenci?

Skrze prožitek se mnohé z nás může naladit a případně i změnit, pokud si to dovolíme.

 

Začínáme v pátek v 17h a končíme v neděli okolo 16h

 

Konstelačně-požitkový seminář s Dášou Volfovou a Janem Bílým v ráji

 

Co nám zabraňuje žít v pocitu hojnosti?

Asi si řeknete – to je jednoduché. Já prostě tu hojnost nemám. Ale tak tomu není. K ne-hojnosti (popřípadě pocitu, že musíme hodně pracovat, že si to a to nemůžeme dovolit, že…) jsme byli vychováni. Tento pocit jsme převzali – třeba od našich předků nebo jistých lidí, na které jsme se v průběhu našeho života orientovali.

 

A jak se k hojnosti můžeme opět “propracovat”?

Především skrze uvědomění si souvislostí a převzatých přesvědčení. V tom nám můžou systemické konstelace velice pomoci. A pak – dovolit si “nepracovat”. A to je docela těžké. Vždyť mnoho z nás vnímá právě osobnostní rozvoj jako “práci” (byť ne v korporátu, ale na sobě).

 

To nejdůležitější slovo v předchozím odstavci je “dovolit si”.

A právě toto “dovolení” je základem našeho semináře. A tak vás zveme na neobyčejný, skoro bychom mohli říci “rozmazlovací” víkend, ve kterém sice občas (v konstelacích) budeme něco “řešit”, ale především si (v jemné józe a kontinuum movementu) budeme užívat a uvolňovat proudění energie. Navracet se ke své přirozenosti. A tím přepíšeme naše vzorce “neužívání si” . Popřípadě upevníme pocit hojnosti. A také si vychutnáme skvělé ubytování a úžasně dobrou vegetariánskou stravu.

 

Seminář pořádáme pouze jednou do roka, takže – toto si prostě nemůžete nechat ujít. 🙂

 

Seminář je vhodný pro jednotlivce i páry

Kurzovné:  4000,- Kč /os

 

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

 

Přihlášení ZDE

Jógový hotel kouty víkend v hotelu Kouty

 Hotel Kouty, Rejčkov 20, Ledeč nad Sázavou

víkendový jógový pobyt v přírodě Vysočiny

vede Dagmar Volfová a Martin Fajka

přeloženo na jaro 2022 (termín upřesníme na začátku roku 2022)

Více info

Zveme Vás na letní prodloužený jógový víkend v klidném a krásném prostředí hotelu Kouty (www.hotelkouty.cz) – místo rovnováhy v přírodě v srdci České republiky.

Józe se budeme věnovat v nově postavené hale, která je k této činnosti jako stvořená. V ceně pobytu: polopenze, ubytování, 4 lekce jógy s Dagmar Volfovou a Martinem Fajkou.

Cena na osobu 3 700 Kč

 

Překládáme na jaro 2022 o novém termínu budeme informovat zde.

Závazné přihlášky na: info@martinfajka.cz.

Podrobnější informace o této akci jsou na www.martinfajka.cz.

Můžete se těšit na JIN i JANG.

Mužský i ženský princip v józe i v životě.

Těšíme se na vás!

Jóga s Dagmar Volfovou

Jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga. Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

Lektorka:
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Uvolňující techniky kontinuum movement zvědavě zkoumá čtvrtým rokem a studuje je na Somatische akademie v Berlíně. Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě.
www.simhayoga.cz

Jóga s Martinem Fajkou

Plynulá a jemná poweryoga (power of yoga) je jógová praxe, jejíž základem je vědomý dech a bezpečné nastavení těla v ásanách. Pozornost je směřována k dechu a jemnému energetickému plynutí v jednotlivých pozicích. K tomu všemu přidáme jemné dechové techniky pranájámy a vytvoříme tak dohromady jemnou jógovou cestu s pozorností a směřováním k sobě samým.

Lektor:

Martin Fajka vede lekce o jógové semináře se zaměření na powerjógu, je také certifikovaným lektorem jógy pro zdravá záda. Vychází ze své osobní praxe a kontinuálního vzdělávání v oblasti jógy. Klade velký důraz na bezpečnou, jemnou a udržitelnou jógovou praxi. Je lektorem na jógových akcích: Yoga Camp; Dance Spring Festival Ostrava 2020, Kongres jógy v Piešťanoch 2020.
www.martinfajka.cz

 

Jóga, Tantra a Konstelace

 Centrum Živá voda, Kohoutov (u Jaroměře)

v termínu 20.-23.5.2021 ZRUŠENO z důvodu opatření vlády

————

Seminář vede Dagmar Volfová a Jan Bílý a můžete se tedy těšit na jedinečné propojení konstelačních vhledů, které vám objasní skryté vzorce chování a vše budeme pak integrovat a uvolňovat přes tělo při tantrické józe inspirované kontinuum movement pro uvolnění proudění energie. Celistvost a sebepřijetí.

Nechcete se už babrat donekonečna ve svých emočních zraněních? Vězte, že i osobní rozvoj může být zábava a léčení vztahů může probíhat i s lehkostí.

Specialitou tohoto semináře je praxe autentické tantry pravé ruky: tvoření yantry, tedy obrazce posvátné geometrie pro harmonii mužského a ženského principu a ohnivý rituál yagna pro podporu a léčení srdce a harmonie ve vztazích. Tuto praxi Dáša po letech studií v Indii přivezla do ČR a vede pouze jedenkrát za rok, ano, právě na tomto semináři. Tak jej nepromeškejte.

Více info

Jóga, tantra, konstelace: Setkání Bohyně a Boha v nás

Systemické konstelace na otázky spojené se vztahy partnerskými, rodinnými i vztahu sám k sobě provází Jan Bílý, tantrajógu, jemné „vtělování“, uvolňování skrze tělo, probouzení vlastní bio inteligence a rituály tantry pravé ruky vede Dagmar Volfová (Kala Aryavrat).

Termín: 20. – 23. 5. 2021

Začínáme ve čtvrtek v 17h a končíme v neděli okolo 16h

Cena: 4500,- (cena pro pár 7800,-) bez ubytování a stravy.*

Místo konání: Živá voda, Kohoutov (u Jaroměře)

Seminář je vhodný pro jednotlivce i páry.

 

Potřebujete už konečně vyrazit do přírody a zažít neobyčejný víkend ve spojení sami se sebou?

Toužíte po zkvalitnění vztahů v rodině či se svým partnerem? 

Připojte se na živý a tvořivý víkend v nádherném centru Živá voda.

 

Přihlášení ZDE

 

V našem pojetí jógy, tantry a konstelací se tyto tři metody nabízí jako ideální spojení pro každého, koho zajímá osobní rozvoj nejen své duchovní stránky, ale také uzemněný a integrovaný v těle. Tak aby to vše bylo přínosem pro náš každodenní život.

Jóga znamená propojení a toho není nutné dosahovat ve formě preclíku na jógamatce. Můžete se tedy těšit na jiné pojetí praxe. Dagmar Volfová, lektorka tantrické jógy a tradiční tantry, bude účastníky provázet skrze jemná a nepříliš náročná, na vnitřní prožitek orientovaná cvičení. Díky nim se uvolníte a vrátíte sami k sobě. Být „u sebe“ nám pomáhá při komunikaci s našimi blízkými, při rozhodování i prostém zvládání každodenních povinností, které každý máme.

V rámci semináře se tedy při jednoduchých cvičeních budeme zabývat tím, jak se uvolnit a otevřít zdravému proudění energie v nás. Budeme tak probouzet i moudrost našeho těla, které umí rozpouštět i staré napětí, které si v sobě nosíme, „měkčit“ naše srdce, abychom se uměli beze strachu otevřít lásce i nastavovat si zdravé hranice ve vztazích.

V konstelacích vytvoříme pod vedením Jana Bílého bezpečný a podporující prostor, ve kterém zažijeme a pochopíme skryté souvislosti překážek našeho růstu a důležitost našich kořenů pro „vztahy třetího stupně“. To jsou takové vztahy, kde dokážeme naplno milovat a zároveň toho druhého nepřipoutat. Být sami sebou i ve vztahu s druhými.

A TANTRA?

Tantra se stala velice módní záležitostí a pod tuto „deštníkovou značku“ se v dnešní době skryje mnohé. Slovo tantra vystihuje propojení a cestu k esenci. V našem pojetí znamená tantra především přijetí toho, co je a jak to (skutečně) je.

 

 

Tradiční tantra, která pochází z Indie a kterou tam Dáša 6 let studovala, pracuje s mantrami, ohnivými rituály yagna, a také yantrami, obrazci posvátné geometrie. Co to je tedy tradiční tantra a tantra pravé ruky, budete mít možnost poznat i na tomto semináři. Zažijete ohnivý rituál yagna s mantrou pro harmonii ve vztazích a léčení srdce a společně vytvoříme yantru, obrazec posvátné geometrie pro rovnováhu mužského a ženského principu. Tyto prastaré rituály nesou velmi mocnou tradici, kterou Dáša přivezla do ČR a sdílí pouze jedenkrát do roka. Ano, právě na tomto semináři, tak jej nepromeškejte.

 

 

 

A co je to „partnerství třetího stupně“?

V partnerství třetího stupně hledáme především svobodu, která ale nevylučuje hlubokou intimitu a partnerské vazby. Jdeme-li příliš do těla, sestoupíme-li do nižších čaker, riskujeme ztrátu světla a ducha. Na druhé straně omezením pouze na duchovno, tj  „pohyb vzhůru“ s opomenutím kořenů – té materiální část naší pozemské existence – přitahujeme spirituální pýchu a odpojujeme se od toho, co je jednoduché, normální, světské.

Tantra je o komplexnosti, integraci a přijetí.

A proslulý výrok Herma Trismegista „Jak nahoře, tak dole“ by mohl stát v každé původní tantrické knize.

 

V tomto semináři se společně podíváme na téma návratu ke kořenům, abychom mohli postoupit v našem vývoji do „esenciální duše“ a realizovat tak naše „pokročilá partnerství“. Součást bude také ohnivý ceremoniál yagna, konstelace na rodinnou i párovou tématiku a relaxační a transformační pobyt v krásném prostředí s přáteli.

 

Těšíme se na vás – Dáša a Jan

 

Přihlášení ZDE

 

—-

více o tantrajóze na: www.simhayoga.cz
více o konstelacích na: www.konstelace.info

 

*ubytování je v krásném novém centru Živá voda, který má na pozemku potok a vedle je také les. Strava je luxusní vegetariánská, plná penze včetně čaje a dezertů.

Cena ubytování a stravy od čtvrtka do neděle: 2640 Kč, hradí se v hotovosti na místě.

 

Namasté

Sledujte mě

Share This