Víkendové semináře

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA

Připojte se na živé víkendové akce:

Zimní ztišení a spočinutí

~Jemný tichý retreat ve Svaté Máří

  26.1. – 29.1.  2023

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního odpoledne do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví

Čas regenerace a návrat k sobě s tichou částí pro hlubší spočinutí sami se sebou
Zimní zachumlání se do sebe pro výživu svých zdrojů a vnitřního klidu

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

V magické krajině Pošumaví v krásném novém prostoru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová  

Poslední 2 volná místa

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle a znovunalézání svého vnitřního klidu, který je pro nás velmi vyživující.

Skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy, kontinuum movement

a momenty jednoduchého spočinutí na krásném místě v tichu… a v Sobě.

 

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc na závěr zpěv manter s harmoniem či večer jemná pohybová meditace Tandava či jóga nidra.

Dále si v rámci zimního otužování můžete užít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na zimní procházku do Boubínského pralesa aj.

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

 

 

 Jak probíhá společná praxe?

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.
Zimní čas je také pozvánkou k hlubokému zanoření až do kostí. Skrze jemnou praxi inspirovanou kontinuum movement vyživíme i kosti a klouby.

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TICHÉ USEBRÁNÍ

Tiché usebrání – cesta do svého nitra v zimním čase, který je i v přírodě časem zvnitřnění, vyživení, zachumlání se do sebe. Návrat k hloubce sebe sama a vyživení až do kostí. Doslova zakostění a usazení. V těle, v sobě. Pokud si v zimě dopřejeme dostatek odpočinku podobně jako příroda kolem nás, i my pak na jaře můžeme mít větší hojnost energie a svěžesti pro nové probouzení a rozkvétání.

Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy a s tím i více energie použitelné tam, kam ji posílat chceme.

Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.

Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/

Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.

Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší a v menší skupince než v Indii. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.

Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.

 

 

PROGRAM RETREATU

Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

Začínáme ve čtvrtek v 17h setkáním a jógovou praxí.

V pátek se začneme nořit do ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor. Praxe v pátek bude ráno před snídaní a odpoledne. Po večeři dle chuti pohybová meditace Tandava.

Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační blok a před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe.

V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.

Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.

Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem (meditace při chůzi v přírodě – dovolí -li počasí, pohybová meditace).
Není nutné sedět stále na zemi, pokud s tím vaše tělo nesouhlasí.

Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.

Doporučuji také třeba alespoň na jeden-dva dny vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.

 

 

Kurzovné  3.800 Kč

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4050 Kč za 4 dny pobytu (3 noci)

 

Termín: 26.1. – 29.1. 2023

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří, končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

 

Poslední 2 volná místa

Přihlášení ZDE

Jarní retreat ve Svaté Máří s léčivým a harmonizujícím rituálem na Beltain

28.4. – 1.5. 2023

 

Prodloužený víkend od pátečního odpoledne do pondělí na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví   (pondělí 1.5. je státní svátek)

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová, harmonizační rituál na Beltain povede Klára Marušincová

Nyní „early bird“: snížená cena kurzovného při včasném přihlášení

 

Více info

 

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly a rovnováha mužského a ženského principu uvnitř nás.

To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet.

Tento víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů.   Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid.

 

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc zpěv manter s harmoniem a jemná večerní meditace Tandava.

A protože se setkáváme v magickém čase přelomu dubna a května, můžete se těšit i na harmonizační rituál na Beltain, který v neděli večer povede terapeutka a konstelářka Klára Marušincová.

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂

 

Dále si v rámci otužování můžete užít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na zimní procházku do Boubínského pralesa aj.

 

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní  Tandava a v neděli večer rituál Beltain.

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

 

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

 

 

Kurzovné:

Při včasné rezervaci do 22.2. je kurzovné 3800 Kč,

později 4100 Kč.

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4050 Kč za 4 dny pobytu (3 noci)

Termín: 28.4. – 1.5. 2023

Začínáme v pátek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v pondělí (státní svátek 1.5.) pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

 

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

 

Přihlášení ZDE

Voda živá

Letní retreat na Živé vodě

27.7. – 30.7. 2023

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního odpoledne do neděla na nádherném místě v přírodě a u potoka

Živá voda (Kohoutov u Jaroměře)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

Vede Dagmar Volfová a Marie Meera Karnath

Nyní „early bird“: snížená cena kurzovného při včasném přihlášení

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly. To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet.

Tento prodloužený víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů. Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid.
Co vás na retreatu čeká?
Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc zpěv manter s harmoniem a jemná večerní meditace Tandava.
Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂. Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.
Jak probíhá společná praxe?
Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní Tandava.
Praxe je vedená jemně s ohledem na všechny přítomné.
Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie. Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné ásany (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.
Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.
Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.
Těšit se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

 

 

Kurzovné:

Při včasné rezervaci do 25.5. je kurzovné 4900 Kč,

později 5500 Kč.

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 3000 Kč za 4 dny pobytu (3 noci)

Termín: 28.4. – 1.5. 2023

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Živá voda (u vesnice Kohoutov, Východní Čechy – u Jaroměře)

 

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

 

Přihlášení ZDE

Dále připravujeme na 2023

 

28.9. – 1.10. 2023 Podzimní retreat ve Svaté Máří na téma Hojnost   (ve Svaté Máří u Vimperka)

…více info k jednotlivým akcím již brzy…

Tichý retreat pro vnitřní rovnováhu 

~ jógově-meditační usebrání na usedlosti Lozice

1.12. – 3.12. 2023

Víkendový meditačně-jógový pobyt v přírodě na usedlosti Lozice v čase adventu

Vede Dagmar Volfová

Více info

 Tiché usebrání – cesta do svého nitra v magickém čase adventu.

 
Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy.  
 
 
Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.  
 
 
Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/
 
Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.
 
Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší, víkendové, v menší skupince. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.
 
Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.
 
 
PROGRAM RETREATU
 
Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.
 
Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí a po večeři se začínáme nořit to ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor.
 
Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační bloka před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe. Po večeři dle chuti pohybová meditace Tandava.
 
V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.
 
Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.
 
Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem (meditace při chůzi v přírodě – dovolí -li počasí, pohybová meditace).
Není nutné sedět stále na zemi, pokud s tím vaše tělo nesouhlasí.
 
Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.
 
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ubytování je na usedlosti Lozice, což je krásný prostorný dům ze 17. století, kde jsou větší pokoje (není možnost bydlet na jednolůžkovém pokoji), pokoje ovšem jsou s různými zákoutími, tj. je možnost mít i soukromí. Navíc se retreat koná opravdu v tichu, tj. nebudou vás rušit hovory spolubydlících.
 
Doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.
 
Adresa: Usedlost – statek Lozice, Lozice 32, 538 54 Lozice
 
 
Strava je místní, na usedlosti pečou i kváskový selský chléb z tradiční pece na dřevo. Staré cesty jídla, které je čisté. Na usedlosti se vaří excelentně vegetariánsky. Všechna jídla jsou formou švédského stolu.
 
 
Kurzovné:  3600 Kč
 
Při přihlášení do 30.9. 2023 je kurzovné nižší „early bird“: 3000 Kč
 
Ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 1800 Kč, platí se v hotovosti na místě.
 
Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lektorka:
 
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)
 
Dáša – Kala absolvovala mnoho meditačních retreatů v Indii a Thajsku obvykle v délce 8 – 35 dní a má svou každodenní praxi, kterou předává dále.
 
Tento retreat je možností jak ticho ochutnat a snad si jej také zamilovat. Může nám to mnoho přinést i v běžném životě. Neb meditace není něco, kam unikáme, ale cesta integrace našeho nitra pro život v tomto světě.

Namasté

Sledujte mě

Share This