Víkendové semináře

HARMONIZAČNÍ TANTRAJÓGA

Připojte se na živé víkendové akce:

Jarní probouzení energie v magickém čase Navaratri

Neděle 26.3. 2023

 

Jednodenní retreat – seminář v Praze na jemné jarní vlně roztávání tekutinového těla – regenerace a osvěžení v prolnutí s jemnou jógovou terapií tantrické hatha jógy, mantra meditací s mantrou Bohyně pro Navaratri (sádhana – praxe tradiční tantry pravé ruky) a oslava Navaratri skrze bhadžán – zpěv manter s harmoniem

Setkání a praxe v posvátném čase jarního Navaratri, které je velmi významné pro práci s vnitřní energetikou a meditace

Neděle 26.3. 10-17h   s pauzou na oběd

Jarní probouzení vnitřní energie a laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu, rovnováhy a vnitřní síly

V krásném vzdušném a světlém prostoru Blízko sebe vede Dagmar Volfová

 

AKTUALIZACE: Přihlašovací formulář opraven, již funguje a několik míst je ještě volných.

Více info
Po delší době vypisuji seminář v Praze ~ jednodenní retreat, kde můžete spočinout, vyživit své vnitřní zdroje a s jemností se probouzet i do čerstvě přicházejícího jara
 
~ na jemné jarní vlně roztávání tekutinového těla (uvolnění hlubokého bederního svalu psoas, šťavnatění páteře a praxe kontinuum movement)
 
~ regenerace a osvěžení v prolnutí s jemnou jógovou terapií tantrické hatha jógy
 
~ sádhana: mantra meditace s mantrou Bohyně pro Navaratri (sádhana – praxe tradiční tantry pravé ruky)
 
~ oslava Navaratri skrze bhadžán ~ zpěv manter s harmoniem
 
~ Tandava
 
Setkání a praxe v posvátném čase jarního Navaratri, které je velmi významné pro práci s vnitřní energetikou a meditace
 
Jarní probouzení vnitřní energie a laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu, rovnováhy a vnitřní síly
 
To vše tentokrát v krásném vzdušném a světlém prostoru Blízko sebe v Praze
 
Společná praxe bude oblíbená velejemná tantrická hatha jóga spolu s kontinuum movement, Navaratri mantra meditace a bhakti jóga – bhadžán ~ vše vedené jako rituál pro uvolňování energetiky.
 
Setkáme se první jarní neděli 26.3. v posvátném čase jarního Navaratri, které je oslavou devíti dní a nocí Bohyně a obdobím vnitřního přerodu a podpory (sebe)léčení.
 
 

Na podzim a v zimě spočívající a čekající semínka na jaře dostávají inspiraci a prostor pro to, aby začala klíčit a růst. Jarní Navaratri je v rámci indické védské a tantrické praxe významné období oslavy Bohyně. Slaví se především duchovní praxí – meditacemi a také bhakti style – zpíváním manter. Obojí si společně užijeme.

První jarní neděle plná blaho-dárného času pro společnou praxi, která bude jako obvykle velmi jemná a zavede nás do hloubky sebe sama. Přijďte si užít čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů a to vše v posvátném čase jarního Navaratri, který Indové vnímají jako období, kdy se každá naše duchovní praxe prohlubuje a násobí. Proto přidáme i mantra meditaci s kundalini mantrou Bohyně v rámci línie pravoruké tantry ShivoHam, kterou jsem studovala 6 let v Indii. Každé Navaratri pracujeme se specifickou energií, která nás podpoří na naší cestě životem. Ke sdílení kundalini manter jsem dostala povolení od svého učitele Gurujiho Rajkumara. Letos budeme pracovat přímo s energií Maa Durgy. Záměrem meditací je vnitřní transformace, harmonizace a tím i více rovnováhy mužského a ženského principu, kterou tolik potřebujeme ve světě vnitřním i vnějším.

Často jsem období Navaratri trávila v Indii nebo jinde v Asii zachumlaná do své osobní praxe. Letos otevírám možnost se v tomto posvátném období setkat v Praze na tomto jedinečném jednodenní retreatu.

Zároveň také na semináři opečujeme svůj vnitřní prostor skrze jemnou praxi jógové terapie – špetka tantrické jógy s kvalitní porcí kontinum movement, což je praxe tekutinového těla. Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid.

Tantrická hatha jóga je meditaitvní, pomalejší a jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Díky zvuku, vědomí v těle a jemnému intuitivnímu pohybu probouzí naše tekutinové tělo. Vyživujeme se tak až do buňek. Obzvláštní péči dopřejeme hlubokým bederním svalům – psoas, kterému se přezdívá sval duše a také bránici a pánevnímu dnu. Aby náš život měl šťávu a my se možná ještě lépe a více v klidu uměli pohupovat na jeho vlnách.
Užijeme si i oblíbené šťavnatění páteře, aby i naše energetická dálnice byla vyživená a svěží.
 
Kromě jemné pohybové a relaxační praxe si užijeme dopoledne i speciální Navaratri mantra meditaci s kundalini mantrou Bohyně (praxe vzácné tantry pravé ruky z línie ShivoHam tantry, kterou jsem studovala 5 let v Indii) a odpoledne navíc špetka bhakti jógy skrze bhadžán – zpěv manter s harmoniem.
 
Budeme i hluboce a vědomě relaxovat. Vlastně především. Protože na podzim a v zimě spočívající a čekající semínka na jaře dostávají inspiraci a prostor pro to, aby začala klíčit a růst.
Jarní Navaratri je v rámci indické védské a tantrické praxe významné období oslavy Bohyně. Slaví se především duchovní praxí – meditacemi a také bhakti style – zpíváním manter. Obojí si společně užijeme. Letos se Navaratri slaví 22.3.- 1.4. Naše setkání je tedy uprostřed tohoto blaho-dárného období a já se na společnou oslavu již moc těším!

 

A vy se můžete již nyní těšit na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

 

Kurzovné:  1500 Kč.

Místo: studio Blízko sebe

K dolům 1973/38, Praha 4 – Modřany

 

 

CO JE TO NAVARATRI?

Navaratri v překladu znamená devět nocí a je to významný svátek, který se slaví dvakrát do roka devět nocí a deset dní – na jaře a na podzim. Tradičně podle tantrického textu Mahakaal Samhita existují čtyři Navratri – dvě hlavní Navratri a dvě Gupta Navratri. Dvě hlavní Navaratri jsou Chaitra Navratri (které se slaví od března do dubna) a Ashwin Navratri (které se slaví od září do října).

Tyto svátky jsou energeticky propojeny a hrají zásadní roli při řízení koloběhu Vesmíru.

Patří mezi nejvýznamnější období v roce pro duchovní praxi a meditace neb Indové věří, že v tomto čase se tato praxe významně násobí. Je to tedy možnost pro takový energetický upgrade 🙂

Dle mého učitele pravoruké tantry Gurujiho Maharaje, jarní Navaratri přináší pozitivní energii, hojnost, růst a prosperitu pro vše živé ve vesmíru. Energie jarního Navaratri určuje energii rozvíjejícího se nového roku.

Každý rok Guruji Maharaj sdílí mantry, které mají pomoci plout na vlně Navaratri a harmonicky pracovat s kundalini. Tyto mantry se nesdílejí veřejně, ale jako nositelka této tradice je vkládám do uzavřené facebookové skupiny „Mantra sádhana“. Kdo se připojí s nimi může pracovat, pokud dodrží pravidla sádhany (to je velmi důležité, neb je to celkem silná praxe a pravidla a respekt jsou tam potřeba).

YANTRA + MANTRA = TANTRA

V Indii bude vytvořena živá yantra – magický obrazec Bohyně (každá má svou specifickou yantru) – a živá znamená, že je z osení, které počas Navaratri roste a je oživena i skrze specifické rituály. U yantry se medituje s danou mantrou (a provádějí další rituály, bhadžán, arti a další).  Sádhana letos bude probíhat od 22.3. do 1.4., ale s mantrou lze pak pracovat ještě o pár dní déle.

Podle toho s jakou mantrou pracujeme a jestli jsme ochotní opravdu se praxi pravidelně věnovat, neuvěřitelná síla mantry může změnit náš život od základů – na všech úrovních od karmické, přes mentální, emoční až na fyzickou, hmatatelnou úroveň. Tyto jevy nelze naší myslí úplně uchopit, ale zle je zažít.

 

Pokud byste si v rámci semináře nechtěli s mantrou Bohyně pracovat, i to je v pořádku. Mantra meditaci se budeme věnovat před obědem a můžete si tak místo toho lehce prodloužit obědovou pauzu a projít se třeba podél Vltavy 🙂

 

 

Přihlášení zde

Jarní retreat ve Svaté Máří s léčivým a harmonizujícím rituálem na Beltain

28.4. – 1.5. 2023

 

Prodloužený víkend od pátečního odpoledne do pondělí na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví   (pondělí 1.5. je státní svátek)

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová, harmonizační rituál na Beltain povede Klára Marušincová

 

Nyní je obsazeno, ale můžete se přihlásit jako náhradník a ozveme se vám co nejdříve, pokud se místo uvolní

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly a rovnováha mužského a ženského principu uvnitř nás.

To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet.

Tento víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů.   Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid.

 

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc zpěv manter s harmoniem a jemná večerní meditace Tandava.

A protože se setkáváme v magickém čase přelomu dubna a května, můžete se těšit i na harmonizační rituál na Beltain, který v neděli večer povede terapeutka a konstelářka Klára Marušincová.

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂

Součástí bude i tichý den, abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou.

 

Dále si v rámci otužování můžete užít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na zimní procházku do Boubínského pralesa aj.

 

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní  Tandava a v neděli večer rituál Beltain.

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

 

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

Rituál Beltain

Rituál Beltain budeme slavit podle keltské tradice večer z 30.4. na 1.5. O tom, jak mocný tento svátek je, svědčí i to, že se ze všech prastarých keltských svátků zachoval jako nejživější dodnes. Se svátkem čarodějnic a lásky hned na druhý den jsme prorostlí i v moderní době a to je silné. My však pojmeme rituál v původním keltském duchu. Pro nás bude záměrem plné spojení mužského a ženského v harmonii. A to nejen navenek, ale i polaritních archetypů v nás. Ať už se setká čarodějnice s králem, či matka s mudrcem, věřím že, i kdyby jen na chvilku, v jemném prostoru rituálu, mezi nádechem a výdechem, napětí mezi těmito polaritami ustane a my budeme moci čerpat jemnou rovnováhu a sílu z jejich spojení. To vše s lehkostí a možná trochu i praktickou přízemností, kterou se ve své šamanské praxi inspiruji od svého učitele Daan van Kampenhouta, protože šamanismus a rituály v jeho pojetí nejsou o nabubřelé ceremonii, ale o citlivosti a jemné upřímnosti ve zdánlivých maličkostech. Tak se máme na co těšit:-)  

Klára Marušincová:
„Jsem psychoterapeutka a konstelářka. Ale nejvýstižněji se cítím jako překladatelka. Kromě toho, že miluji cizí jazyky, tak jádrem mé práce je propojování různých světů, tak, aby si mohly porozumět a setkat se ve větší blízkosti. V praxi rodinné psycholožky překládám svět dětí do světa dospělých a obráceně. V mé šamanské praxi přináším obrazy z rituálů do našeho moderního světa. A věřte, že to funguje i obráceně, protože ten nehmotný svět je zvědavý na ten náš:-)  Jsem velmi vděčná, že na tomto retreatu budu moci spolu-tvořit Beltainový rituál. Spolu s vámi a úchvatným duchem místa ve Svaté Maří.“

 

Kurzovné:

Při včasné rezervaci do 22.2. je kurzovné 3800 Kč,

později 4100 Kč.

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4200 Kč za 4 dny pobytu (3 noci)

Termín: 28.4. – 1.5. 2023

Začínáme v pátek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v pondělí (státní svátek 1.5.) pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

 

Nyní je obsazeno, ale můžete se přihlásit jako náhradník a ozveme se vám co nejdříve, pokud se místo uvolní

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

Přihlášení ZDE

Víkendový retreat v roubence v Orlických horách

9.6. – 11.6.  2023

 

 

Od pátečního podvečera do neděle v krásné dřevěné roubence v blaho-dárné přírodě Orlických hor

Čas regenerace a návrat k sobě s tichou částí pro hlubší spočinutí sami se sebou

Zachumlání se do sebe pro výživu svých zdrojů a vnitřního klidu ještě před koncem jara – spočinutí před létem v krajině svěžích potoků, zelených luk a českých lesů

Říčky v Orlických horách

vede Dagmar Volfová  

 

Pouze pro malou skupinku,

doporučujeme včasné přihlášení (retreaty se často rychle zaplní)

Nyní „early bird“: snížená cena kurzovného při včasném přihlášení

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle a znovunalézání svého vnitřního klidu, který je pro nás velmi vyživující.

Skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy, Tandavy a somatické praxe vnímání těla kontinuum movement

a momenty jednoduchého spočinutí na krásném místě v tichu… a v Sobě.

 

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 6 bloků během víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement, jemná pohybová meditace Tandava a na závěr zpěv manter s harmoniem

Veškerý nabízený program je zamozřejmě dobrovolný

Součástí bude i tichý půl-den, abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou v krásné přírodě i společném prostoru

Dále můžete užít saunu s koupáním v místním zahradním jezírku, projít se po okolních kopcích a vykoupat ve svěžích potocích

a třeba navštívit i magické místo – kruh menhirů, který je nedaleko

či jen tak spočinout na tradiční peci v roubence.

A třeba i vyrazit na výlet po Orlických horách, pokud budete mít chuť na vlastní rozlet

 

 

 

Praktické info: pobyt se koná v roubence, kde je meditační sál a 2 pokojíčky pro hosty, spí se tedy na matracích v podkrovních pokojích nebo v meditárně.

V jiné části roubenky bydlí i majitelé s rodinou (ano, je to velká tradiční chalupa).

Retreat je určen pouze pro malou skupinku účastníků (7-10 osob).

 

Jak probíhá společná praxe?

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží. Skrze jemnou praxi inspirovanou kontinuum movement vyživíme i kosti a klouby.

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

Ochutnávka Ticha

Na retreatu si užijeme i společný tichý půlden. Ochutnávka Ticha. Nač je to dobré?

Tiché usebrání – cesta do svého nitra. Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy a s tím i více energie použitelné tam, kam ji posílat chceme.

Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.

Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/

Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.

Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší a v menší skupince než v Indii. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.

Malé prázdniny se špetkou tichého ústraní jsou úžasný zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.

Nemusíte se ale obávat, že bychom strávili celý čas v tichu. Vzhledem k fungování v roubence si spolu užijeme tichý půlden jako příjemné seznámení s tichem a pokud byste měli zájem o hlubší tiché zanoření, můžete využít i delší společné tiché retreaty, které pořádám ve Svaté Máří a v Lozicích.

 

PROGRAM RETREATU

Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná jedninečnou kontinuum movement, která přináší hluboké uvolnění těla i psýché včetně uvolňování psoatu (svalu duše).
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.

Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí.

V sobotu bude praxe ráno před snídaní, před obědem Tandava, skrze kterou se začneme nořit do tichého odpoledne, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor. Odpoledne se pak zanoříme do praxe před večeří a po večeři si zájemci mohou užít večerní saunu,

V neděli se setkáme ráno při jemné jógové praxi před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku které propojuj vnitnří i vnější svět.

Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.

Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami a pohybem. Nejedná se o meditační retreat v sedě, vše je integrováno skrze tělo a v těle.

Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní.

Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.

Doporučuji také třeba alespoň na den vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.

 

 

Kurzovné  „early bird“ 2.900 Kč při přihlášení do 11.5.2023

Poté je kurzovné 3.300 Kč.

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 1.600 Kč včetně sauny. Strava je kvalitní vegetariánská plná penze s láskou vařená milou Aidou Burchardt.

 

Termín: 9.6.– 11.6. 2023

Začínáme v pátek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří, končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Říčky v Orlických horách

útulná tradiční roubenka, která je zároveň domovem rodiny Jansových

Retreat se koná při minimální účasti 7 osob, maximální kapacita je 10.

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

 

 

Voda živá

Letní retreat na Živé vodě

27.7. – 30.7. 2023

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního odpoledne do neděle na nádherném místě v přírodě u potoka

Živá voda (Kohoutov u Jaroměře)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

Vede Dagmar Volfová a Marie Meera Karanath

Nyní „early bird“: snížená cena kurzovného při včasném přihlášení

 

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly. To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet.

Tento prodloužený víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů. Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid.
 
 
Co vás na retreatu čeká?
Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement. Navíc zpěv manter s harmoniem, jemná večerní pohybová meditace Tandava a pro zájemce i večerní satsang s povídáním o józe, tradiční tantře a životě v Indii.
 
Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂.
Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.
 
Jak probíhá společná praxe?
Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V pátek a sobotu navíc ještě blok praxe přes den a večerní Tandava, jóga nidra nebo satsang.
Praxe je vedená jemně s ohledem na všechny přítomné.
Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie. Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné ásany (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.
 
Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla.
Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.
 
 
Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.
 
Těšit se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

Kurzovné:

Při včasné rezervaci do 25.5. je kurzovné 4500 Kč, později 5000 Kč.

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 3500 Kč za 4 dny pobytu (3 noci). Strava je kvalitní vegetariánská plná penze (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem).

Termín: 27.7. – 30.7. 2023

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří,  končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Živá voda (u vesnice Kohoutov, Východní Čechy – u Jaroměře)

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 21 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat.

 

Lektorky:

 

Marie Meera Karanath se narodila v Praze, v Německu vystudovala překladatelství a odtud se prostorově přesunula trochu dál. Před dvanácti lety absolvovala první výcvik v józe, na který navázala studiem jóga terapie, a při němž se také seznámila s jedním ze svých učitelů, svým pozdějším manželem. Spolu mají malou dcerku Gayatri. Společně založili charitativní organizaci Arsha Yoga Gurukulam v jižní Indii (www.arshayoga.org), která se jógu snaží přiblížit sociálně slabým. Meera je zároveň pořád Marií, která se pravidelně jako vlaštovka vracívá do Čech. Inspirací jsou jí osobnosti od svatých indických mužů až po její babičku a dceru. Jinak ráda pozoruje, konverzuje, píše, zpívá a tančí.

 

 

 

Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná a přesto do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Jedinečnou metodiku continuum movement studovala mj. pět let na Somatische akademie Berlin. Hraje na harmonium, má ráda hořkou čokoládu a čas v přírodě, píše články o cestě světlem i stínem a přes deset let provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jiných částech světa

 

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

 

 

 

 

Přihlášení ZDE

Podzimní retreat ve Svaté Máří na téma Hojnost

28.9. – 1.10. 2023

 

 

Prodloužený víkend od čtvrtečního odpoledne do neděle na nádherném místě v srdci přírody v Pošumaví   (čtvrtek 28.9. je státní svátek)

Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

Pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, vnitřní sílu a rovnováhu

V magické krajině Pošumaví v krásném novém retreat centru Dvůr Svatá Máří vede Dagmar Volfová.

Více info

Laskavé usazení ve vlastním těle pro více klidu a vnitřní síly a hojnost (nejen) podzimu.

To jsou témata, která nás povedou skrze praxi velmi jemné jógové terapie, tantrické hatha jógy, kontinuum movement a konstelační cvičení. Hledání a nalézání své jedinečné rovnováhy a středu, kam se můžeme stále navracet

…a umění otevírání se hojnosti v životě.

 

Tento víkend je čas pro vyživení sebe sama a svých zdrojů.   Až skrze vnímání svého těla a usazení v něm můžeme najít svůj vnitřní klid a zažívat opravdový pocit hojnosti.

 

Co vás na retreatu čeká?

Praxe jemné jógy a meditací až 3x denně (tj 9 bloků v prodlouženém víkendu): synergie tantrické hatha jógy a kontinuum movement, zpěv manter s harmoniem, jemná večerní pohybová meditace Tandava a jako bonus malá konstelační cvičení, která pomohou odhalit, jaký vztah k hojnosti vlastně máme a třeba i to, co nám brání ji naplno prožívat v životě.

Jako vždy, veškerý nabízený program je dobrovolný 🙂

 

Součástí bude i tichý den, abyste si mohli opravdu odpočinout sami se sebou.

Dále si v rámci otužování můžete užít koupání v novém zahradním jezírku a biotopu, objednat si bylinkovou saunu, která je přímo v areálu, projít se na rozlehlých pozemcích, jen tak spočinout u krbu na pohodlné pohovce s knihou (je zde i knihovna plná zajímavých knih), seznámit se zvířecími obyvateli… A třeba i vyrazit na výlet po Šumavě, na zimní procházku do Boubínského pralesa aj.

 

Pobyt je vhodný pro ženy, muže i páry.

 Jak probíhá společná praxe?

Ráno před snídaní a odpoledne před večeří v rozsahu 60-120 min (ráno kratší, odpoledne delší). V sobotu ještě navíc večerní  Tandava a v neděli večer rituál Beltain.

Praxe je vedená jemně s ohedem na všechny přítomné.

Tantrická hatha jóga je jemná praxe s prvky jógové terapie.  Vychází z principů energetiky čaker. Nemusíte se ale obávat žádné velké ezoteriky. Jde především o uvolnění proudění energie v těle skrze jemný meditativní pohyb a nepříliš náročné asány (jógové pozice). Být přítomní sami se sebou ve svém těle. V jednoduchosti je krása i síla.

 

Kromě jemné jógové terapie, čakrové jógy a oblíbených pozdravů slunce se zpíváním manter, si užijete i kontinuum movement, tj praxi tekutinového těla – opět jde o jemný pohyb, který uvolňuje, navrací nás k sobě, učí nás vnímání svých potřeb a napojení na moudrost vlastního těla. Důvěra v sebe sama a svou bio-inteligenci. Tím přináší i léčivé účinky na naše tělo i psýché.

Praxe zahrnuje i uvolňování hlubokého bederního svalu psoas – svalu duše, čímž pomáhá i od bolestí zad a dalších obtíží.   

 

Těšít se tedy můžete na pří-jemný čas spočinutí pro hluboké vyživení sebe sama a napojení na své zdroje, kořeny a vnitřní sílu.

 

 

 

 

 

Kurzovné:

Při včasné rezervaci do 30.6. je kurzovné 3800 Kč,

později 4300 Kč.

 

Ubytování a strava se hradí zvlášť v hotovosti na místě a činí dohromady 4350 Kč za 4 dny pobytu (3 noci). Strava je kvalitní vegetariánská plná penze včetně dezertů (případné potravinové alergie prosíme hlásit předem).

Termín: 28.9. – 1.10. 2023

Začínáme ve čtvrtek v 17h společnou praxí pro naladění a pak večeří (28.9. je státní svátek), končíme v neděli pozdnějším obědem.

místo: Dvůr Svatá Máří (u Vimperka)

 

Rezervační podmínky a storno:

Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Bez náhradníka je potřeba počítat se stornem vůči ubytovacímu zařízení.

 

 

Přihlášení ZDE

Tichý retreat pro vnitřní rovnováhu 

~ jógově-meditační usebrání na usedlosti Lozice

20.10. – 22.10. 2023

Víkendový meditačně-jógový pobyt v přírodě na usedlosti Lozice v magickém čase podzimního Navaratri

Vede Dagmar Volfová

Nyní „early bird“: snížená cena kurzovného při včasném přihlášení

Více info

Tiché usebrání – cesta do svého nitra v magickém čase podzimního Navaratri.

Navaratri se v Indii slaví jako 9 dní a nocí oslavy bohyně. Hlavním smyslem svátku je však podpora vnitřní transformace – přeměny. Pozvedání vědomí.

 
Pokud si věnujeme chvilku sobě v tichu s pohledem dovnitř ke svým pocitům a naučíme se je přijímat tak jak přicházejí a sami sebe ve své komplexnosti a celistvosti, i v našem životě se objeví více rovnováhy.  
 
Během svých cest jsem si velmi zamilovala tiché retreaty – čas, kdy máme možnost spočinout sami se sebou, ponořit se do svého nitra a najít tam to, co obvykle hledáme.. někde venku.  
 
 
Inspiraci zážitků tichých retreatů si můžete přečíst zde:
http://simhayoga.cz/kouzlo-a-umeni-ticha/
 
Okolo nás se neustále něco děje. Náš život je jedna velká informačně-smyslová „žranice“, což na jednu stranu je někdy zábavné, ale často i vyčerpávající a možná není vždy snadné najít si čas pro sebe a naslouchat si. Čas, kdy jsme sami se sebou a zároveň mezi lidmi je kouzelný mj. i tím, že můžete pustit veškeré „společenské musím“, které tlačí na naši nenápadnou potřebu někomu vyhovět, být k dispozici nebo někoho či sebe zabavit. V tichu je neuvěřitelná svoboda a velká síla a hloubka. V tichu si dovolíme zpomalit, dočerpáváme energii a navštěvujeme Sebe.
 
Proto nyní i v Čechách pořádám tyto retreaty – kratší, víkendové, v menší skupince. Povedu tam praxi jemnou jógovou, kontinuum movement a meditace.
 
Malé prázdniny v tichém ústraní jsou úžasný a intenzivní zážitek, který vřele doporučuji těm, kteří hledají chvíli klidu či restart a inspiraci. Tento čas přináší mnoho vhledů do zákoutí našeho vnitřního fungování. Pokud chceme rozumět okolnímu světu, nejdříve potřebujeme respektovat a vnímat sebe.
 
 
PROGRAM RETREATU
 
Jógová praxe bude jemná tantrická hatha jóga s energií čaker inspirovaná technikami kontinuum movement a uvolňování psoatu (svalu duše). A k tomu nidra jóga.
Uvědomění kvalit jednotlivých pater (čaker) i (od)pouštění toho, co nám již neslouží. Jemná praxe plynoucí v meditativním tempu nás vede dovnitř. Do našeho těla. Celistvost. Uvolnění proudění energie, abychom žili s větší lehkostí a radostí – sami se sebou a tím i ve vztahu k druhým.
 
Začínáme v pátek v 17h setkáním a jógovou praxí a po večeři se začínáme nořit to ticha, kdy ubývá slov a rozšiřuje se vnitřní i vnější tichý prostor.
 
Sobota je věnována praxi vnějšího i vnitřního ticha – před snídaní jógová praxe, před obědem meditační blok a před večeří delší, ale velmi jemná jógová praxe. Po večeři dle chuti pohybová meditace Tandava.
 
V neděli bude jógová praxe před snídaní a poté před obědem si užijeme zpívání manter s harmoniem – magické vibrace zvuku, které budou postupně otevírat opět cestu z nitra ven a pomůžou integrovat hloubku zažitého ticha.
 
Pobyt končí pozdějším obědem v neděli a krátkým sdílením.
 
Meditace jsou propojené i s jemnými dechovými technikami či intuitivním pohybem.
Není nutné sedět stále na zemi, pokud s tím vaše tělo nesouhlasí.
 
Není povinné účastnit se všech částí programu, jen je samozřejmostí nerušit ostatní v jejich tichu.
 
Víkend je o přítomnosti sami se sebou, tedy bez alkoholu a návykových látek.
 
Ubytování je na usedlosti Lozice, což je krásný prostorný dům ze 17. století, kde jsou větší pokoje (není možnost bydlet na jednolůžkovém pokoji), pokoje ovšem jsou s různými zákoutími, tj. je možnost mít i soukromí. Navíc se retreat koná opravdu v tichu, tj. nebudou vás rušit hovory spolubydlících.
 
Doporučuji také vypnout mobilní telefon, abyste si čas užili opravdu sami se sebou.
 
Adresa: Usedlost – statek Lozice, Lozice 32, 538 54 Lozice
 
 
Strava je místní, na usedlosti pečou i kváskový selský chléb z tradiční pece na dřevo. Staré cesty jídla, které je čisté. Na usedlosti se vaří excelentně vegetariánsky. Všechna jídla jsou formou švédského stolu.
 
 
Kurzovné:  
 
Při přihlášení do 30.8. 2023 je kurzovné nižší „early bird“: 3300 Kč,
později 3600 Kč
 
Ubytování s plnou vegetariánskou penzí na celý víkend (od páteční večeře do nedělního oběda) je 2250 Kč, platí se v hotovosti na místě.
 
Místo na retreat je rezervováno po zaplacení kurzovného či jeho zálohy na účet a informace k platbě přijdou emailem obratem po vyplnění přihlašovacího formuláře.   Při odhlášení méně jak 30 dní předem je kurzovné nevratné, můžete však za sebe zajistit vhodného náhradníka. V případě zrušení účasti z důvodu nemoci a jinak plné obsazenosti semináře, lze po dohodě kurzovné převést na jiný retreat. Jinak je při zrušení účasti potřeba uhradit storno reterat centru za neobsazené lůžko.
  
 
 
Lektorka:
 
Dagmar Volfová (Kala Aryavrat) vede jógové lekce a semináře jako rituál pro uvolnění těla a mysli a rozšiřování vědomí. Praxe je jemná, pomalejší, nepříliš fyzicky náročná, ale jde do hloubky. Vychází ze zkušeností ze své osobní praxe tantrické jógy, zkoumání univerza a také mnohaletých studií autentické tantry pravé ruky v Indii (mantra meditace, ohnivé rituály yagna, yantry). Píše články o cestě světlem i stínem a provází na cestě za vnitřním poznáním v ČR, Indii i jinde ve světě. (www.simhayoga.cz)
 
Dáša – Kala absolvovala mnoho meditačních retreatů v Indii a Thajsku obvykle v délce 8 – 35 dní a má svou každodenní praxi, kterou předává dále.
 
Tento retreat je možností jak ticho ochutnat a snad si jej také zamilovat. Může nám to mnoho přinést i v běžném životě. Neb meditace není něco, kam unikáme, ale cesta integrace našeho nitra pro život v tomto světě.

Namasté

Sledujte mě

Share This