Víkendové retreaty a semináře

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA a kontinuum movement

Připojte se na víkendové akce a retreaty na krásných místech v přírodě

či seminář v Praze

Jarní retreat ve Svaté Máří

s rituálem probouzení životní síly

18.4. – 21.4. 2024

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního podvečera do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

Probouzení se do jara ve své jedinečnosti a síle

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová, harmonizační rituál probouzení životní síly povede Klára Marušincová

Více info

Probouzení se do jara ve své jedinečnosti a síle

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a sebejistoty díky jemným somatickým praxím

Skrze pomalý vědomý pohyb i spočinutí se naučíte pečovat o svou energii a směřovat svou pozornost tak, abyste se cítili v klidu a v bezpečí sami se sebou – ve vlastním těle. Díky tomu roste naše kapacita řešit běžné životní situace a také nastavit si hranice.

Umění zdravě si nastavit hranice ve vztazích – ať už v rodině, partnerství nebo v práci je také zásadní pro to, aby nám neutíkala životní energie

Tento víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů 

Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm nalézáme osobní rovnováhu a vnitřní klid, kde můžeme spočinout

…a umíme se tam pak znovu navracet i v každodennosti

 

Co vás na retreatu čeká?

Jemná praxe pro probouzení energie a vědomí

až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu):

~ synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement (jóga terapie najemno pro rozpouštění starých zamrznutí v těle, vyživená páteř, psoas a uvolnění proudění životní energie ~ rozšíření vědomí do těla a zdravé hranice),

~ tématická konstelační cvičení – konstelační náhledy (hravou formou a s lehkostí pro hlubší pochopení některých našich postojů a vzorců chování)

~ praxe bhakti jógy – zpěv bhadžanů a manter s harmoniem (výživa pro srdce a otevření hlasu),

~ tanec čaker pro rozproudění energie (aby Šakti mohla proudit a probouzelo se vědomí Šivy)

~ jemná pohybová meditace Tandava – tanec Šivy pro rozšířené vědomí a léčení srdce (z praxe kašmírského šivaismu)

~ irský keltský rituál Saol pro probouzení jedinečného potenciálu a životní síly (povede v sobotu večer terapeutka a konstelářka Klára Marušincová)

Součástí bude i tichý den (nebo alespoň půlden), abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou. Praxe bude probíhat jako jiné dny, ale ve společném prostoru a při jídle si užijeme více sami sebe a přítomnost klidu. 

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný – kdykoliv můžete nějakou část vynechat a užít si čas v přírodě nebo prostě spočinout

Dále si dle chuti můžete užít koupání v zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na jarní procházku do Boubínského pralesa aj.

Nově je tu stojí i speciální meditační titanová pyramida Zlatonka.

 

Pro koho je retreat určen?

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

Praxe není fyzicky náročná a není nutné mít zkušenosti přímo s jógovým cvičením –  esence praxe není v praciznosti jógových pozic.  Je ale nutné mít zájem o sebe, svůj vnitřní prostor neb jemné somatické praxe vás povedou k Sobě.

Retreat je vhodný čas pro osobní regeneraci.

 

 Jak probíhá společná praxe?

V nádherném sále s dřevěnou podlahou a výhledem do přírody. 

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří budeme jemně a vědomě rozhýbávat energii v těle. Lekce jsou v rozsahu 60- 120 min. Konstelace probíhají navíc v pátek před obědem. Můžete se těšit i na oblíbenou Tandavu a pro zájemce i tanec čaker v sobotu.

Pohybová praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

V sobotu večer proběhne harmonizační rituál a pokud počasí dovolí sejdeme se i venku u ohně.

 

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

 

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených ranních pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 Tématicky se zaměříme i na to, jak zdravě pečovat a svou energii a nastavovat si hranice, aby nám neutíkala životní energie.

(více na téma Smylu-plnost hranic viz nový článek na blogu)

 

Rituál životní síly Saol

Jaro je prostoupené pučícím životem, nasycené zdravím, potenciálem, znovuprobuzením. A ač to vše zní velmi vzletně, tento rituál bude velmi praktický, jemný, k oživení našich vnitřních zdrojů a k podpoře čerstvého zdravého těla. A to nehledě na věk :-).
Při své šamanské praxi vycházím z inspirace holandského šamanského učitele Daana van Kampenhouta, z keltské tradice, která je mi někdy tak blízko, až mne to překvapí a hlavně a především z přírody a z kruhu 4 směrů.
Na co se tedy můžete těšit? Na povídání, které vás uvede do obrazu rituálu, na zvuky bubnu a zpěvu, na vnitřní obrazy, na oheň a hlavně …na kontakt se sebou a s životem v nás.  Juj, na to se těším i já, Klára Marušincová (www.klara-mar.cz)
 
 Lektorky:

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Před dvanácti lety ji cesty zavedly poprvé do Indie, která v mnohém změnila pohled na život i praxi jógy. Studovala zde tantrickou hatha jógu a Indie se stala i jejím druhým domovem (nejen) pro šestiletá studia autentické tantry pravé ruky (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). V Indii vedla i jógovou školu. Kromě různých přístupů k józe praxi prohloubila jedinečná metodika Continuum movement, kterou studovala mj. pět let na Somatische akademie Berlin.
Hraje na harmonium, má ráda hořkou čokoládu a čas v přírodě, píše články o cestě světlem i stínem a přes deset let provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

 

Klára Marušincová:
„Jsem psychoterapeutka a konstelářka. Ale nejvýstižněji se cítím jako překladatelka. Kromě toho, že miluji cizí jazyky, tak jádrem mé práce je propojování různých světů, tak, aby si mohly porozumět a setkat se ve větší blízkosti. V praxi rodinné psycholožky překládám svět dětí do světa dospělých a obráceně. V mé šamanské praxi přináším obrazy z rituálů do našeho moderního světa. A věřte, že to funguje i obráceně, protože ten nehmotný svět je zvědavý na ten náš 🙂  Jsem velmi vděčná, že na tomto retreatu budu moci spolu-tvořit rituál Saol. Spolu s vámi a úchvatným duchem místa ve Svaté Maří.“

 

~~~~~~~~~~~~~~

Kurzovné: 4300 Kč

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4500 Kč za 4 dny pobytu (3 noci)

 

Termín: 18.4. – 21.4. 2024

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

Pokud nemáte vlastní dopravu, pomůžeme propojit případné spolujízdy nebo lze dorazit autobusem do Vimperka.

~~~~~~~~~~~~~~

A jaké jsou zkušenosti ze seminářů?

„Jsem naprosto nadšená, nad tou transformací a tím, co v sobě pozoruji za změny. Cítím i rozdíl v terapiích a jsem i více nacítěná na sebe. Hlava už není tolik v popředí a nej myšlenka pro mě nemít lineární cíl. Dovolim si říct, že ty jsi tím posledním dílem do skládanky mého učení, porozumění sobě samé i v mé profesi. Necítím změnu jen na této úrovni, ale i na té nejhlubší nejintimnější. Žádné cvičení, přístup mě tak nezměnil, jako tvé vedení. Ráda tě poslouchám, je mi příjemný tvůj hlas i projev a naprosto si to užívám s tebou.“
~ Silvie

„Milá Dagmar, tvé kurzy jsou balzámem pro tělo i duši.
Tekutost proudí skrze bolavá místa a krásně je rozpouští. DÍKY“
~ Lucie

 

„Continuum Movement mi pomáhá objevovat sama sebe a dává mi možnost více cítit sama sebe. Často jsem jen tak plynula se svým tělem, a pak se cítila víc u sebe, lehčí psychicky i fyzicky, prostě víc v pohodě:). Čím více se uvolním, tím více si uvědomím, jak moc jsem byla stažená a že jsem se vlastně vůbec necítila. Jsem z celého konceptu stále nadšená.
Moc Vám Děkuju za Vaši Laskavost a Láskyplný Přístup.“
~ Jitka

 

„Děkuji Dáši, ano, tato praxe je velmi to ono, mnohovrstevnatá, vyplavující, odkrývá to co bylo zapomenuto, zázrak těla…celého Vesmíru.

Děkuji za Tvoji cestu, že jsi mohla dojít až sem a děkuji za sdílení a nabízení toho co jsi poznala. Jsme takoví archeologové 🙂

Vím, že hledám hluboké poznání, či spíše pravdu o životě, a jednou z ní je i toto: nechat Vesmír, mé tělo činit zázraky…“

~ Renáta

 

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete. Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“
~ Petr

 

„Bylo to krásné. Objevuji nové světy a to mám ráda.“
~Ivana

 

„Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
Díky!“
~Petra

 

„Děkuji Vám za skvělý seminář. Spoustu věcí jsem si díky Vám srovnal. Od semináře téměř denně cvičím pozdrav slunce, podle videa, které máte na youtube. Moc se nám s přítelkyní líbí, s jakým nadšením říkáte mantry, každé slovo opravdu pohladí duši.“

~ Tomáš

 

„Bylo to intenzivní, i když zdánlivě nečinné. To podstatné se totiž děje/dělo hluboko v nás. Děkuji Dáši za průvodcovstvi komnatami mého nitra.“

~ Petra

 

~~~~~~~~~~~~~~

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

 

Přihlášení ZDE

Jarní probouzení tekutinového těla

Neděle 24.3. v Praze

 

 

Jednodenní retreat pro jarní osvěžení a probouzení energie

Díky praxi tekutinového těla opečujete do hloubky i páteř, psoas a kyčle

Pří-jemný čas spočinutí pro vyživení sebe sama a napojení na své zdroje

v krásném světlém prostoru Blízko sebe (Praha-Modřany) vede Dagmar Volfová

Více info

Po delší době vypisuji seminář v Praze

~ jednodenní retreat, kde můžete spočinout, vyživit své vnitřní zdroje a s jemností se probouzet i do čerstvě přicházejícího jara

To vše tentokrát v krásném vzdušném a světlém prostoru Blízko sebe

Společně se budeme věnovat praxi tekutinového těla – kontinuum movement a velejemné tantrické hatha józe, dále se můžete těšit na Tandavu, bohybové meditace a jako koření i špetku bhakti jógy – bhadžán
~ vše vedené jako rituál pro uvolňování energetiky.

Setkáme se první jarní neděli po jarní rovnodennosti s tématem vnitřní rovnováhy a výživy pro své zdroje

 

Naše tělo je pro nás základní zdroj, budeme tedy skrze jemné praxe probouzet jeho potenciál zdraví a sebeléčení, který pramení z hlubokého spojení s Klidem, ke kterému se můžeme „prozvučit“ a jemně propracovat skrze „tekutý mikropohyb“ – velmi malý, ale vyživující pohyb těla.

 

Jaká bude praxe?

Jemná jógová terapie – tantrická hatha jóga (bez nutnosti výkonu a preclíkových pozic ) v propojení s kontinuum movement, které díky zvuku, vědomí v těle a jemnému intuitivnímu pohybu probouzí naše tekutinové tělo. Vyživujeme se tak až do buňek.

 

Obzvláštní péči dopřejeme hlubokým bederním svalům – psoas, kterému se přezdívá sval duše a také bránici, kyčlím a pánevnímu dnu. Aby náš život měl šťávu a my se možná ještě lépe a více v klidu uměli pohupovat na jeho vlnách.

 

Užijeme si i oblíbené šťavnatění páteře, aby i naše „energetická dálnice“ byla vyživená a svěží.

 

Těšit se můžete i na další pohybové meditace, oblíbené pozdravy slunce se zpíváním manter a odpoledne navíc špetka bhakti jógy skrze bhadžán – zpěv manter s harmoniem.

 

Budeme i hluboce a vědomě relaxovat. Vlastně především, aby se energie mohla probouzet.

 

Protože na podzim a v zimě spočívající a čekající semínka na jaře dostávají inspiraci a prostor pro to, aby začala klíčit a růst.

 

Naše setkání je čerstvě s příchodem tohoto blaho-dárného období a já se na společnou oslavu JARA již moc těším!

Dagmar Volfová ~ Kala Aryavrat

~~~~~~~~~~~~~~

Neděle 24.3. 10-17h s pauzou na oběd

Místo: studio Blízko sebe
K dolům 1973/38, Praha 4 – Modřany

CENA:
při včasném přihlášení „early bird“ do 9.3.2024 je 1800 Kč,
poté 2200 Kč

přihlašovací formulář zde

 

Lektorka: Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také 5 letých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii a na Bali.

Více informací, semináře, články o cestách světlem i stínem a také cesty do magických míst uvnitř i ve vnějším světě najdete na: http://www.simhayoga.cz

 

~~~~~~~~~~~~~~

 

A jaké jsou zkušenosti účastníků z uplynulých akcí?

 

„Milá Dagmar, tvé kurzy jsou balzámem pro tělo i duši.
Tekutost proudí skrze bolavá místa a krásně je rozpouští. DÍKY“
~Lucie

 

„Continuum Movement mi pomáhá objevovat sama sebe a dává mi možnost více cítit sama sebe. Často jsem jen tak plynula se svým tělem, a pak se cítila víc u sebe, lehčí psychicky i fyzicky, prostě víc v pohodě:). Čím více se uvolním, tím více si uvědomím, jak moc jsem byla stažená a že jsem se vlastně vůbec necítila. Jsem z celého konceptu stále nadšená.
Moc Vám Děkuju za Vaši Laskavost a Láskyplný Přístup.“
~Jitka

 

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete. Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“
~Petr

 

„Bylo to krásné. Objevuji nové světy a to mám ráda.“
~Ivana

 

„Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
Díky!“
~Petra

„Dáši, děkuji moc za krásnou lekci, cítím se jako znovuzrozena a plná sil.“
~Bára

~~~~~~~~~~~~~~

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka.

 

Přihlášení ZDE

Letní retreat ve Svaté Máří

18.7. – 21.7. 2024

 

Šiva a Šakti sádhana

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního podvečera do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu s praxemi kašmírského šivaismu a šakti sádhany

Vede Dagmar Volfová a vzácný host z Indie: Marie Meera Karanath

 

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet.

Tento prodloužený víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů. Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid.

 

 Co vás na retreatu čeká?

~ synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement (jóga terapie najemno pro rozpouštění starých zamrznutí v těle, vyživená páteř, psoas a uvolnění proudění životní energie ~ rozšíření vědomí do těla, umění pozorovatele),

~ tématická konstelační cvičení – konstelační náhledy (hravou formou a s lehkostí pro hlubší pochopení některých našich postojů a vzorců chování)

~ praxe bhakti jógy – zpěv bhadžanů a manter s harmoniem (výživa pro srdce a otevření hlasu) s Dášou i Maruškou

~ jemná pohybová meditace Tandava – tanec Šivy pro rozšířené vědomí a léčení srdce (praxe kašmírského Šivaismu)

~ zpěv bhadžanů a manter s harmoniem   (hraje Dáša i Maruška „po Indicku“ tj. můžete se těšit na rozšířený bhadžán)

~ Šakti sádhana s Maruškou

~ mantra čanting – tradiční indická praxe s mantrami s Maruškou

~  večerní satsang s povídáním o józe, tradiční tantře a životě v Indii

Součástí bude i tichý den (nebo alespoň půlden), abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou. Praxe bude probíhat jako jiné dny, ale ve společném prostoru a při jídle si užijeme více sami sebe a přítomnost klidu. 

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný – kdykoliv můžete nějakou část vynechat a užít si třeba sami čas v přírodě nebo prostě spočinout

Dále si dle chuti můžete užít koupání v zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na jarní procházku do Boubínského pralesa aj.

Nově je tu stojí i speciální meditační titanová pyramida Zlatonka.

Probouzení se do jara ve své jedinečnosti a síle

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a sebejistoty díky jemným somatickým praxím

Skrze pomalý vědomý pohyb i spočinutí se naučíte pečovat o svou energii a směřovat svou pozornost tak, abyste se cítili v klidu a v bezpečí sami se sebou – ve vlastním těle. Díky tomu roste naše kapacita řešit běžné životní situace a také nastavit si hranice.

Umění zdravě si nastavit hranice ve vztazích – ať už v rodině, partnerství nebo v práci je také zásadní pro to, aby nám neutíkala životní energie

Tento víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů 

Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm nalézáme osobní rovnováhu a vnitřní klid, kde můžeme spočinout

…a umíme se tam pak znovu navracet i v každodennosti

 

Co vás na retreatu čeká?

Jemná praxe pro probouzení energie a vědomí

až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu):

~ synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement (jóga terapie najemno pro rozpouštění starých zamrznutí v těle, vyživená páteř, psoas a uvolnění proudění životní energie ~ rozšíření vědomí do těla a zdravé hranice),

~ tématická konstelační cvičení – konstelační náhledy (hravou formou a s lehkostí pro hlubší pochopení některých našich postojů a vzorců chování)

~ praxe bhakti jógy – zpěv bhadžanů a manter s harmoniem (výživa pro srdce a otevření hlasu),

~ tanec čaker pro rozproudění energie (aby šakti mohla proudit a probouzelo se vědomí šivy)

~ jemná pohybová meditace Tandava – tanec Šivy pro rozšířené vědomí a léčení srdce

~ irský keltský rituál Saol pro probouzení jedinečného potenciálu a životní síly (povede v sobotu večer terapeutka a konstelářka Klára Marušincová)

Součástí bude i tichý den (nebo alespoň půlden), abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou. Praxe bude probíhat jako jiné dny, ale ve společném prostoru a při jídle si užijeme více sami sebe a přítomnost klidu. 

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný – kdykoliv můžete nějakou část vynechat a užít si čas v přírodě nebo prostě spočinout

Dále si dle chuti můžete užít koupání v zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na jarní procházku do Boubínského pralesa aj.

Nově je tu stojí i speciální meditační titanová pyramida Zlatonka.

 

Pro koho je retreat určen?

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

Praxe není fyzicky náročná a není nutné mít zkušenosti přímo s jógovým cvičením –  esence praxe není v praciznosti jógových pozic. Je ale nutné mít zájem o sebe, svůj vnitřní prostor neb jemné somatické praxe vás povedou k Sobě.

Retreat je vhodný čas pro osobní regeneraci.

 

 

Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší).

Praxe je vedená jemně s ohledem na všechny přítomné.

V pátek a sobotu navíc 2 praxe přes den a večer – Tandava, čanting, satsang  a konstelace dle preferencí skupiny

 

 

O čem je šiva a šakti sádhana?

Jemná praxe tantrické jógy s energií čaker, která je oslavou tance Šivy a Šakti uvnitř nás. Vědomí v těle, proudění energie, usazení, hloubka i umění nadhledu a pozorovatele.

Okolo toho, co je Tantra, panuje zejména na západě mnoho nedorozumění.
Tantra je cesta osobního rozvoje, proces sebe-přijetí, integrace všeho, co je uvnitř nás (celý vesmír) ….a rozvoj vědomí i skrze umění pracovat se svou energetikou.  Tak funguje i tantrická jóga. Nejedná se o prvoplánové zaměření na sexualitu. Jde o praxi probuzení a harmonické proudění životní energie. Vědomě plynout životem – neb každodenní život nabízí nekonečné portfolio situací podněcující tanec sil uvnitř nás. Náš osobní kritik rád bodově hodnotí na škále mezi „dobře“ a „špatně“ to, jak si v životě vedeme a podle toho se v nás (a nám) dějí nejrůznější „věci“. Život tady na zemi je Leila – tanec.
Tančí v nás i Šiva a Šakti.
Šiva je princip čistého vědomí – nadhled, meditativní mysl, umění být pozorovatelem vlastního příběhu.
Šakti je živoucí a životní energie v nás. Neustálý pohyb, změna, tvořivá energie.

Smyslem tantry je právě jejich propojení – celistvost.

 

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie. Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné ásany (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla.

Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše
a také pánevní dno a bránici – spolu tvoří živý střed těla a jemná péče tak přináší úlevu od bolestí zad i dalších obtíží.

Těšit se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu

 

~~~~~~~~~~~~~~

Kurzovné:

„early bird“:  snížená cena kurzovného 4300 Kč   (prvních 10 míst)

Plná cena kurzovného je 4900 Kč

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4500 Kč za 4 dny pobytu (3 noci). Strava je kvalitní vegetariánská plná penze (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem).

Termín: 18.7. – 21.7. 2024

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

 

~~~~~~~~~~~~~~

Lektorky:

 

Marie Meera Karanath se narodila v Praze, v Německu vystudovala překladatelství a odtud se prostorově přesunula trochu dál. Před dvanácti lety absolvovala první výcvik v józe, na který navázala studiem jóga terapie, a při němž se také seznámila s jedním ze svých učitelů, svým pozdějším manželem. Spolu mají malou dcerku Gayatri. Společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam v jižní Indii (www.arshayoga.org), která se jógu snaží přiblížit sociálně slabým. Meera je zároveň pořád Marií, která se pravidelně jako vlaštovka vracívá do Čech. Inspirací jsou jí osobnosti od svatých indických mužů až po její babičku a dceru. Jinak ráda pozoruje, konverzuje, píše, zpívá a tančí.

 

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Před dvanácti lety ji cesty zavedly poprvé do Indie, která v mnohém změnila pohled na život i praxi jógy. Studovala zde tantrickou hatha jógu a Indie se stala i jejím druhým domovem (nejen) pro šestiletá studia autentické tantry pravé ruky (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). V Indii vedla i jógovou školu. Kromě různých přístupů k józe praxi prohloubila jedinečná metodika Continuum movement, kterou studovala mj. pět let na Somatische akademie Berlin.
Hraje na harmonium, má ráda hořkou čokoládu a čas v přírodě, píše články o cestě světlem i stínem a přes deset let provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa.

~~~~~~~~~~~~~~

A jaké jsou zkušenosti ze seminářů?

„Děkuji Dáši, ano, tato praxe je velmi to ono, mnohovrstevnatá, vyplavující, odkrývá to co bylo zapomenuto, zázrak těla…celého Vesmíru.

Děkuji za Tvoji cestu, že jsi mohla dojít až sem a děkuji za sdílení a nabízení toho co jsi poznala. Jsme takoví archeologové 🙂

Vím, že hledám hluboké poznání, či spíše pravdu o životě, a jednou z ní je i toto: nechat Vesmír, mé tělo činit zázraky…“

~ Renáta

 

„Jsem naprosto nadšená, nad tou transformací a tím, co v sobě pozoruji za změny. Cítím i rozdíl v terapiích a jsem i více nacítěná na sebe. Hlava už není tolik v popředí a nej myšlenka pro mě nemít lineární cíl. Dovolim si říct, že ty jsi tím posledním dílem do skládanky mého učení, porozumění sobě samé i v mé profesi. Necítím změnu jen na této úrovni, ale i na té nejhlubší nejintimnější. Žádné cvičení, přístup mě tak nezměnil, jako tvé vedení. Ráda tě poslouchám, je mi příjemný tvůj hlas i projev a naprosto si to užívám s tebou.“
~ Silvie

 

„Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete. Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“
~ Petr

 

„Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.“
~Petra

 

„Bylo to krásné. Objevuji nové světy a to mám ráda.“
~Ivana

 

„Děkuji Vám za skvělý seminář. Spoustu věcí jsem si díky Vám srovnal. Od semináře téměř denně cvičím pozdrav slunce, podle videa, které máte na youtube. Moc se nám s přítelkyní líbí, s jakým nadšením říkáte mantry, každé slovo opravdu pohladí duši.“

~ Tomáš

 

~~~~~~~~~~~~~~

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

 

Přihlášení ZDE

  Tichý retreat pro vnitřní rovnováhu

~ jógově-meditační usebrání na usedlosti Lozice

27.9. – 29.9. 2024

Víkendový meditačně-jógový pobyt se začátkem podzimu na Usedlosti Lozice

Vede Dagmar Volfová

Více info

Tiché usebrání – cesta do svého nitra se začátkem podzimu

Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy.  

Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.
 
Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/

 
Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.
 
Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší, víkendové, v menší skupince. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.
 
Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.
 
 
 
Jógová praxe je jemná tantrická hatha jóga s energií čaker propojená s jedinečnou metodou kontinuum movement – praxe tekutinového těla a uvolňování psoatu (svalu duše).
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

 

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených ranních pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších psychosomatických obtíží.   

PROGRAM RETREATU

Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí a po večeři se začínáme nořit to ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor.
 
Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem pohybová meditce a před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe a kontinuum. Po večeři dle chuti pohybová meditace Tandava.
 
V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.
 
Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.
 
Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami či intuitivním pohybem. Nejedná se o retreat, kde byste seděli dlouze v meditačním sedu.
 
 
Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.
Ubytování je na usedlosti Lozice, což je krásný prostorný dům ze 17. století, kde jsou větší pokoje (není možnost bydlet na jednolůžkovém pokoji), pokoje ovšem jsou s různými zákoutími, tj. je možnost mít i soukromí. Navíc se retreat koná opravdu v tichu, tj. nebudou vás rušit hovory spolubydlících.
 
Je-li to pro vás možné, doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.
 
Adresa: Usedlost – statek Lozice, Lozice 32, 538 54 Lozice
 
Strava je místní, na usedlosti pečou i kváskový selský chléb z tradiční pece na dřevo. Staré cesty jídla, které je čisté. Na usedlosti se vaří excelentně vegetariánsky. Všechna jídla jsou formou švédského stolu.
 
Kurzovné:  3300 Kč
Ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 2400 Kč, platí se v hotovosti na místě.
 
 
Lektorka:
 
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)
 
Dáša – Kala absolvovala mnoho meditačních retreatů v Indii a Thajsku obvykle v délce 8 – 35 dní a má svou každodenní praxi, kterou předává dále.
 

Tento retreat je možností jak ticho ochutnat a snad si jej také oblíbit. Může nám to mnoho přinést i v běžném životě. Neb meditace není něco, kam unikáme, ale cesta integrace našeho nitra pro život v tomto světě.


~~~~~~~~~~~~~~

A jaké jsou zkušenosti ze seminářů?

“Chtěl jsem Vám ještě jednou poděkovat za skvělé semináře, které vedete. Je to opravdu mistrovský import tantry do Čech. Je to neuvěřitelně jemné a velmi rychle ty techniky rozšiřují vědomí, otevírají ukryté obsahy, pročišťují a doznívají ještě dlouho po semináři.“
~ Petr

 

„Děkuji Dáši, ano, tato praxe je velmi to ono, mnohovrstevnatá, vyplavující, odkrývá to co bylo zapomenuto, zázrak těla…celého Vesmíru.

Děkuji za Tvoji cestu, že jsi mohla dojít až sem a děkuji za sdílení a nabízení toho co jsi poznala. Jsme takoví archeologové 🙂

Vím, že hledám hluboké poznání, či spíše pravdu o životě, a jednou z ní je i toto: nechat Vesmír, mé tělo činit zázraky…“

~ Renáta

 

„Chtěla jsem Ti moc poděkovat, bylo to skvělé se dostat zase k sobě a potkat se sama se sebou.
Díky!“
~Petra

 

„Bylo to krásné. Objevuji nové světy a to mám ráda.“
~Ivana

 

„Děkuji Vám za skvělý seminář. Spoustu věcí jsem si díky Vám srovnal. Od semináře téměř denně cvičím pozdrav slunce, podle videa, které máte na youtube. Moc se nám s přítelkyní líbí, s jakým nadšením říkáte mantry, každé slovo opravdu pohladí duši.“

~ Tomáš

 

„Bylo to intenzivní, i když zdánlivě nečinné. To podstatné se totiž děje/dělo hluboko v nás. Děkuji Dáši za průvodcovstvi komnatami mého nitra.“

~ Petra

 

~~~~~~~~~~~~~~

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

 

Podzimní retreat ve Svaté Máří

s rituálem Samhainu

25. – 28.10. 2024

 

Prodloužený víkend o pátečního podvečera do pondělí (státní svátek)

na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

Vede Dagmar Volfová a rituál pro Samhain povede Klára Marušincová

více info a možnost přihlášení ji brzy…

 

Letos již proběhlo:

Zimní ztišení a spočinutí ~

Jemný tichý retreat ve Svaté Máří

18.1. – 21.1. 2024 (již proběhlo)

 

~ cesta sebepřijetí ~

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního podvečera do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Čas regenerace a návrat k sobě s tichou částí pro hlubší spočinutí sami se sebou

Zimní zachumlání se do sebe pro výživu svých zdrojů a vnitřního klidu

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová.

 

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle a znovunalézání svého vnitřního klidu, který je pro nás velmi vyživující

…skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy, kontinuum movement – praxe tekutinového těla, uvolňování hlubokého bedernho svalu psoas, Tandavu – meditativní tanec Šivy
a momenty jednoduchého spočinutí na krásném místě … a v Sobě.

 

Téma letošního zimního setkání: CESTA SEBEPŘIJETÍ

Proč je to pro nás cesta?

Máme zažitou představu, jak by měly věci fungovat – jak uvnitř tak venku. Souvisí to s tím, jak jsme byli vychováváni, co tím pádem máme nakódované v našem podvědomí, jaké hodnoty jsme převzali … a v jakých oblastech jsou naše zranění, místa nedosycení a pocity méněcennosti. Nepochopené vzletné duchovní teorie k tomu někdy můžou přispět.

Mnohem cennější než teorie je na cestě sebepřijetí vrátit se k sobě do těla a dovolit si vnímat se. Skrze jemnou praxi a spočinutí integrujeme to, co je, tak jak to je. Je to součástí procesu zrání. Dozráváme k tomu, že můžeme být nedokonalí či ne-výkonní. Postupně si dovolujeme prostě být a to nás navrací k přirozenosti a vnitřní síle.

Pro mne osobně byla velká cesta přijetí nedokonalosti můj život v Indii, vedení jógové školy zde… a také návrat domů do Evropy, studium somatických praxí – vtělení se… a mateřství.

V Indii jsem měla během deseti let možnost studovat různé přístupy u různých učitelů v různých částech téhle nekonečně pestré země. Tantrickou jógu, tantrický buddhismus, tradiční tantru … Každý přístup je něčím jiný a cenný. Mně osobně to dohromady spolu se studiem léčení vnitřního dítěte a somatických praxí tvoří takový můj osobní koktejl, který po letech integrace a trávení a propojení s osobním příběhem žiju a sdílím na retreatech – tak, jak jsem schopná na své úrovni vědomí …a zdá se, že to je k užitku dalším právě na cestě sebepřijetí …a to mne naplňuje.

~ ~ ~

Tento víkend je pozvánkou pro vyživení sebe sama a svých zdrojů skrze jemnou praxi a spočinutí sami se sebou i v tichu 

 

Co vás na retreatu čeká?
 
 
Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc na závěr zpěv manter s harmoniem či večer jemná pohybová meditace Tandava či jóga nidra.
 
 
 
 
Dále si můžete užívat terasu s nádherným výhledem, spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, seznámit se zvířecími obyvateli 
a pro zájemce v rámci zimního otužování lze využít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu. 
Nebo třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na zimní procházku do Boubínského pralesa aj.
 
Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.
 

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂

 

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní  Tandava a v neděli večer rituál Beltain.

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb

a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

 

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

————
 
 
TICHÉ USEBRÁNÍ
 
 
Tiché usebrání – cesta do svého nitra v zimním čase, který je i v přírodě časem zvnitřnění, vyživení, zachumlání se do sebe. Návrat k hloubce sebe sama a vyživení až do kostí. Doslova zakostění a usazení. V těle, v sobě. Pokud si v zimě dopřejeme dostatek odpočinku podobně jako příroda kolem nás, i my pak na jaře můžeme mít větší hojnost energie a svěžesti pro nové probouzení a rozkvétání.
 
Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy a s tím i více energie použitelné tam, kam ji posílat chceme.
 
Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.
Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/
 
 
Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.
 
Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší a v menší skupince než v Indii. Vedu praxi jemné jóga terapie pro tělo i psýché, kontinuum movement – probouzení vnitřní moudrosti těla a jeho sebe-léčivé kapacity, Tandavu – kašmírský tanec Šivy, meditace sebepřijetí a na závěr otevírání síly hlasu s harmoniem.
 
Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.
 
 
 
 
PROGRAM RETREATU
 
Jógová praxe vedená s metodikou kontinuum movement (praxe tekutinového těla) a uvolňování psoatu (svalu duše). Opečujeme i bloudivý nerv a celkově nervový systém.
Jsme-li přetížení a ve stresu, tělo nás ani do meditace nepustí.
Nemůžeme se ani snažit uvolnit. Uvolnění přijde, když si to dovolíme.
 
Praxí bude i jemná tantrická hatha jóga s energií čaker
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží.
 
Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.
Tantra praví, co máme uvnitř nalezneme i venku a co je venku nalezneme i uvnitř. Učíme se tedy být upřímní sami k sobě a přijímat sami sebe ve své celistvosti.
 
Začínáme ve čtvrtek v 17h setkáním a jógovou praxí. V pátek se začneme nořit do ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor. Praxe v pátek bude ráno před snídaní a odpoledne. Po večeři dle chuti pohybová meditace Tandava.
Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační blok a před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe.
 
V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.
 
Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.
Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem.
Nejedná se o meditační retreat, kde byste museli sedět stále na zemi. Program je pestrý, jemný.
 
Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.
 
Doporučuji také třeba alespoň na jeden-dva dny vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.

 

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

Kurzovné, ubytování a strava:

Kurzovné je 4300 Kč

Pokud potřebujete nižší kurzovné, kontaktujte mne na email, můžeme se dohodnout dle možností a kapacity.

Pro vystavení faktury prosím do formuláře do poznámky uvést fakturační info.

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4500 Kč za 4 dny pobytu (3 noci).

Strava je kvalitní vegetariánská plná penze (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem). Vařit nám bude opět skvělá Jamnotri.

 

Termín: 18.1. – 21.1. 2024

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří, končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pokud nemáte vlastní dopravu, můžeme propojit spolujízdy nebo vyzvednout ve Vimperku, kam jezdí autobus.

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě část kurzovného převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

 

Přihlášení ZDE

Podzimní retreat ve Svaté Máří na téma Hojnost

28.9. – 1.10. 2023

(již proběhlo)

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního odpoledne do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví   (čtvrtek 28.9. je státní svátek)

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová.

OBSAZENO (pouze náhradníci)

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly a hojnost (nejen) podzimu.

To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy, kontinuum movement a konstelační cvičení. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet

…a umění otevírání se hojnosti v životě.

 

Tento víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů.   Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid a zažívat opravdový pocit hojnosti.

 

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement, zpěv manter s harmoniem, jemná večerní pohybová meditace Tandava a jako bonus malá konstelační cvičení, která pomohou odhalit, jaký vztah k hojnosti vlastně máme a třeba i to, co nám brání ji naplno prožívat v životě.

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂

 

Součástí bude i tichý den, abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou.

Dále si v rámci otužování můžete užít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na zimní procházku do Boubínského pralesa aj.

 

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní  Tandava a v neděli večer rituál Beltain.

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

 

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

 

 

 

 

Kurzovné:

Při včasné rezervaci je kurzovné 3800 Kč (ještě 2 místa)

později 4300 Kč.

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4350 Kč za 4 dny pobytu (3 noci). Strava je kvalitní vegetariánská plná penze (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem).

Termín: 28.9. – 1.10. 2023

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří (28.9. je státní svátek), končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

 

 

Přihlášení ZDE

 Májové rozkvétání pro ženy

Sobota 20.5. 2023  (již proběhlo)

 

Jednodenní retreat na krásném místě v přírodě kousek od Prahy ~ tentokrát pouze pro ženy

Abychom se mohly v životě rozhodovat v souladu samy se sebou, nevyčerpávaly své zdroje a cítily se ve vnitřní integritě, potřebujeme aby HLAVA – SRDCE – PÁNEV byly v propojení

Přijďte si dopřát čas na sebe v příjemném prostoru, kde budeme rozvíjet laskavou pozornost sama sobě skrze jemné somatické praxe kontinuum movement (probouzení moudrosti tekutinového těla) v propojení s vele-jemnou jógovou terapií (tantrická hatha jóga), vše na májové vlně vnitřního rozkvétání, regenerace a osvěžení

Těšit se můžete i na bhadžán – mantry s harmoniem a pohybovou meditaci Tandava – Šivův tanec v hluboké Přítomnosti, který vyživuje naše srdce

Sobota 20.5. 10 – 17h

V krásném vzdušném prostoru BohuLíbí uprostřed přírody v Bohulibech vede Dagmar Volfová

JIŽ OBSAZENO

Více info
Po delší době vypisuji další jednodenní retreat, kde můžete spočinout, vyživit své vnitřní zdroje a s jemností se probouzet a rozkvétat v májovém čase

Pro nás ženy je velmi důležité vrátit se z přetížené hlavy zpět ke vnímání celého těla. Propojit moudrost pánve, srdce i hlavy.

Abychom byly celistvé.

Skrze velmi jemnou praxi budeme probouzet harmonické proudění energie v těle.

Umožní nám to uvolňovat i zatuhlá místa, tedy rozpouštět stará zamrznutí v nás, ať už v srdci, pánvi nebo jinde.

Návrat do těla a vnitřní propojení přináší celistvost a zároveň i lehčí hlavu a uvolněné tvůrčí myšlení

Sejdeme se hned po novoluní v Býku, které přináší nový impulz pro sebepéči a otevírání se vnímání krásy.

Budeme tedy i samy v sobě vytvářet prostor pro to, co je životo-dárné.

Opečujeme i nervový systém a bloudivý nerv, který propojuje hlavu, krk, hrudník, srdce a další orgány s břichem a pánví. Je také rozpovědný za náš pocit bezpečí a klidu.

Přijďte se ponořit do hloubky sebe sama a dovolit si nerochnit se v dramatech, která zbytečně zahlcují …a jsou návyková pro nervový systém.

Nervový systém je tekutý a umí i hluboký klid, který je pro nás velmi vyživující.
Efekt praxe tekutinového těla je v tomto velmi podobný kraniosakrální terapii.

 

Naše tělo je často dlouhodobě v napětí, nejen stresujícím sitacemi současnosti, ale i proto, že si pamatuje všechny naše životní zážitky. Nestačí tedy jen meditovat nebo jen sportovat, tedy energii „vybíjet“. Je potřeba propojit tělo-mysl i energii v něm. My si to dovolíme skze synergii velmi jemných praxí, které jsou velmi účinné a výsledky pocítíte už po prvním setkání.

Když v sobě vytvoříme více prostoru a propojíme tělo v celek, mohou se dít i malé zázraky.

Tentokrát kurz pouze pro ženy

Potřebujete si na chvíli spočinout sama se sebou, opravdu do hloubky si odpočinout a uvolňovat staré napětí z těla i mysli?

Chcete se napojit na zdroj své síly, abyste si lépe poradily s každodenním životem a našly v něm i více radosti a lehkosti?

Naučit se lépe vnímat své tělo a ženskou podstatu? Co to vlastně je v dnešním přehlceném světě?

Těším se na vás a společný pří-jemný čas

Praxe:

Kontinuum movement  – zvuk a jemný intuitivní pohyb jako cesta k vnímání moudrosti svého těla

~ na jemné jarní vlně roztávání tekutinového těla (uvolnění hlubokého bederního svalu psoas, šťavnatění páteře a praxe kontinuum movement)

~ regenerace a osvěžení v prolnutí s jemnou jógovou terapií tantrické hatha jógy pro harmonizaci energie v našem těle

~ zpěv manter s harmoniem

~ Tandava – Šivův tanec v hluboké Přítomnosti, který vyživuje naše srdce

Cesta z hlavy do srdce a pánve

Měkčení srdce a probuzení vědomí v pánvi pro napojení na svou ženskou sílu a potenciál

Mystika křížové kosti

Péče o nervový systém a bloudivý nerv – nejdelší nerv v těle

Probouzení biointeligence našeho vlastního těla a tím jeho schopnosti samo se  uzdravovat

Hluboké uvolnění a sebe-léčení

Probouzení intuice

Vědomí v těle, nalézání klidu a propojení se Sebou

Návrat ke své síle v jemnosti

Nechat svou vnitřní krásu rozkvést i navenek

Cena za celodenní semiinář je 1500 Kč

Čas: 10 – 17h s pauzou na oběd

Místo: prostor BohuLíbí

adresa: Bohuliby 41

(Kousek na jih od Prahy, dostupné z Prahy i mhd přes Davli nebo Jílové u Prahy, nebo vlakem. Podrobnosti k cestě, možnosti společného oběda a případných spolujízd najdete pak i v registrančím emailu)

Chcete se naladit na svou vnitřní moudrost a rozkvétat?

Přihlásit se můžete přes jednoduchý formulář zde

Pokud by vás zajímala témata Májového rozkvétání pro ženy, ale místo osobního setkání potřebujete časově-flexibilní online, je možno i jako 4 dílný online kurz (4x 2,5h), ve kterém si kromě hojnosti jemné praxe užijete i několik příběhů pro probouzení vnitřní nespoutané ženské síly.

Online kurz Májové rozkvétání najdete tady

Namasté

Sledujte mě

Share This