Jmenuji se Dáša, pocházím z Prahy a tam i před pár lety začala moje cesta za tím, kdo nebo co vlastně jsem a proč tu jsem, protože představa a plán, který jsem do té doby měla tak nějak jasný, najednou přestaly fungovat.

Měla jsem vždycky pocit, že si všichni zaslouží být šťastní a spokojení, ale že to nějak nejde a že jsou naše životy jsou samé drama. Kam jsem se podívala, tam jsem ho viděla. A chvíli mi trvalo, než jsem konečně pochopila, že to drama není okolo mě, ale ve mně, a že pokud už to tak nechci, musím začít nejprve u sebe.

Určitě znáte to hlášení z letadla: „Nejprve nasaďte dýchací masku sobě a až pak můžete pomoci ostatním cestujícím.“ Ačkoliv to v letadle nezní nikterak spirituálně, je to velká pravda, která ovlivnila můj život. Cesta za poznáváním mě zavedla do různých koutů Indie, na buddhistické meditace, k učitelům jógy a tantry. V Indii jsem nakonec našla směr jógy, který mě zaujal natolik, že jsem se rozhodla věnovat se mu naplno. Dnes jej také v různých studiích učím.

Několik měsíců jsem učila hatha jógu ve školách v Thajsku a v Indii, nyní se pohybuji mezi Indií, Thajskem, Irskem a Prahou a skrz lekce tradiční hatha jógy se ráda dělím o poznatky ze svých cest, především o ty z té cesty vnitřní. Jsem původně chemický inženýr a proto můj racionální přístup pořád hledal odpovědi na všechny otázky uvnitř mé hlavy. Až později jsem začala chápat, že největší cesta, kterou kdy v životě vykonáme, je z vlastní hlavy do svého srdce…

Share Button