Víkendové semináře

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA

Na této stránce najdete víkendové akce na různých místech ČR i zahraničí.

Láska a vztahy – jóga, kontinuum a konstelace

21.11. – 22.11. 2020

Synergie konstelační práce a tantrické jógy inspirované kontinuum movement pro uvolnění proudění energie 

Cesta k sobě samým i ke vzájemnosti

Víkend na téma vztahů – partnerských, rodinných i vtahu, jaký máme sami se sebou

V lázeňském městě PODĚBRADY

Vede Dagmar Volfová a Jan Bílý 

Pokud nebude možné pořádat seminář naživo, proběhne v jednodenní online verzi za sníženou cenu 

Více info

Dvoudenní seminář s jógou (Dagmar Volfová) a konstelacemi (Jan Bílý).
Termín: 21. a 22. 11. 2020
Cena: 3000,- (cena pro pár 5500,-)*
Místo konání: Poděbrady, místo bude ještě oznámeno
Časy: Sobota 9:30 – 17:30, neděle 9:30 – 16:00
Přihlášky prosíme mailem: saramarkova@gmail.com

Cena za seminář nezahrnuje ubytování a stravu.


Pozor: Pokud budou trvat omezení v důsledku pandemie, plánujeme seminář udělat jako WEBINÁŘ za poloviční cenu.

Poděbrady jako nádherné lázeňské město přímo zvou k seminářům zaměřeným na zdraví, pohodu, relaxaci a osobnostní růst. Dopřejte se tedy dva uvolňující a vnitřní klid posilující dny s lektorkou jógy Dagmar Volfovou a konstelacemi pod vedením Jana Bílého.

Právě uprostřed listopadu je čas na vnitřní očistu a revizi všeho, co přinesl rok. A že tento rok byl intenzivní! Pandemie nás stále ještě neopustila, vztahy se zhušťují a někdy i zamotávají jak klubka různobarevných vláken. Všichni cítíme, že změny, do kterých jsme se dostali jsou a ještě budou závažné.

O to naléhavěji potřebujeme nalézt náš střed, ono “vnitřní slunce”, které září, ať už je “venku” zrovna léto nebo deštivý podzim. Jemná jóga Dáši a konstelace Jana mohou být v tomto hledání velmi prospěšné.

+++++++++++

Dagmar Volfová, lektorka tantrické jógy, bude účastníky provázet skrze jemná a nepříliš náročná, na vnitřní prožitek orientovaná cvičení pro uvolnění těla i mysli a jeden večer povede tantrický rituál yagna. O tom, co si můžete pod tímto představit pojednává např. tento její článek.

V konstelacích vytvoříme pod vedením Jana Bílého bezpečný a podporující prostor (ve kterém ovšem nesmí chybět Janův vyhlášený humor), kde lze zažít a do hloubky pochopit skryté souvislosti a případné překážky našeho růstu a důležitost našich kořenů pro “vztahy třetího stupně”.

Přijďte – těšíme se!
+++++++++++
A pro případ, že stále ještě budou platit omezení v souvislosti s pandemií, jsme pro vás připravili jednodenní intenzivní webinář, ve kterém vás Dáša provede úžasnými cvičeními (jóga a kontinuum), meditacemi a imunitu posilujícími procesy a s Janem projdeme několika konstelačními rituály. A to vše “na dálku” a za poloviční cenu semináře.

Lakšmí retreat – oslava Divali, svátku světel a bohyně hojnosti

14.11. 2020

Diwali je svátek světel a bohyně Lakšmí, jedno z nejvýznamnějších období roku, obvykle jej trávím v Indii, letos výjimečně v ČR, můžeme jej tedy oslavit společně

YANTRA + MANTRA = TANTRA

Vede Dagmar Volfová  v Golden Temple Praha

Více info

Diwali je svátek světel a bohyně Lakšmí, jedno z nejvýznamnějších období roku, obvykle jej trávím v Indii, letos výjimečně v ČR, můžeme jej tedy oslavit společně:

praxí tantrické jógy a tantry pravé ruky, tvorbou barevné YANTRY z rýže a mantra meditací s kundalini mantrou bohyně Lakšmí pro hojnost duchovní i materiální a více světla v našem životě

YANTRA + MANTRA = TANTRA

V rámci tantry pravé ruky je sádhana, neboli meditační praxe, hlavním prostředkem osobního rozvoje. Používají se speciální kundalini mantry, které pracují (nejen) v tom, kdo si je opakuje. Ačkoli mantra je dle překladu „ochrana mysli“, smysl manter je mnohem hlubší než jen naučit naši divokou nezkrotnou mysl koncentrovat se. Síla mantry spočívá v rezonanci se specifickými silami univerza, které tím ožívají v tom, kdo praktikuje. A může se šířit i dále jako vibrace, vlna vědomí.

Silné kundalini mantry jsou neveřejné. Předávají se ústní tradicí z učitele na žáka. Já sdílím mantry v tradici ShivoHam Tantry, kterou jsem studovala u jednoho z mála žijících tantrických mstrů Gurudžího Rážkumara Baswara v Indii. 

Kdy? Na Diwali 14.11.2020

čas: 10 – 18 h s pauzou na oběd    (7h praxe)

praxe tantrické jógy, tovrba yantry, mantra meditace

cena: 1590 Kč

místo:  Golden Temple, Na Šafránce 14, Praha 6

kapacita retreatu: pouze 9 osob

přihlášení: emailem na dasa@simhayoga.cz

 

Lektorka:

 
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. 

Tichý retreat 

~ adventní jógově-meditační usebrání na usedlosti Lozice

11.12. – 13.12. 2020 

Víkendový meditačně-jógový pobyt v přírodě na usedlosti Lozice v magickém adventním čase

Vede Dagmar Volfová 

Více info

Adventní tiché usebrání – cesta do svého nitra v magickém čase.

 
Advent znamená příchod, příchod světla. Je to doba očekávání, zvnitřnění. A příhodně k tomu nám příroda nadělila dlouhé zimní večery a noci, abychom měli dostatek času a prostoru na cestu dovnitř. Nikoli dovnitř do nákupních center, ale cestu dovnitř sebe. Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, je možné že nám na Vánoce bude kromě světýlek na stromečku svítit i cosi kouzelného uvnitř nás.
 
 
Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku. Advent je pro toto hledání a nalézání ideální a doslova magický čas, který nám nadělila sama matka příroda.
 
 
Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/
 
Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.
 
Proto jsem se rozhodla jeden takový retreat uspořádat i v Čechách – kratší, víkendový, v menší skupince a v magickém čase adventu, který je pozvánkou cesty dovnitř. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.
 
Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.
 
 
PROGRAM RETREATU
 
Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.
 
Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí a po večeři se začínáme nořit to ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor.
 
Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační blok, po obědě a obědovém klidu meditace (meditace při chůzi) a před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe s jóga nidrou. Po večeři meditace a je možné, že ji propojíme i s ohnivým rituálem yagna, pokud bude vhodné počasí.
 
V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.
 
Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.
 
Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem (meditace při chůzi v přírodě – dovolí -li počasí, pohybová meditace).
Není nutné sedět stále na zemi, pokud s tím vaše tělo nesouhlasí.
 
Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.
Ubytování je na usedlosti Lozice, což je krásný prostorný dům ze 17. století, kde jsou větší pokoje (není možnost bydlet na jednolůžkovém pokoji), pokoje ovšem jsou s různými zákoutími, tj. je možnost mít i soukromí. Navíc se retreat koná opravdu v tichu, tj. nebudou vás rušit hovory spolubydlících.
 
Doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.
 
Adresa: Usedlost – statek Lozice, Lozice 32, 538 54 Lozice
 
Strava je místní, usedlost nabízí i ​vlastnoručně vyrobený sýr, kváskový selský chléb z tradiční pece na dřevo, místní zeleninu. Staré cesty jídla, které je čisté. Na usedlosti se vaří excelentně vegetariánsky. Všechna jídla jsou formou švédského stolu.
 
 
Závazné přihlášky na: dasa@simhayoga.cz
 
 
Kurzovné:
 
„early bird“ 2600 Kč při přihlášení do 1.9.,
 
později 2900 Kč,
 
ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 1800 Kč, platí se v hotovosti na místě.
 
Přihláška je závazná po zaplacení zálohy kurzovného na účet.
 
 
Lektorka:
 
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)
 
Dáša – Kala absolvovala mnoho meditačních retreatů v Indii a Thajsku obvykle v délce 8 – 35 dní a má svou každodenní praxi, kterou předává dále.
 
Tento retreat je možností jak ticho ochutnat a snad si jej také zamilovat. Může nám to mnoho přinést i v běžném životě. Neb meditace není něco, kam unikáme, ale cesta integrace našeho nitra pro život v tomto světě.

VODNÍ HAD tekuté tělo, živá voda a vnitřní síla ženy

22.1. – 24.1. 2021

retreat pro ženy ve Svaté Máří 

 

Víkend s vodním hadem: synergie kontinuum movement, tantrické jógy, tanec čaker a zpěv manter s harmoniem a pro otužilé třeba i koupání v zahradním jezírku a pro zahřátí bylinková sauna. Retreat pro ženy pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje a vnitřní sílu. Víkend tentokrát opravdu pouze por ženy.

V magické krajině pošumaví v krásném prostoru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová  

Více info

 Víkend plný velmi jemné tvořivé praxe pro hluboké uvolnění a probouzení živé vody v nás. Element vody a druhá čakra: téma sebepřijetí, kreativita a uvolnění.

Budeme uvolňovat jednotlivé části těla skrz vibrace zvuku a pozorovat účinky praxe v otevřené pozornosti. Je to vlastně taková zábavná forma meditace pro celé tělo. Zároveň probouzíme důvěru v sebe, moudrost svého těla a své vlastní schopnosti orientace v životě.

Voda v nás je naše kreativita i umění plynout životem.

Zabydlení se ve svém těle a probouzení jeho vlastní bio-inteligence harmonizací elementu vody. Rozšířené vědomí v těle a také pocit uvolnění a bezpečí ve svém vlastním těle.

Praxe vodního hada bude provedením snadná, jemná, ale velmi účinná. Vhodná pro každé tělo. Přinášíme pozornost z hlavy do těla …až k naší esenci. Skrz zvuk a jemný intuitivní pohyb rozhýbáváme život (vodu) v nás až do buněk a učíme se v otevřené pozornosti vnímat své teď a tady bez nezdravé sebekritiky. Prostě tak, jak to zrovna dokážeme. 

Necháváme odplavit, co už může odejít a probudit, co se zrovna probudit může.

Tělo a celá jeho struktura ožívá, i různá zatuhlá místa mohou roztávat, uvolňovat se.

Páteř ožívá, životní šťáva může proudit.

Zabydlení v těle, usazení, zakořenění.

Získáváme tak více síly pro každodenní život.

Sílu v jemnosti.

~ ~ ~ ~

Proč praxe vodního hada?

Za více jak desetiletou praxi jógy, ke které se přidala tradiční tantra a posledních pět let i kontinuum movement se z toho všeho tvoří něco nového. Ctím systémy, ze kterých jsem „vyrostla“, které mi mnohé daly, jsou to kvalitní základní kameny. Ale zároveň si uvědomuji, že moje současná práce do žádného systému už nezapadá. Prostě se to prolíná.

Tantrická jóga, kundalini praxe hadí síly v praxi jógy, možná už téměř bez asán, probuzená vnitřní voda, kraniosakrální pulzace, tekuté tělo a tekutá páteř – prostě VODNÍ HAD.

Synergie všech těch praxí, které v sobě nesu a předávám dále.

Prostě se to děje.

Hada nezastavíš, nezkrotíš, prostě se s ním setkáš, možná pohlédneš do jeho očí a možná tě pak sveze na nová místa …nitra tvého.

Těším se na společné tvoření.

 

PROGRAM RETREATU

Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.

Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

 

Začínáme v pátek v 17h setkáním a praxí a po večeři opět velmi jemnou praxí a jóga nidrou.

 

Sobota je věnována praxi vodního hada – před snídaní tantra-jógová praxe, před obědem tekutý pohybově-meditační blok, po obědě a obědovém klidu meditace (mantra meditace s kundalini mantrou Bohyně) a před večeří delší, ale velmi jemná  praxe vodního hada propojená s tancem čaker. Po večeři jóga nidra.

 

V neděli bude tantra-jógová hadí praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého.

Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.

Program se může jemně měnit podle potřeb a naladění skupiny.

Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a některé i s pohybem (Tandava-tanec Šivy a tanec čaker). 

Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.

Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.

 

Ubytování je v krásném novém Dvoře Sv. Máří na okraji Šumavy, s nádherným světlým sálem a možností využití bylinkové sauny či otužovacím koupání v zahradním jezírku.

 

Doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu samy se sebou.

 

Adresa: Dvůr Svatá Máří, Svatá Máří (u Vimperka)

 

Strava je místní, excelentní vegetariánská. Plná penze včetně svačiny. 

Závazné přihlášky na: dasa@simhayoga.cz

 

Kurzovné: 

„early bird“ 2600 Kč při přihlášení do 1.12.,

později 2900 Kč

 

Cena ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 1900 Kč, platí se v hotovosti na místě.

 

Přihláška je závazná po zaplacení zálohy kurzovného na účet.

 

Lektorka:

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)

Vnitřní dítě  konstelace a jóga insp. kontinuum movement 

5.2. – 7.2. 2021

PRAHA, centrum K3 na Karlově náměstí

Vede Dagmar Volfová a lektor systemických konstelací Jan Bílý

Synergie konstelační práce a jógy inspirované kontinuum movement pro uvolnění proudění energie a živé vody v nás. 

Více info

Jaké by to bylo spojit se s tou částí v nás, která zvědavě zkoumá okolní svět s odvahou dětem vlastní? Bez přehnané kritiky k sobě?
Zabydlet se sami v sobě?

Systemické konstelace na otázky spojené s naším obrazem dětství a vnitřního dítěte provází Jan Bílý (www.konstelace.info), jemné „vtělování“, uvolňování a seznamování s vnitřním dítětem a jeho kvalitami skrze tělo a probouzení vlastní bio inteligence vede Dagmar Volfová (Kala Aryavrat).

Od počátku života jsme zažili mnohé, utvářelo to naši osobnost, něco nám slouží k radosti a užitku, něco možná ne. Ledacos starého nefunkčního můžeme jemně a laskavě rozpouštět a uvolňovat přímo z těla, z našich buněk díky velmi jemným technikám jógy inspirované kontinuum movement, pomáhá i umění nadhledu, které přinášejí konstelace vedené s lehkostí Janovi vlastní.

Přijďte se seznámit a objevit své zdravé vnitřní dítě. Zažít radost, lehkost, zvědavost i odvahu prostě BÝT.

Cena: 3.500 Kč

5.2. – 7.2. 2021

Časy:
pátek 17:00 – 20:00
sobota: 9:30 – 18 h,
neděle: 9:30 – ca. 16:00

Místo: K3, Karlovo náměstí 3, Praha 2

Přihlášky na dasa@simhayoga.cz

Jarní hotel koutyjógový víkend v hotelu Kouty

16.4. – 18.4. 2021

Jarní víkendový jógový pobyt v přírodě Hotel Kouty, Rejčkov 20, Ledeč nad Sázavou
Vede Dagmar Volfová a Martin Fajka

Více info

Zveme Vás na letní prodloužený jógový víkend v klidném a krásném prostředí hotelu Kouty (www.hotelkouty.cz) – místo rovnováhy v přírodě v srdci České republiky.

Józe se budeme věnovat v nově postavené hale, která je k této činnosti jako stvořená. V ceně pobytu: polopenze, ubytování, 4 lekce jógy s Dagmar Volfovou a Martinem Fajkou.

Cena na osobu 3 650 Kč

Závazné přihlášky na: info@martinfajka.cz.

Podrobnější informace o této akci jsou na www.martinfajka.cz.

Můžete se těšit na JIN i JANG.

Mužský i ženský princip v józe i v životě.

Těšíme se na vás!

Jóga s Dagmar Volfovou

Jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga. Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

Lektorka:
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Uvolňující techniky kontinuum movement zvědavě zkoumá čtvrtým rokem a studuje je na Somatische akademie v Berlíně. Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě.
www.simhayoga.cz

Jóga s Martinem Fajkou

Plynulá a jemná poweryoga (power of yoga) je jógová praxe, jejíž základem je vědomý dech a bezpečné nastavení těla v ásanách. Pozornost je směřována k dechu a jemnému energetickému plynutí v jednotlivých pozicích. K tomu všemu přidáme jemné dechové techniky pranájámy a vytvoříme tak dohromady jemnou jógovou cestu s pozorností a směřováním k sobě samým.

Lektor:

Martin Fajka vede lekce o jógové semináře se zaměření na powerjógu, je také certifikovaným lektorem jógy pro zdravá záda. Vychází ze své osobní praxe a kontinuálního vzdělávání v oblasti jógy. Klade velký důraz na bezpečnou, jemnou a udržitelnou jógovou praxi. Je lektorem na jógových akcích: Yoga Camp; Dance Spring Festival Ostrava 2020, Kongres jógy v Piešťanoch 2020.
www.martinfajka.cz

Jóga, Tantra a Konstelace

20.5. – 23.5. 2021

Synergie konstelační práce a tantrické jógy inspirované kontinuum movement pro uvolnění proudění energie a praxe tantry pravé ruky (yantra + mantra = tantra)

V nádherném centru Živá voda v přírodě u vesničky Kohoutov (u Jaroměře)

Vede Dagmar Volfová a Jan Bílý 

Více info brzy….

Namasté

Share This