Víkendové semináře

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA

Na této stránce najdete víkendové akce na různých místech ČR i zahraničí.

 Spočinutí a návrat ke své síle 

22.1. – 24.1. 2021

retreat pro ženy ve Svaté Máří 

Víkend s vodním hadem: synergie kontinuum movement, tantrické jógy, tanec čaker a zpěv manter s harmoniem a pro otužilé třeba i koupání v zahradním jezírku a pro zahřátí bylinková sauna. Retreat pro ženy pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje a vnitřní sílu.

Víkend tentokrát opravdu pouze pro ženy.

V magické krajině pošumaví v krásném novém prostoru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová  

Více info
Relaxační víkend pro ženy s praxí vodního hada:
~ synergie kontinuum movement a tantrické jógy s energetikou čaker
~ jóga nidra, meditace a relaxace
~ tanec čaker a elementů
~ bhakti oslava: zpěv manter s harmoniem
~ pro otužilé třeba i koupání v zahradním jezírku
~ pro zahřátí bylinková sauna
~ well-ness v přírodě
Víkend plný velmi jemné tvořivé praxe pro hluboké uvolnění a probouzení živé vody v těle
~ vyživení sebe sama, podpora sebepřijetí
~ napojení na své zdroje a vnitřní sílu
V magické krajině pošumaví v krásném novém prostoru Dvůr Svatá Máří

~ ~ ~ ~

Proč praxe vodního hada?

Za více jak desetiletou praxi jógy, ke které se přidala tradiční tantra a posledních pět let i kontinuum movement se z toho všeho tvoří něco nového. Ctím systémy, ze kterých jsem „vyrostla“, které mi mnohé daly, jsou to kvalitní základní kameny. Ale zároveň si uvědomuji, že moje současná práce do žádného systému už nezapadá. Prostě se to prolíná.

Tantrická jóga, kundalini praxe hadí síly v praxi jógy, možná už téměř bez asán, probuzená vnitřní voda, kraniosakrální pulzace, tekuté tělo a tekutá páteř – prostě VODNÍ HAD.

Synergie všech těch praxí, které v sobě nesu a předávám dále.

Prostě se to děje.

Hada nezastavíš, nezkrotíš, prostě se s ním setkáš, možná pohlédneš do jeho očí a možná tě pak sveze na nová místa …nitra tvého.

Těším se na společné tvoření.

 

PROGRAM RETREATU

Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.

Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

 

Začínáme v pátek v 17h setkáním a praxí a po večeři opět velmi jemnou praxí a jóga nidrou.

 

Sobota je věnována praxi vodního hada – před snídaní tantra-jógová praxe, před obědem tekutý pohybově-meditační blok, po obědě a obědovém klidu meditace (mantra meditace s kundalini mantrou Bohyně) a před večeří delší, ale velmi jemná  praxe vodního hada propojená s tancem čaker. Po večeři jóga nidra.

 

V neděli bude tantra-jógová hadí praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého.

Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.

Program se může jemně měnit podle potřeb a naladění skupiny.

Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem (Tandava-tanec Šivy a tanec čaker). 

Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.

Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.

 

Ubytování je v krásném novém Dvoře Sv. Máří na okraji Šumavy, s nádherným světlým sálem a možností využití bylinkové sauny či otužovacím koupání v zahradním jezírku.

 

Doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu samy se sebou.

 

Adresa: Dvůr Svatá Máří, Svatá Máří (u Vimperka)

 

Strava je místní, excelentní vegetariánská. Plná penze včetně svačiny. 

Závazné přihlášky na: dasa@simhayoga.cz

 

Kurzovné: 

„early bird“ 2600 Kč při přihlášení do 12.12.,

později 2900 Kč

 

Cena ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 1900 Kč, platí se v hotovosti na místě.

 

Přihláška je závazná po zaplacení zálohy kurzovného na účet.

 

Lektorka:

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)

 

Vnitřní dítě  konstelace a jóga insp. kontinuum movement 

5.2. – 7.2. 2021

PRAHA, centrum K3 na Karlově náměstí

Vede Dagmar Volfová a lektor systemických konstelací Jan Bílý

Synergie konstelační práce a jógy inspirované kontinuum movement pro uvolnění proudění energie a živé vody v nás. 

Více info

Jaké by to bylo spojit se s tou částí v nás, která zvědavě zkoumá okolní svět s odvahou dětem vlastní? Bez přehnané kritiky k sobě?
Zabydlet se sami v sobě?

Systemické konstelace na otázky spojené s naším obrazem dětství a vnitřního dítěte provází Jan Bílý (www.konstelace.info), jemné „vtělování“, uvolňování a seznamování s vnitřním dítětem a jeho kvalitami skrze tělo a probouzení vlastní bio inteligence vede Dagmar Volfová (Kala Aryavrat).

Od počátku života jsme zažili mnohé, utvářelo to naši osobnost, něco nám slouží k radosti a užitku, něco možná ne. Ledacos starého nefunkčního můžeme jemně a laskavě rozpouštět a uvolňovat přímo z těla, z našich buněk díky velmi jemným technikám jógy inspirované kontinuum movement, pomáhá i umění nadhledu, které přinášejí konstelace vedené s lehkostí Janovi vlastní.

Přijďte se seznámit a objevit své zdravé vnitřní dítě. Zažít radost, lehkost, zvědavost i odvahu prostě BÝT.

Cena: 3.500 Kč

5.2. – 7.2. 2021

Časy:
pátek 17:00 – 20:00
sobota: 9:30 – 18 h,
neděle: 9:30 – ca. 16:00

Místo: K3, Karlovo náměstí 3, Praha 2

Přihlášky na dasa@simhayoga.cz

Jarní hotel koutyjógový víkend v hotelu Kouty

16.4. – 18.4. 2021

Jarní víkendový jógový pobyt v přírodě Hotel Kouty, Rejčkov 20, Ledeč nad Sázavou
Vede Dagmar Volfová a Martin Fajka

Více info

Zveme Vás na letní prodloužený jógový víkend v klidném a krásném prostředí hotelu Kouty (www.hotelkouty.cz) – místo rovnováhy v přírodě v srdci České republiky.

Józe se budeme věnovat v nově postavené hale, která je k této činnosti jako stvořená. V ceně pobytu: polopenze, ubytování, 4 lekce jógy s Dagmar Volfovou a Martinem Fajkou.

Cena na osobu 3 650 Kč

Závazné přihlášky na: info@martinfajka.cz.

Podrobnější informace o této akci jsou na www.martinfajka.cz.

Můžete se těšit na JIN i JANG.

Mužský i ženský princip v józe i v životě.

Těšíme se na vás!

Jóga s Dagmar Volfovou

Jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga. Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

Lektorka:
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Uvolňující techniky kontinuum movement zvědavě zkoumá čtvrtým rokem a studuje je na Somatische akademie v Berlíně. Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě.
www.simhayoga.cz

Jóga s Martinem Fajkou

Plynulá a jemná poweryoga (power of yoga) je jógová praxe, jejíž základem je vědomý dech a bezpečné nastavení těla v ásanách. Pozornost je směřována k dechu a jemnému energetickému plynutí v jednotlivých pozicích. K tomu všemu přidáme jemné dechové techniky pranájámy a vytvoříme tak dohromady jemnou jógovou cestu s pozorností a směřováním k sobě samým.

Lektor:

Martin Fajka vede lekce o jógové semináře se zaměření na powerjógu, je také certifikovaným lektorem jógy pro zdravá záda. Vychází ze své osobní praxe a kontinuálního vzdělávání v oblasti jógy. Klade velký důraz na bezpečnou, jemnou a udržitelnou jógovou praxi. Je lektorem na jógových akcích: Yoga Camp; Dance Spring Festival Ostrava 2020, Kongres jógy v Piešťanoch 2020.
www.martinfajka.cz

Jóga, Tantra a Konstelace

20.5. – 23.5. 2021

Synergie konstelační práce a tantrické jógy inspirované kontinuum movement pro uvolnění proudění energie a praxe tantry pravé ruky (yantra + mantra = tantra)

V nádherném centru Živá voda v přírodě u vesničky Kohoutov (u Jaroměře)

Vede Dagmar Volfová a Jan Bílý 

Více info

 Jóga, tantra, konstelace: Setkání Bohyně a Boha v nás

Systemické konstelace na otázky spojené se vztahy partnerskými, rodinnými i vztahu sám k sobě provází Jan Bílý, tantrajógu, jemné „vtělování“, uvolňování skrze tělo a probouzení vlastní bio inteligence a rituály tantry pravé ruky vede Dagmar Volfová (Kala Aryavrat).

Termín: 20. – 23. 5. 2021
Začínáme ve čtvrtek v 17h a končíme v neděli okolo 16h
Cena: 4500,- (cena pro pár 7800,-) bez ubytování a
stravy.*
Místo konání: Živá voda, Kouhoutov (u Jaroměře)

Seminář je vhodný pro jednotlivce i páry.

Přihlášky prosíme mailem: dasa@simhayoga.cz

V našem pojetí jógy, tantry a konstelací se tyto tři metody nabízí jako ideální spojení pro každého, koho zajímá vnitřní integrita a celkový, somato-spirituální rozvoj. Jóga znamená propojení a toho není nutné dosahovat ve formě preclíku na jógamatce. Můžete se tedy těšit na na jiné pojetí praxe. Dagmar Volfová, lektorka tantrické jógy a tradiční tantry bude účastníky provázet skrze jemná a nepříliš náročná, na vnitřní prožitek orientovaná cvičení. V konstelacích vytvoříme pod vedením Jana Bílého bezpečný a podporující prostor, ve kterém zažijeme a pochopíme skryté souvislosti překážek našeho růstu a důležitost našich kořenů pro „vztahy třetího stupně“.

A tantra? Tantra se stala velice módní záležitostí a pod tuto „deštníkovou značku“ se v dnešní době skryje mnohé. V našem pojetí znamená tantra především přijetí toho, co je a jak to (skutečně) je. V tom je tantra velice podobná konstelačnímu pohledu na svět (a na naše vztahy) – to co je, může a smí být. Neexistuje nic „špatného“, zakázaného, nevhodného. Samozřejmě je i sex součástí „toho, co je“, tedy naší božské energie. Tantra ovšem neznamená koncentraci na sex.  Je to obecně přístup k životu a v rámci meditací a cvičení se zaměřuje na práci s energií – životní energií a našim potenciálem. Vědomě a velmi jemně uvolňuje napětí, které by nám bránilo dosáhnout to, po čem toužíme a zároveň mnohdy potlačujeme.

V rámci semináře se tedy při jednoduchých cvičeních budeme zabývat tím, jak se uvolnit a otevřít zdravému proudění energie v nás.

V partnerství třetího stupně hledáme především svobodu, která ale nevylučuje hlubokou intimitu a partnerské vazby. Jdeme-li příliš do těla, sestoupíme-li do nižších čaker, riskujeme ztrátu světla a ducha. Na druhé straně omezením pouze na duchovno, tj  „pohyb vzhůru“ s opomenutím kořenů – té materiální část naší pozemské existence – přitahujeme spirituální pýchu a odpojujeme se od toho, co je jednoduché, normální, světské.

Tantra je o komplexnosti, integraci a přijetí.

A proslulý výrok Herma Trismegista „Jak nahoře, tak dole“ by mohl stát v každé původní tantrické knize.

 

V tomto semináři se společně podíváme na téma návratu ke kořenům, abychom mohli postoupit v našem vývoji do „esenciální duše“ a realizovat tak naše „pokročilá partnerství“. Součást bude také ohnivý ceremoniál yagna, konstelace na rodinnou i párovou tématiku a relaxační a transformační pobyt v krásném prostředí s přáteli.

 

Těšíme se na vás – Dáša a Jan

 

přihlášky: dasa@simhayoga.cz

 

více o tantrajóze na: www.simhayoga.cz
více o konstelacích na: www.konstelace.info

 

*ubytování je v krásném novém centru Živá voda, který má na pozemku potok a vedle je také les. Strava je luxusní vegetariánská, plná penze včetně čaje a dezertů.

Cena ubytování a stravy od čtvrtka do neděle: 2640 Kč, hradí se v hotovosti na místě 

 Jógové prázdniny

21.7. – 25.7. 2021

letní retreat ve Svaté Máří 

Prodloužený víkend na nádherném místě v Pošumaví od středečního večera do neděle. Synergie kontinuum movement, tantrické jógy a zpěv manter s harmoniem

Praxe 2x denně, možnost koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, bylinková sauna a  možnost výletů po Šumavě, do Boubínského pralesa aj. Jógové prázdniny pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje a vnitřní sílu.

Víkend pro ženy, muže i páry.

V magické krajině pošumaví v krásném novém prostoru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová  

Tichý retreat pro vnitřní rovnováhu 

~ jógově-meditační usebrání na usedlosti Lozice

10.9. – 12.9. 2021 

Víkendový meditačně-jógový pobyt v přírodě na usedlosti Lozice s blížící se podzimní rovnodenností na téma vnitřní rovnováhy

Vede Dagmar Volfová 

Více info

Tiché usebrání – cesta do svého nitra v čase končícího léta. S blížící se podzimní rovnodenností přináší téma rovnováhy světla a tmy, uznání celistvosti ….a péči o svou osobní vnitřní rovnováhu. Ta je jedinečná pro každého z nás. 

 
Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy.  
 
Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.  
 
Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/
 
Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.
 
Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší, víkendové, v menší skupince. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.
 
Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.
 
 
PROGRAM RETREATU
 
Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.
 
Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí a po večeři se začínáme nořit to ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor.
 
Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační blok, po obědě a obědovém klidu meditace (meditace při chůzi) a před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe s jóga nidrou. Po večeři meditace a je možné, že ji propojíme i s ohnivým rituálem yagna, pokud bude vhodné počasí.
 
V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.
 
Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.
 
Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem (meditace při chůzi v přírodě – dovolí -li počasí, pohybová meditace).
Není nutné sedět stále na zemi, pokud s tím vaše tělo nesouhlasí.
 
Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.
Ubytování je na usedlosti Lozice, což je krásný prostorný dům ze 17. století, kde jsou větší pokoje (není možnost bydlet na jednolůžkovém pokoji), pokoje ovšem jsou s různými zákoutími, tj. je možnost mít i soukromí. Navíc se retreat koná opravdu v tichu, tj. nebudou vás rušit hovory spolubydlících.
 
Doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.
 
Adresa: Usedlost – statek Lozice, Lozice 32, 538 54 Lozice
 
Strava je místní, usedlost nabízí i ​vlastnoručně vyrobený sýr, kváskový selský chléb z tradiční pece na dřevo, místní zeleninu. Staré cesty jídla, které je čisté. Na usedlosti se vaří excelentně vegetariánsky. Všechna jídla jsou formou švédského stolu.
 
 
Závazné přihlášky na: dasa@simhayoga.cz
 
 
Kurzovné:
 
„early bird“ 2600 Kč při přihlášení do 30.6.2021,
 
později 2900 Kč,
 
ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 1800 Kč, platí se v hotovosti na místě.
 
Přihláška je závazná po zaplacení zálohy kurzovného na účet.
 
 
Lektorka:
 
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)
 
Dáša – Kala absolvovala mnoho meditačních retreatů v Indii a Thajsku obvykle v délce 8 – 35 dní a má svou každodenní praxi, kterou předává dále.
 
Tento retreat je možností jak ticho ochutnat a snad si jej také zamilovat. Může nám to mnoho přinést i v běžném životě. Neb meditace není něco, kam unikáme, ale cesta integrace našeho nitra pro život v tomto světě.

Namasté

Share This